Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek a munka a "gyereke" az...

Akinek a munka a "gyereke" az nem beteges kicsit?

Figyelt kérdés

20 éves érettségi találkozón mondta egy osztálytárs. Neki nincs gyereke és furcsa volt hallgatni hogy neki a kreatív munkával való foglalkozás az ami betölti a "gyerek" szerepét.


Nem viccelek, szó szerint behelyettesítette a gyerek helyére azt hogy ő kreatív projekteket valósít meg és ahogy mondta nekik ők a "gyerekei".


És hogy szerinte a teremtés vágya mindenkiben munkál de csak annyi a különbség hogy másoknál megszületett gyerekként valósul meg, nála pedig kreatív munkaként.


Hát azért szerintem van különbség.



2019. ápr. 26. 23:26
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
89%

Miért, akinek a gyereke a "munkája", az nem beteges kicsit? Hozzánk jelentkezett olyan dolgozni, aki a szakmai tapasztalataihoz beírt két év munkaviszonyt, és 15 év gyereknevelést (3 gyerek), és az egész interjún arról beszélt, hogy szerinte ő azért alkalmas az állásra, mert ennyi éven keresztül nevelt gyereket, és mennyi mindenre kellett figyelnie, észben tartania.


Szerintem az életben mindkét dolognak meg kell, hogy legyen a helye, külön külön, ezek nem felcserélhető dolgok. A munka az munka, a család meg család

2019. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom ki, hogy van vele, de nekem full mindegy kinek van gyereke vagy nincs. Ő dolga, ő élete. Nekem van egy szem gyerekem és még abba is képesek egyesek belekötni miért nem kettő van... Nem lesz kettő és pont magánügy. Boldogtalan lehet az, aki ráér más életével foglalkozni.
2019. ápr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
85%
Van akinek meg a kutyája meg a macskája... nekem mindegy kinek mi. Nekem egy kisfiam van, és kerek az életem. Neki kreatív munkája, kerek az élete, hol a gond? Mások vagyunk, ezt el kell fogadnod.
2019. ápr. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
63%

# 7


Nem fáj nekem, és a Kérdező helyében se fájna nekem.



Viszont a Kérdező helyében én is elgondolkoznék ezen, mert gondolkozó, kíváncsi emberi lény vagyok.

Elgondolkoznék azon, hogy annak a kollégámnak vajon jó így? Miért alakult ez így?

Mivel ez egy kérdések kiírására való oldal, lehet, hogy én is megkérdezném: szerintetek ez így normális? Nem fogja megbánni? Menekülés ez valami elől?


Hadd gondolkozzunk már, akár egymásról....



A kreatív projekthez nem lehet beszélni, nem kezd járni, nem érettségizik le (amely eseményen ott lehetek könnyes szemmel), nem ül ott szenteste az asztalomnál, nem látogat meg, amikor betegségekkel teli, lerobbant 70 éves leszek és nem áll ott a halálos ágyam mellett...

Igen, egy hús-vér gyerek se feltétlenül, de....



Ja, tudom, ezen az oldalon a munkamánia a normális.

2019. ápr. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
47%

14

De ez nem a te dolgod! Ennyi! Ő gondja, ő baja!

2019. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
58%

Névtelenül miért nem lehet kérdezősködni, tárgyalni róla?

Miért nem érdekelhet, mint emberi tulajdonság, jellem, csak úgy, akár pszichológiailag?


Ez az oldal nem kérdések feltevésére van???



Kezdek valamilyen szinten igazat adni a magyarozásnak...

Hogy gyakoroljam az angolt, jártam nemzetközi fórumokon, gyakorihoz hasonló oldalakon.

Ott mindenféle témában van rengeteg kérdés, elvont, a mindennapi életben kevésbé releváns érdekesség, emberi jellem, minden. Érdekes, nem a kérdezőt szapulják, hanem válaszolnak.



Engem például huszonévesként érdekel, hogy a munkamánia vége mi lehet, milyen katasztrofális következményei lehetnek.. Egy ilyen kérdés pl rajtam akár segíthet is, ha normális válaszok vannak, nem a kérdező szapulása, hogy hogyan lehet gondolkozó lény, akit akár pszichológiai szempontból érdekel valami.

2019. ápr. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
28%

Igaza van 16# nak. Ide azért jön valaki hogy megkérdezzen valamit, beszéljünk róla. És nem azért hogy megkapja hogy nem mindegy foglalkozz a saját dolgoddal.


A privát véleményem: akinek a munka fontosabb a gyereknél/családnál azt csak szánni tudom. Az összes 40 feletti gyerektelen nő ismerősöm egy hárpia. A test így kompenzál:))

2019. ápr. 28. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
30%

Az összes 40 feletti gyerekes kolléganőm egy hárpia, emellé meg minden magától értetődő számukra, hogy túlórát nem vállalnak be, hogy ő aztán ünnepnapokon nem dolgozik, stb. Nem bánom, mert nekem jól jön a dupla bér, legalább gyűlik az utazási keretem, ami engem majd sokkal jobban kikapcsol, mint őket az, hogy a gyerekeik ugrálnak a fejükön. Persze az sem zavar senkit, hogy én és a többi kollegina akinek nincs gyereke, dolgozik helyettük hetekig, amikor vagy ők vagy a gyerekek betegek (láttam már egyiket másikat tök nyugalommal a gyerekkel a játszótéren a nagy betegségben, szóval na, azért van bajuk a híres-neves gyerekeseknek is).

Na aztán az, amelyik évek óta válni akar a férjétől, mert az megcsalja, de hát ugyebár nem megy ez 3 gyerek mellett, mert eltartani nem tudja magát és őket, de nekem azért nonstop hallgatnom kell a nyomorát... Sz.rügy, nekem is megvan a magam baja, az életem magam tragédiái, van, amiről tehetek, van, amiről nem, mégsem fárasztok ezzel másokat.


Ne kérjen már senki bocsánatot azért, mert nincs gyereke. Mérhetetlen bunkóság a másik méhében turkálni, mindenki foglalkozzon a sajátjával.

2019. ápr. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
63%

"láttam már egyiket másikat tök nyugalommal a gyerekkel a játszótéren a nagy betegségben, szóval na, azért van bajuk a híres-neves gyerekeseknek is"


Nah, a professzor asszony megszólalt! Te aztán tudhatod.... 😃🤣

2019. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk nekem nem is az a durva, ha nincs gyereke (sőt, én se biztos, hogy szeretnék), de hogy éjjel-nappal a munkájába temetkezik....
2019. ápr. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!