Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az államtám...

Szerintetek milyen az államtámogatása a gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy csak szerintem túl nagyok a magyar nők elvárásai?


Mikor megszületik a gyerek, hozzá vágnak 60.000 ft támogatást, és kb semmit nem kell tenni érte, csak megszülni a gyereket. Mi ebből a 60.000 ftból berendeztük a babaszobát (oké, használtan vettünk mindent, de minden szuper állapotú volt) és vettünk egy használt babakocsit.


14 hónapos a lányom, de eddig a gyes+családi pótlék összegéből bőven el tudtam tartani, pedig speciális tápszerre volt szüksége és pelenkából meg popsitörlőből is pamperst vettünk.


Szerintem egyik országban sem adnak ennyi pénzt a gyerekeknek, mégis mi vagyunk elégedetlenek.


Mondjuk a családi pótlékot növelhetnék időarányosan, ahogy nő a gyerek, mert nyílván nem ugyanarra van szüksége egy újszülöttnek, mint egy 6-7 éves iskolás gyereknek, de ettől függetlenül nem panaszkodok.


Ti mit gondoltok erről?


2019. ápr. 8. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 anonim ***** válasza:
96%

Ha csak a penzt nezzuk, akkor a magyar atlagfizeteshez kepest a gyes+csaladi az atlagfizetes 18,5%- (40500/217000, 2018, KSH), es a 2019-es minimalbernek pedig kb. 41%-a. Ez harom evig jar.


Nemetorszagban max. ket ev ugyanez, az egyszeruseg kedveert hivjuk ittis Gyesnek, ennek a minimum osszege 2 evre €150+€194 csaladi, ami az itteni atlagkereset korulbelul 14%-a (€344/€2400), es a minimalber 23%-a (€344/€1498).


Nettot neztem mindenhol, es azert Nemetorszagot, mert itt van meg (Ausztria mellett) ilyen hosszu tamogatott ido a munkabol gyerek miatt valo kiesesre, de igye itt sem 3 ev, csak 2. Osszesen 8 evig lehet itt egyebkent kimaradni a munkabol gyerekenkent, ha jol tudom (Elternzeit), ebbol 12 honapig jar az elozo 12 havi netto kereset 67%-a, vagy ket evre elosztva lefelezve. Eddig jar az eü-biztositas is, utana magadnak kell fizetned, vagy hazaskent lehetsz biztositott a hazastarsadonkeresztul is (ha nem vagy hazas, csak egyutteltek, akkor nem, igy az onnantol minimum havi €200 pluszkiadast jelent, ha tovabb szeretnel otthon maradni a gyerekkel nemhazaskent).


Ha nem dolgoztal, 12 honapig jar €300, vagy 24 honapig €150, es fizetik a tb-t.


Szoval aranyaiban a magyar allami tamogatas nagyon is magasnak szamit a fizetesekhez kepest, es idoben is paratlanul hosszu. De. Ha az allami tamogatast maskepp ertelmezzuk, pl. hogy mennyire tamogatja a gyerek mellett vegezheto munkat reszmunkaidoben, akkor mar eleg mas a kep. Nemetorszagban sokkal tobb a reszmunkaidos allas, nagyobb a rugalmassag ilyen teren, persze ez szektortol is fugg, de sokkal elfogadottabb, altalanosabb. Emellett pl. kampanyolhatnanak tobbet, tamogathatnak a cegeket abban, hogy egy teljes munkaidos helyett ket reszmunkaidoset vegyenek fel, stb. Szoval ilyen szempontbol oke, hogy az elso evekben aranyaiban sok penzt adnak, de hosszutavon egy taposomalom az atlag dolgozo edesanyanak az elete Magyarorszagon, vagy annyi idore kimarad a munkaero-piacrol, hogy nagyon nehezen tud ujra elhelyezkedni.

2019. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/79 A kérdező kommentje:

Tudod van egy apja annak a gyereknek aki dolgozik.


Mit nem lehet felfogni azon, hogy a 37.000 ft a gyerek alap ellátasához bőven elég?


A műkörmös anyukának, az állatkerti belépő, a 300 ezres babakocsi nem tartozik az alapellátásba. Ezt mindenki azonfelül kell tudnia állni, ahogy és amennyire a csalad bevétele megengedi. És igen itt most direkt nem írtam, hogy a férj bevétele, mert onnantól, hogy apuka elvette anyukát, és gyerek is született, egy csalad lettek, és számomra egyértelmű, hogy amíg anyuka otthon neveli a gyereket 0-24 addig bizony nem csak a "férj" pénze, hanem a családé, amiből állják a gyerek szórakozását és egyéb igényeit.

2019. ápr. 8. 09:50
 23/79 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy telik neki 37 ezerből mindenre. Gondolom ő ebből az összegből fedezi a pelenkát, tápszert, ezzel úgy gondolja a baba letudva, és el van tartva. A többit meg fizeti a kedves apuka.
2019. ápr. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
92%
A baba alap ellátásához talán elég, ha van mellette más bevétel is. De akik panaszkodnak, hogy kevés, azoknak nincs ezen kívül bevételi forrásuk. Kérdező, ne haragudj, de ritka sötét vagy.
2019. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
89%

Emberek! Ez egy gyerek aki próbál okos lenni. Gondolom a csávója jól keres és arra veri magát. persze ha apuka jó pénzt visz haza akkor jó világ van. Csak tudod kedves kérdező nagyon sok családban 2 keresetből is épp csak éldegelnek. Ezért nem is vállalnak évekig gyereket hogy valami kis alapjuk legyen.

Ne akard már úgy osztani az észt hogy nem is tapasztaltál még semmit az életből.

2019. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
89%

Gyorsan utána számoltam, a kisebb fiam 3 hós lesz. Havi fix kiadás rá ~30ezer Ft. És ebben csak az alapok vannak. Ebből nem vettem neki ruhát, nem fizettem számlát, semmit. Azt mondod, mentek játszoházba, állatkertbe. Plusz veszel 1500ért bodykat.

Rendben oké, elhiszem.

De, pl a nagyfiamra aki lassan 6 eves, fél évente minimum, cseréljük a ruhatarát, mert olyan gyorsan nő. De 2 havonta minimum veszünk neki új ruhákat, mert kilyukad, stb. Rá csak 13300at as a drága jó kormány, amiből valljuk be, nem lehetne eltartani, ha csak ebből élnék. Ha nőne időarányosan is az összeg, legalább 50ezret kellene adniuk, dw ugye az már nem járja, de szüljél csak.

Szóval azt tanácsolom neked, szülj még 3at, legyel otthon, mert biztos, hogy sehova nem fognak felvenni anyukakent 0 tapasztalattal.

2019. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:

Így van. A gyerek alapellátása bőven kitelik a gyesből, minden ami ezen felül kell, az a férjem fizetéséből megy, ugyanis egy család vagyunk, nem rá lett kényszerítve a gyerek, hanem ő is akarta, és ő is támogatta, hogy gyerek mellett végezzem el az egyetemet. Nem értem ez nektek miért fáj, ha nekem és a férjemnek is ez így megfelel.


Nem a mi életünkben és pénztárcánkban kellene túrkálni, mert nem ez volt a kérdés.


Ahogy az egyik válaszoló is írta, más országokhoz képest a magyar nők el vannak kényeztetve,mashol még ennyit sem adnak (kivéve, mint kiderült a vajdaság), mégis mi sírunk a legjobban, hogy semmire nem elég a gyes+csp.


De elég, arra, hogy a gyerek alap szükségleteit az első 3 évben fedezze.

2019. ápr. 8. 09:58
 28/79 anonim ***** válasza:

@3, nekem is!

(Van munkahelyem egyébként, de csak papíron gyerekbarát)

2019. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy szoktál vásárolni? Láttad az árakat? Lehet, hogy soknak tűnik ez a pénz, de ha csak beméaz a boltba látod, hogy az árakhoz képest, baromira nem reálisak az ellátások összege.

Vegyük csak a hús árát, vagy a zöldségekét, vagy a felvágottét. Az a baj, hogy hiába hiszi azt sok ember, hogy milyen nagylelkű a kormány, ad 37ezret 1 gyerekre ha nem dolgoztál egy percet sem, de ne ájuljunk már el ettől a kis alamizsnától. Nem éri meg fillérekre gyereket potyogtatni. Mert a szülő a legjobbat akarja a gyereknek. Nem használtat, nem kopottat, hanem a legjobbat. Ha akar egy túrórudit, nem mondjam már azt, hogy szivem nincs rá pénzünk állambácsitól csak pelusra telik.

2019. ápr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 anonim ***** válasza:
85%
Kérdező fejezd be, mert egyre hatalmasabb marhaság amit írsz. Egy 2-3 évesre elég havi 37 ezer...Na persze...Majd ha lesz ekkora gyereked, megtudod mennyi az annyi. Addig meg ne oszd a nulla tapasztalatoddal az észt!
2019. ápr. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!