Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más hangulatát is ennyire...

Más hangulatát is ennyire befolyásolja az anyós?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám van, párom szüleinél lakunk. Az anyósom miatt eddig egyáltalán nem tudtam élvezni a gyereknevelést. Ha már csak a hangját is meghallom, feláll a szőr a hátamon. Miatta vagyok mérges már korán reggel mikor felkel a babám, mert tudom hogy akkor hamarosan ő is megjelenik. Amikor elmegy itthonról, mindig azon vagyok hogy mire hazaér addigra aludjon a gyerek, mert nem vagyok kiváncsi a nyávogására. Arról ne beszéljünk hogy mindenbe beleszól. Őmiatta vagyok minden nap ideggörcs.. Ez borzasztó így. Másnak is ennyire befolyásolja a napját az anyósa?
2019. jún. 6. 18:30
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért ne felejtsd el kérdező, hogy anyósod az, aki szivességet tesz nektek. Akinek itt " tűrnie kell", az te leszel. Ha már önmagatok urai lesztek, tarthatod a kellő távolságot.
2019. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Miért lennék vadidegen? Teljesen magányos volt, és tényleg depressziós. Mi hoztunk fényt az életébe azzal, hogy ideköltöztünk. De túlzásba esett, ennyi.

És de, felkel a babám, de hála istennek éjszaka nem sír. Köszi.

2019. jún. 6. 20:43
 23/37 A kérdező kommentje:

Nekem kell tűrnöm? Tűrni azt, hogy ő már halas babaételeket meg krémtúrót etetne a gyerekkel? Vagy hogy kikapja a kezemből és odaszalad vele minden idegenhez, azok meg nekem azt se tudják mondani hogy szia. Ő az, aki sokszor nem tartja tiszteletben azt, hogy ÉN vagyok az ANYJA.

Ha viszont megemlítem neki ezeket, akkor rögtön vita lesz, hogy biztos az én családom buzdít ellene.

2019. jún. 6. 20:48
 24/37 anonim ***** válasza:
87%

Igen van ilyen. Nekünk már megvolt a házunk mire született a baba de nem volt kész annyira, hogy beköltözzünk. Így mivel ahol lakbérben voltunk azt a házat eladták ki kellett költöznünk és mivel anyós szinte könyörgött, hogy menjünk oda, oda költöztünk. Legrosszabb döntés volt és a leghosszabb fél év. Mindenbe de szó szerint mindenbe belekötött. Amikor viszont a babámnak megmézezte a cumiját és a szájába tette amíg a mozsdóban voltam, akkor betelt a pohár és megmondtam a férjemnek hogy akárhogy van a ház, beköltözünk és kész! Hála istennek addigra egy szoba teljesen kész volt és a konyha,fürdőszoba tehát azért nem lyukban laktunk. Azután is ide járt mondogatta mit hogy csináljak, hogy pakoljak de mondtam neki előttem leírta magát.

Úgyhogy nyugi máshol is van ilyen.

2019. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, hogy depis, meg fény az életében a kisunoka, de jelenleg akkor is nektek kell alkalmazkodnotok hozzá. Egyrészt tetszik- nem tetszik ti cuccoltatok hozzá gyakorlatilag mamahotelbe gyerekkel, másrészt légy tisztába vele, hogy ő már nem fog változni. Akár ott laktok, akár nem. Lehet, hogy ő is utálja az anyósát, lehet, hogy ő is ott lakott náluk de ez rád nézve nem jelent semmit. Lehet, hogy te is pontosan ugyanilyen leszel anyósnak....
2019. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Akik szerint meg mi vagyunk a terhére, azoknak írom, a babás dolgokon kívül.. Ti hogy reagálnátok arra hogy anyósotok kopogás nélkül bármikor képes berontani hozzátok a szobába, hogy mutasson valamit, vagy mondjon valamit pl. Ugyanaz reggel, bejön a gyerekhez mert hallja hogy már fent van. Én meg ülök mellette pizsamában, még csak fel se tudok öltözni. Meg olyan dolgok hogy el akarom altatni mert már szegény baba tiszta nyűg a fáradtság miatt, ám ő ezt nem tudja, beront, látja hogy nyitva a szeme és elkezd hozzá megint gagyorászni. És még kérdezi tőle hogy nem alszol? Hát úgy már nem is fog.
2019. jún. 6. 21:12
 27/37 anonim ***** válasza:
96%

De ne haragudj, mit vársz megoldásként? Költözzetek el! Ennyi.

Ha csak szidni akartad akkor oké, kiidegeskedted magad de mast ne várj tőlünk mint költözésre buzdítást! Az a normális.

2019. jún. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 piroska és a farkas ***** válasza:
76%
Az alkalmazkodàs mióta jelenti azt, h tűrni kell a mindenbe beleszólàst?
2019. jún. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Igen, ez probléma. Szóval meg kell oldanotok a férjeddel. Nézzétek meg, mennyi pénzetek van, telik e saját lakásra/házra. