Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ilyen sokan akarják...

Tényleg ilyen sokan akarják felvenni a babaváró hitelt?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy cikkek, ami szerint 10-ből 8 kismama fel szeretné venni. Ti vagy az ismerőseitek körében tudtok olyan kismamát majd gyermeket tervező párt, akik fel akarják venni?

Nem vitaindító kérdésnek szánom, nem az érdekel, hogy megérie vagy nem, csak, hogy tényleg ennyien vannak, akik élnek ezzel.



2019. máj. 25. 18:19
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:

20. Vagyok


Nyilván az után, ha pocakban a baba.

( kistesó érkezését várjuk..de még szoptatok)

Még 2 gyereket szeretnénk, 1 éves most a baba.

2019. máj. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
Igen. Autót veszünk belőle. ( nen 10 millióért)
2019. máj. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
45%
Hatalmas lehetőség szerintem is. Sajnos nálunk nem volt ilyen. Mindenből kicsúsztunk. Kifizettük a svájci frankos hitelünket is. A Csok járna, de azzal nem tudunk mit kezdeni (nem költözöm el, nem építkezek már). A személyi jövedelemadó kedvezményt viszont várom. Jól fog jönni plusz 50 ezer havonta az egyetemista gyerekeimnek.
2019. máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
92%
En fel szeretnem es a csok hasznalt lakasos 2gyerek utanit is. Egyutt a ketto torlesztoje is kevesebb lenne, mint az alberletunk díja. Van fundamentank is de ahogy matekoztunk, ezek a hitelek kedvezmenyesebbek mintha azokat kolcsonne alakitanank. Inkabb vegigfizetjuk az alaírt idotartamot es belenyomjuk ezekbe. Kerdes, hogy vajon fel lehet-e venni mindkettot egymás mellett ha van kb 6M onreszunk egy ingatlanunk fedezetnek, 2 becsuletes keresetunk es 2 gyerekunk. Kivancsi leszek. (amugy nekem pl noveremek is ebbol szeretnenek hazat boviteni)
2019. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
89%

Tudtok írni nekem infokat erről, ha ilyen a helyzetünk?:

Tehát van egy 9 hónapos babám, 2-3 év múlva szeretnénk tesót. Úgy tudom ez a hitel a meglévő gyerekre nem vonatkozik, csak aki most júli után születik. És mi már csak 1 gyereket szeretnénk pluszba. Akkor is megéri felvenni? Így 3 évig nem kell majd fizetni, vagy hogy? És felvehetjük előbb is, ha aláirjuk hogy lesz még egy gyerek?

2019. máj. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
Utolso: felhvehetitek megeri 1 re is mert kamatmentes leszel 3 evre felfuggesztik, de akkor a futaido 3 al nő , tudd. A szerzodeskoteskor igenyleskor mar ala kell irni a nevallalando gyerekek szamat.
2019. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
52%
Nem, mert 15 évre röghöz köt. Az pedig túl sok, bármikor alakulhat úgy az életem, hogy külföldön kapok egy jó munkaajánlatot. Vagy az Orbán is végleg tönkreteheti ezt, és akkor menni kell.
2019. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
82%

Ha megfelelünk a feltételeknek és lesz még gyerekünk (már van kettő) akkor természetesen mi is kérjük az ajándék pénzt. Hülye aki nem kéri, pedig kérhetné. Vagy Teréz anyát játszik...

Már egy gyereknél esetén is kamatmentes, miközben állampapír 4-5% kamatot fizet. 10 millióra az 4-500 ezer forint évente. Gyakorlatilag plusz egy havi fizu!


De annak is nagyon megéri akinek van más hitele, mert akkor inkább cserélje erre.


Persze csak ha már úton a baba. Előre nem ígérek semmiképp!

2019. jún. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim válasza:
67%
Ajándék pénz???!! Mi van veled ember?! Ajándék pénz nincsen sehol sem, ezt jól jegyezzétek meg!
2019. jún. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
90%

Jaj utolso,bolcsebb maradtal volna ha hallgatsz!

Igenis egy fiatal hazasparnak,akik 3 gyereket szeretnenek azoknak igenis ajandek penz!!! Meg ha te nem is hiszed. 😑


Mi is felvesszuk,es eddig barkit kerdeztem,mindenki szeretne elni a lehetoseggel,az is aki csak 1 gyereket akar mar csak,az is aki 2-3at.

Iszonyat nagy segitseg ez!!!

Legtobben lakasvasarlasra es befektetesre szeretnek felvenni

2019. jún. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!