Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen az államtám...

Szerintetek milyen az államtámogatása a gyerekvállalás terén?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy csak szerintem túl nagyok a magyar nők elvárásai?


Mikor megszületik a gyerek, hozzá vágnak 60.000 ft támogatást, és kb semmit nem kell tenni érte, csak megszülni a gyereket. Mi ebből a 60.000 ftból berendeztük a babaszobát (oké, használtan vettünk mindent, de minden szuper állapotú volt) és vettünk egy használt babakocsit.


14 hónapos a lányom, de eddig a gyes+családi pótlék összegéből bőven el tudtam tartani, pedig speciális tápszerre volt szüksége és pelenkából meg popsitörlőből is pamperst vettünk.


Szerintem egyik országban sem adnak ennyi pénzt a gyerekeknek, mégis mi vagyunk elégedetlenek.


Mondjuk a családi pótlékot növelhetnék időarányosan, ahogy nő a gyerek, mert nyílván nem ugyanarra van szüksége egy újszülöttnek, mint egy 6-7 éves iskolás gyereknek, de ettől függetlenül nem panaszkodok.


Ti mit gondoltok erről?


2019. ápr. 8. 08:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/79 anonim ***** válasza:
84%

"közös kassza azért közös kassza, mert vannak élethelyzetek, amikor valamelyik fél kevesebbet tud tenni a közös kasszába"


Nem csak az tesz kevesebbet a közösbe, aki gyesen van, A csed és gyed is kevesebb, csak nem mindegy hogy mennyivel.


" Én azokat nézem le, akik csak gyest kapnak, és közben sír a szájul, hogy semmire nem elég."


De milyen alapon, amikor te is a semmire szültél? Férjedet holnap elüti a busz vagy csak megcsal a pénzügyes Marikával, aki közelebb áll hozzá intellektuálisan (és egyenlőbb kereset tekintetében is), akkor sírhatsz te is.

2019. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/79 A kérdező kommentje:

Már az eleje óta azt írom, hogy ahhoz képest, hogy a semmire hozzánk vágnak 60.000+47000(adókedvezmény) támogatást, ahhoz képest ez egy elég jó pénz.


Hiszen semmit nem tettünk érte "csak" azért kapjuk, mert szülünk egy gyereket.


En megértem ha valakinek az az igénye, hogy a gyereknek babavizet adjon a forralt csapvíz helyett, de ne az állami támogatásból legyen erre igénye, mert az amit a két szép szeméért kap az illető, az bőven elég egy egészséges gyerek alap ellátására.


Azt meg végképp nem értem, hogy miért szúrja az emberek szemét, hogy én iskola mellé vállaltam egy gyereket. Igen nem dolgoztam még soha életemben, de ha nem vállaltam volna gyereket, ugyanúgy nem dolgoznék, hanem tanulnék. A gyest meg a családi pótlékot nem koldultam ki az államtól, tök jó, hogy adják, de ha nem adnák, akkor is hasonló színvonalon élnénk, mint most. A férjem kérése volt, hogy szüljek neki egy gyereket, osztottunk szoroztunk, úgy voltunk vele, hogy belefér, mi a francnak vártam volna még 10 évet? Csak azért, hogy elmondhassam, hogy 10 ev munkatapasztalat után szültem gyereket? Köszönöm az aggódást, de nekünk igy jó.

2019. ápr. 8. 12:37
 73/79 A kérdező kommentje:

71:


Azért tanulok, képzem magam gyerek mellett, hogy ha történik a férjemmel valami (igen, akár meg is csalhat) akkor legyen lehetőségem egyedül is olyan életszínvonalat biztosítani a gyereknek, amilyen színvonalon most élünk.


Nem csak ülök a lakásban, meg körmöshöz járok, és sírok, hogy nem elég a gyes a műkörmömre, hanem halálra gürizem magam, éjjel miután elaludt a gyerek vizsgákra készülök, pelenkacsere közben nyelvet tanulok, hogy ha valami váratlan dolog beüt, tudjak egyedül is boldogulni.


Tudnék itthonról most is fordítással pénzt keresni, nem sokat, de annyit igen, hogy megéljünk ketten a gyerekkel belőle, de egyenlőre nincs szükségünk annyira arra a pénzre, hogy végkimerülésig hajszoljam magam a gyereknevelés+tanulás+munka kombóval.

2019. ápr. 8. 12:48
 74/79 anonim ***** válasza:
96%

"A közös kassza azért közös kassza, mert vannak élethelyzetek, amikor valamelyik fél kevesebbet tud tenni a közös kasszába, most az anyuka, mert neveli a gyereket,10 ev mulva lehet, hogy az apuka, mert lerokkan és nem tud dolgozni."


Igen ez teljesen így van, épp csak mégsem teljesen igaz.

Anyuka az otthon lévő gyerekével soha nem tudna annyit keresni mint korábban hisz a gyed max összege is 150 ezer körül van 2019-ben. Tehát ez a része stimm, ennyit bír kihozni max, ez nem az ő hibája, senki nem várja el hogy pont annyit keressen mint apuka.

