Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más hangulatát is ennyire...

Más hangulatát is ennyire befolyásolja az anyós?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám van, párom szüleinél lakunk. Az anyósom miatt eddig egyáltalán nem tudtam élvezni a gyereknevelést. Ha már csak a hangját is meghallom, feláll a szőr a hátamon. Miatta vagyok mérges már korán reggel mikor felkel a babám, mert tudom hogy akkor hamarosan ő is megjelenik. Amikor elmegy itthonról, mindig azon vagyok hogy mire hazaér addigra aludjon a gyerek, mert nem vagyok kiváncsi a nyávogására. Arról ne beszéljünk hogy mindenbe beleszól. Őmiatta vagyok minden nap ideggörcs.. Ez borzasztó így. Másnak is ennyire befolyásolja a napját az anyósa?
2019. jún. 6. 18:30
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
86%
Eleve ott kezdődik, hogy nem szülök senki nyakára gyereket! Ha annyira felnőtt vagyok, hogy gyereket vállalok, akkor minimum, hogy úgy is viselkedem, mint egy felnőtt ember és különköltözöm! Sőt, a gyerekvállalás első lépése, hogy van lakásunk/házunk, ahol lakunk. Nem feltétlen saját, albérlet is lehet, de számomra evidens, hogy nem szülők anyóshoz gyereket. Költözzetek szépen külön és máris nem lesz ilyen gond.
2019. jún. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
83%

Értem...de azért a házában jó lakni mi?

Hát lehet akkor saját lábra állni.

2019. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
85%

Külön élünk, kb 15 km-re egymástól, de így is baromi fárasztó. Soha nem szültem volna hozzájuk, pedig nagyon erőszakoskodtak. Sógoromék még ott laknak és megkeserítik az életüket, pedig teljesen leválasztott külön lakrészük van és még gyerekük sincs.

Egyébként nem rosszindulatúak, csak iszonyú egyszerűek és attól, hogy a gyerek otthon lakik nem számít nekik, hogy az a gyerek már 30 éves házas ember, akkor is kötelességüknek érzik, hogy mindenbe beleszóljanak minden szinten (pl bejárkálnak hozzájuk ablakokat nyitni vagy csukni...).

Nekem már attól gyomorgörcsöm van ha látom, hogy ők telefonálnak. Mindig van valami rohadt jó, abszolút kéretlen tanácsuk, amit anyósom tudott a terhességem alatt még fokozni is. Tekintve, hogy fodrász, gyakorlatilag minden egészségügyi problémámat kibeszélte a vendégekkel majd visszamondja, hogy "az egyik vendég azt mondta".... Én nem is tudom, hogy ez a pletykálkodás milyen magas fokozata, de valahogy már beállt az agyam arra, hogy a "hogy vagy" kérdésre csak annyit mondok, hogy "megvagyok", mert bármi mást mondanék 2 nap múlva a fél falu tudna róla.

2019. jún. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
58%

Talán nem kellene anyósék lakásába szülni, és ott élni a gyerekke! Gyűlölöm az anyósomat, de eszem ágában nem volt hozzájuk költözni, még a gyerekem miatt sem! Inkabb húgomnál lakunk, a közös lakasban a parommal es a gyerekkel!


Költözzetek el, mint ahogy mar sokan irtak is, nem is ertem azokat, akik anyósékkal élnek. Ott mindig ilyeneket hallani, ez szinte szokásos.

2019. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
75%

Na akkor ezt kapjátok ki. Anyosom a szomszédom, apósommal 1 telken dee külön házban élünk. Éltünk anyámmal, na az borzasztó volt. Olyan a leirasod, mint sogornome csak ott idosebb a baba. Ok oda szultek en nem akartam ezt a sorsot magamnak. Szoval 1 tanácsom van:

Költözzetek, azonnal!

2019. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Köszi a hozzászólásokat, néhány elég bunkóra sikerült, de ez van. Igen a költözés tervben van. És senki nyakára nem költöztünk, még mi tettünk neki ezzel szivességet, mert így hogy itt vagyunk vele, nem depressziós, és stresszes. Kb újra olyan hangulatú lesz minden napja, ha elköltözünk. Nagy ház ez, ezért sem volt kérdés hogy jó lesz nekünk itt.(külföldi lakásunkból költöztünk haza). Mellesleg az én babám (hála istennek) nem sír már akkor, amikor ő pihenne. És őt ez nem zavarja, inkább sokszor úgy viselkedik, mintha ő lenne az anyja. Tehát a kapcsolatunkkal nem volt gond, de ő túlzottan beleélte magát ebbe a dologba, néha már túlzásokba esik. Volt belőle vitánk is. Ezért nem akarok így élni tovább. Szeretném a gyerekemet úgy nevelni, ahogy én szeretném. Valóban, a költözés a megoldás erre. Tervben van. Köszönöm a negatív kommenteket,de arra lettem volna kíváncsi, másnál is van-e ilyen.
2019. jún. 6. 20:12
 17/37 anonim ***** válasza:
52%
De kár! És sajnállak amiért így telt el az az időszakod ami elvileg a legszebb dolog egy nő életében, mikor babája lesz! Állj az anyós dologhoz kicsit másképp hozzá! Mert te rajtad múlik a dolog! Neked kell alkalmazkodni mert az ő fedele alatt élsz! Használd ki hogy ott van! Bízd rá a picit menj el ide-oda, jóga, úszás stb... anyós is örülni fog és neked is jó lesz! Nagy már a babád! Sose értettem az ilyen rinyálásokat! Bárcsak nekem lett volna segítségem! Itthon vagyok kettő gyerekkel! 7 hónapos és 3 éves... Nulla segítséggel mert férjem hetekre elutazik dolgozni! Anyám meghalt, anyósom 200 km-re lakik tőlünk! Tanulj meg kicsit jobban értékelni amid van! A gyereked nagymamájáról beszélsz!! Több tisztelet kéne!
2019. jún. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Ja értem én.. Tisztelet. Én soha nem szóltam neki egy rossz szót sem, holott ő nekem már a babám első napjaiban szidta anyámékat féltékenységből. A másik pedig, hogy ő a saját anyósával úgy beszél mint egy kutyával, itthon is mindig szidja őket, és bevallotta hogy ki nem állhatja. Ő is velük élt évekig, pontosan tudja mi a zavaró, akkor miért játsza el ő is ugyanazokat?!
2019. jún. 6. 20:33
 19/37 anonim ***** válasza:
40%
Pfff utolsó, látszik, hogy fogalmad sincs milyen az amikor rádtelepszenek és mindenbe beleszólnak bármit is csinálsz. Hogy milyen az mikor valaki szándékosan érezteti veled, hogy szaranya vagy. Sajnálom a helyzetedet is, bár szülne a fene olyan embernek aki hetekre magamra hagy (aztán itt sajnáltatod magad... no comment...), de nehogymár hálásnak kelljen lenni olyannak aki megkeseríti a gyereknevelést... Segítség, persze...
2019. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
71%
Ja.. mert akkora szívesség hogy egy kvázi vadidegen a nyakára költözik..értem én...és jó neked hogy a 4 hós gyereked egyszer sem ébred este 8 és reggel hat között, mázlista vagy..
2019. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!