Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet egy nem túl okos nő jó...

Lehet egy nem túl okos nő jó anya?

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk a párommal és picit félek attól hogy amiért hiányosabbak az ismereteim nem leszek túl jó anya.. Amúgy nagyon nagyon vágyom rá! De emiatt félek.. Szomszédom is babát vár, korombeli magas végzettségű nő és hallom hogy otthon fogja angolra tanítani a kicsit 1 éves korától meg szeretné ha ilyen témában meg olyan témában tájékozott lenne.. olyan dolgokat mond amiket én nem is nagyon értek. Sosem voltam jó tanuló de van szakmám abban is dolgozom. Bolti eladó vagyok. Szerintem hiányosak az ismereteim. Lehetek szerintetek így jó anya és nem fog miattam szégyenkezeni a lányom vagy a fiam?
2019. máj. 17. 15:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel semmi gond. Ha valaki tudja, hol vannak a határai, akkor nagy baj nem lehet :) Sokkal rosszabb, ha valaki magas végzettséggel azt hiszi, hogy mindent tud, miközben azért ez nyilván nem így van, de hatalmas mellénnyel tud egetverő baromságokat is tényként állítani.


Egyébként meg nem tartom túl szerencsés dolognak, ha valaki idegen nyelvre tanítja a gyerekét, pláne ilyen pici korban. Ha neki nem az az anyanyelve, akkor csak megkavarja a kétféle nyelvvel azt az egyévest, de még később sem tartom túl jónak, ha a szülő tanítja, hacsak nem nyelvtanár. A nyelvtanulásnak megvan a maga módszertana, kevés az, hogy ő maga jól beszéli a nyelvet. Én is jól beszélek angolul, de sosem tanítottam direkt a fiaimat. Pár szót tudott a nagy, amikor iskolás lett, de igazából ott kezdte tanulni. Most ötödikes, és annyira jól megy neki, hogy még sosem volt ötösnél rosszabb jegye, simán néz filmet is angolul, és cikkeket is elolvas angol nyelven, ha valami nagyon érdekli, és csak külföldi tartalmat talál róla.


Meg hát eldöntheti az ember előre, hogy miben legyen tájékozott a gyereke, csak azért az egyáltalán nem biztos, hogy ez tényleg így lesz. Ha a gyereket az adott dolog totálisan hidegen hagyja, akkor a fejére is állhat a szülő, úgysem fogja érdekelni. Apukám pl. nagyon szerette volna, ha szedtem volna magamra némi műveltséget komolyzenei téren, mert neki ez fontos lett volna. De ha meghallok egy operát, máris ásítozni kezdek. Ez van, tényleg nem köt le kicsit sem. Jó, van olyan a klasszikus zenében, ami tetszik, de hiába minden szülői erőfeszítés, a legalapabb, leghétköznapibb ismereteken túl nem jutottam akkor sem.

2019. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Egy buta nő soha nem tenne fel egy ilyen kérdést!


Magántanár vagyok,"Nem túl okos", vagy okos, de nem pedagógus szülők gyerekeit tanítom nagyon régóta. Mindössze egy anyával találkoztam, aki olyan buta, hogy nem kellett volna szülnie, de ő sajnos egyéb okok miatt is alkalmatlan anyának:(


Te, ha ilyen maradsz, szuper anyuka leszel!

(Az anyai több nyelv használata a gyerek irányába kifejezetten káros!)

2019. máj. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hidd el,egy anya nem attól okos,h van diplomája vagy nincs. A gyermeked nem fog ezzel törődni.

Sajnos ismerek nem egy diplomás,tanult embert,aki a szakmájában jó,de az életben nem boldogul.

2019. máj. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A legfontosabb a példamutatás. A gyerek utánoz es legyél büszke magadra, hogy van szakmád. Nagyon jo Anyuka leszel és amikor sulis lesz a kicsi, tanultok együtt es frissülnek Neked is az ismereteid. Sok boldogsagot!
2019. máj. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!