Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is baj, ha a 2....

Szerintetek is baj, ha a 2. babának is mindenből sajátot veszek?

Figyelt kérdés
26. héten vagyok, és kislányt várok, a nagytesó is kislány. A nagyobbik lányom 3 éves, de vannak még ruhái, takarói, a bútorai a padláson vannak, szóval sokmindent örökölhetne a pici. De mivel megtehetjük, én (a páromnak ez a része mindegy), szeretnék ezekből is újat venni. Amit kapunk ismerősöktől, az oké, de a legtöbb dolgot újonnan szeretném beszerezni. Anyukám viszont ettől totál kiakadt, mert szerinte pazarlás. Szerintem nem, mert valamiből azóta találtam jobbat, akkor miért ne vehetnénk meg? Ráadásul a használt holmikat amik a nagytesóé voltak, azokat elajándékoznánk rászorulóknak, még csak nem is pénzért adnánk. Szerintetek hallgassak anyukámra, vagy maradjak a saját gondolatomnál?

2019. ápr. 28. 13:50
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
79%

19, figyi, vegyél újat mindenből, tényleg, senkit nem érdekel.

De ez annyira visszataszító, hogy azzal jöttök, el akarjátok adományozni. Ha akartad volna, megoldottad volna. Védőnő, fb-n millió lehetőség, akik gyűjtenek.

2019. ápr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
16%
mi közötök van ahhoz hogy ki adományoz meg ki nem? :D midenki magának dönti el aki meg gyereket vállal az tudja eltartani ennyi
2019. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%
Mi az, hogy mi közünk? Bki, annyi, hogy erről szól a kérdés. Ezt a mi közöd van hozzádot minden kérdéshez odaböfögöd?
2019. ápr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
62%
NEm érdekel, ki mennyit adományoz. Én adok, amennyit tudok. CSak undorító, amikor hazudnak. Ha azt írod, a kukában fog kikötni a nagyobbik gyerek minden cucca, az se érdekel. De gyűlölöm, ha hülyének néznek és hazudnak.
2019. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy mondod 20:23

Sokkal jobban becsülöm ha valaki őszintén megmondja, hogy neki az esik jól ha felhalmozza és nem jön azzal a szöveggel, hogy ő tulajdonképpen adakozni akar és segíteni, csak hát nem tud, mert nincs rá lehetősége...

2019. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
34%
Milyen szép is az amikor a többgyerekes szülők a második, harmadik gyereken spórolnak. És erre még büszkék is. Kapja meg a kinőtt ruhákat az jó neki. Az első gyerek mindenből újat, többet kap. Valószínűleg szeretből is. A másodiknak meg jó a használt is. Ha én megtehetném bizony újat vennék, ruhakból játékokból biztosan a második gyerekemnek is. És csodálkoztok amikor utálják egymást a gyerekek, meg testvér viszály van stb. Persze ha ezt látják hogy az egyik újat kap a másiknak meg jó a használt is.
2019. ápr. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
64%

Az én gyerekeim kifejezetten örülnek a tesóktól örökölt cuccoknak. Egy-egy menőbb ruhadarab esetén alig várják, hogy kinője végre a nagyobb, és szívesen felemlegetik, hogy amikor ez a valami még a nagyé volt, akkor...

Ennek ellenére újat is kap mindhárom, de oltári baromság, és egygyerekes szülők vagy gyerektelen fiatalok korlátolt gondolkodásmódja azt feltételezni, hogy a gyerekek szenvednek attól, ha nem kapnak vadiújonnan vásárolt farmert a tökéletesen újnak látszó, ámde a tesótól örökölt helyett. Na pláne, hogy nem szeretnék őket a szüleik... -_-

2019. ápr. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne baj? Nem baj. Mi is mindenből sajátot vettünk a 2. babánknak. Azonos neműek, a korkülönbség sem nagy (20 hónap). Teljesen más stílusú volt mindkettőjük babaszobája, rosszul nézett volna ki a nagyobbik lányom ágya a kisebbikében. A babaruhákba szerelmes vagyok, annyi cukiságot láttam, hogy abból is újakat kapott. A játékok terén is kijöttek sokkal jobbak, másabbak, a babakocsit pedig untam, ráadásul abból is találtam jobbat.

Amit nem vettem újra, az a babakád, mert az a fürdőszoba stílusához igazodik és tökéletes állapotban volt még, én a fürdőben szoktam fürdetni, nem a szobában.

2019. ápr. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Ja és semmi sem pazarlás, ami örömet okoz!
2019. ápr. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!