Az viszont elvárható, hogy ne bújjon már a kezdetektől ez mögé a kétértelmű " én nevelem a gyereket és nem tehetek róla hogy nem keresek annyit" duma mögé, hanem dolgozzon előtte, és akkor nem csak 23 ezer ft lesz az, amit a kasszába tud tenni, hanem több.

Persze egyszerűbb játszani az áldozati bárányt, és ez által a férfiakra pakolni mindent, hogy ők dolgozzanak, és tudjanak komolyabb!!! kiadásokat kifizetni, mert anyuci max megveszi a pelust meg a popsitörlőt, és mossa kezeit. Ja és akkor még oda is vagy meg vissza hogy ez mekkora pénz már, mit kell sírni. Anyám....

Amúgy én nem nézek le senkit, de bicskanyitogató, ahogy tolod a képünkbe a te komoly pénzedet, és most nekünk ettől el kéne ájulnunk. Hát fogadd el, hogy sokan nem teszik.

2019. ápr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/79 anonim ***** válasza:
89%

"Azt meg végképp nem értem, hogy miért szúrja az emberek szemét, hogy én iskola mellé vállaltam egy gyereket."


Nekem ugyan nem fáj, csak éppen semmivel se vagy több és jobb, mint akiket ekézel. Nem lennél sehol a férjed keresete nélkül, hiába állítod, hogy mennyire nagyszerű a segély. Csak úgy "elég" annyi egy gyerekre, ha bőven van mellette plusz fizu (azaz sehogy), de ezt már páran levezették.


"Azért tanulok, képzem magam gyerek mellett, hogy ha történik a férjemmel valami"


De ettől még mindig nem vagy jobb a másiknál, aki nem tanul gyes mellett. Annál meg főleg nem, aki ~10 évvel korábban letudta a tanulmányait és így nem csak gyest kap, így megteheti, hogy 100 /-osan csak a gyerekére koncentráljon. Mert állambácsi egyébként is erre adja a pénzt, nem arra hogy most tanulj.


"Tudnék itthonról most is fordítással pénzt keresni, nem sokat, de annyit igen, hogy megéljünk ketten a gyerekkel belőle".



Ahogy azt Móricka képzeli.

Szakfordítóival is csak mellékesnek elég.

2019. ápr. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/79 anonim ***** válasza:
93%

Nem azért dolgoztam szülés előtt hogy elmondhassam hogy én 10 éves munkaviszonnyal szültem, hanem hogy ne csak 20ezer forintot tegyek a közös kasszába. Így nem kell azt lesegetnem hogy mindent csakis a legolcsóbban vegyek meg. Nekem se kell mindenből új, de azért ha meglátok valami aranyos ruhát nem kell hátat fordítanom neki.

Aztán ha vissza kell mennem dolgozni, nem kell keresgetnem, mert van munkám.

És amúgy azt nem tom vágod-e hogy aki gyedet kap az is 2 év után csak gyest kap és ha nem tud visszamenni valami miatt dolgozni akkor neki az igenis kevés lesz, mert nem ezért dolgozott és fizette az adót

2019. ápr. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/79 anonim ***** válasza:
95%
Jah meg az hogy ne az állami támogatásból legyen rá igény.... Tudod én meg még sokan dolgoztunk és majd a fele fizetésünk elvitte az adó és társai. Had kapjak már egy kicsit vissza is belőle.
2019. ápr. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/79 anonim ***** válasza:
96%
Kedves kérdező. Ha én állambácsi helyében lennék, csakis azoknak adnék gyest, akik valamiert nem jogosultak a gyedre, vagy lejárt a gyedük. Azoknak egy fillért sem adnék, aki egy percet sem dolgozott életében, de osztja az észt, mi mire eleg.
2019. ápr. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/79 at__us ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én picit tapintatosabb leszek talán,

mint páran az előttem szólók, de nem leszek

állszent, nekem is az a véleményem, hogy

nem kell elájulni attól a 37 ezer Forinttól!

Persze, jó, szép, hogy próbál az Állam támogatni,

segíteni a gyerekvállalást, de hogy annak mennyi

a reál értéke arról kevesebbet írsz...

Lehetséges, hogy a "legalapabb" dolgok megvannak

belőle kicentizve, de ha már arról van szó, hogy a gyereknek valamilyen speciális foglalkozás, esetleg ruhadarab (Nem a luxus kategóriáról beszélek!)

kell akkor már is ott fogtok tartani,

hogy rohadtul kevés!

Az, hogy a "család pénze", amit a férjed

keres, lehet így hozzá állni, és talán egészségesebb

is, mint ahogy legtöbben hozzáállnak, de

kérdés, hogy mennyi az az annyi, mert bizony

nagyon sokan vannak úgy, hogy 2 teljes fizuból is

csak vegetálnak, vagy keservesen gyűlik a pénz

bármire is össze ezért jogos a "gyanú", hogy egy

jól kereső férfi van melletted, nem egy átlagos

összeget haza vivő.

Egyébként meg bátor vagy, hogy gyerek nevelés közben levelezőn tanulsz és diplomázol és kívánom, hogy jöjjön össze neked, de elég nagy szerencsére is szükséged lesz, hogy kis gyerekkel az oldaladon karriert építsél!

2019. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!