Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is baj, ha a 2....

Szerintetek is baj, ha a 2. babának is mindenből sajátot veszek?

Figyelt kérdés
26. héten vagyok, és kislányt várok, a nagytesó is kislány. A nagyobbik lányom 3 éves, de vannak még ruhái, takarói, a bútorai a padláson vannak, szóval sokmindent örökölhetne a pici. De mivel megtehetjük, én (a páromnak ez a része mindegy), szeretnék ezekből is újat venni. Amit kapunk ismerősöktől, az oké, de a legtöbb dolgot újonnan szeretném beszerezni. Anyukám viszont ettől totál kiakadt, mert szerinte pazarlás. Szerintem nem, mert valamiből azóta találtam jobbat, akkor miért ne vehetnénk meg? Ráadásul a használt holmikat amik a nagytesóé voltak, azokat elajándékoznánk rászorulóknak, még csak nem is pénzért adnánk. Szerintetek hallgassak anyukámra, vagy maradjak a saját gondolatomnál?

2019. ápr. 28. 13:50
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
69%
Ha annyira adakozni akarnál, már rég megtehetted volna...
2019. ápr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem egy kisbaba számára ez teljesen mindegy. Nem fogja értékelni, hogy a tesója rugdalózója van-e rajta vagy egy új.

Én inkább nagyobb, úgy óvodás kórtól figyelnék arra, hogy ő is új dolgokat kapjon, ne csak a nagyobbról megmaradt használt cuccot. Amikor már ő is érti, hogy mi a helyzet, illetve van rá igénye.

2 hónaposan teljesen mindegy neki, hogy új pelenkázó asztalon cseréled-e a pelusát vagy a régin.


De ha neked személy szerint ez fontos és megtehted, akkor a te dolgod, és nem kell más véleményével foglalkozni.

2019. ápr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is pazarlás, hiába van rá keret. inkább globálisan kéne gondolkodni, ígyis annyi szemetet termelünk. Új bútorok, ruhák mert a kicsinek is JÁR. Hát jövő, és élhető bolygó is járna nekik, nem gondolod?! Fogyasztói társadalom, taps,taps.
2019. ápr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy jobban szennyezem az új holmikkal, mint a régiekkel. A régit elajándékozzuk, szóval mások nem vesznek újat, így nekik már megspóroltuk az új holmikat, és nem szennyeznek többet a sajátjukkal. A régi pedig ugyan úgy megmaradna, mint most az új...
2019. ápr. 28. 17:20
 15/29 anonim ***** válasza:
65%

Igen, persze, pont így működik, ahogy te most azt elgondolod.

Tudod, aki amúgy is használt dolgokat vesz, az akkor is azt venne, ha te nem adnád el a cuccaidat. Így te egyel több szemetet gyártasz, mert még azt is meg kell vennie valakinek.

Inkább nézz utána egy poló legyártásának környezetszennyező hatásaira. Meglepődnél.

Felölem aztán vegyél mindenből újat, abból is amit két hét alatt kinő a gyerek. De ezzel az álnaiv hülyeséggel ne gyere, hogy amit csinálsz egyáltalán nem környezetszennyező.

2019. ápr. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
Nekem van egy 3 és fél éves fiam és 2 hónapon bellül fog születni a második fiam. A nagy fiamnak a cuccait kb mind elajándékoztam és most mindenből újjat vettünk de egy kicsit se bánom. Egy az hogy én nem fogok évekig tárolni ruhákat amire aztán vagy szükség lesz vagy nem, másik meg hogy nem is szeretném folyton ugyan azokba a ruhákba öltöztetni a kicsit mint ami a nagyé volt. Úgy gondolom, hogy ez a mi döntesünk és senki nem szólhat bele. Plusz a második gyereknél már azért bőven tudtam, hogy mit vegyek meg amire szükség lesz és mi az ami felesleges pénzkidobás lenne. :) Kiságyat pl olyat vettem most ami kombi kiságy egybe van a pelenkázó szekrénnyel de ezt késöbb áttudom alakítani normális nagy gyerekágyra meg külön szekrényre szóval még ez se volt felesleges pénzkidobás. :)
2019. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
39%

Dehogy baj, nálunk 2 év van a lányok között, de mindenből újat vettem, mert mindenből találtam olyat, ami újabb vagy már jobban tetszik. Annyi újítás van mindenben... :) Én nem bántam meg.

Az is tök jó, hogy adakozol, én is odaadnám, csak felénk nincsenek rászorulók, úgyhogy egyelőre porosodik minden a padláson.

2019. ápr. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
65%
18:20: ha annyira adakozni akarnátok, megoldanátok: bepakoltok a kocsiba és elviszitek a legközelebbi anyaotthonba. Ha az a szomszéd város, akkor az a szomszéd város, egyértelműen telne üzemanyagra.
2019. ápr. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
31%
És gondolod, hogy a szomszéd városban élő családot ismerem, hogy mennyire érdemlik meg? Lyukas kosárba nem dobálok.
2019. ápr. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
65%

Tehát az egész szomszéd városban mindenkit ismersz? :D Az országban is? Mind a majd' 10 millió embert?

Megtehetitek, hogy utánajártok, elviszitek házhoz, de nem teszitek. Ez csak látszat sápítozás, hogy jaj ANNYIRA odaadnátok egy rászorulónak, de hát nem megy így SAJNOS porosodik a padláson.

Aki meg akarja oldani, megoldja. Érdekes mód nekünk eddig mindig sikerült, ha mást nem olyan emberek összeköttetését használtuk, akiket ismerünk és megbízunk bennük.

Nem akarásnak nyögés a vége.

2019. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!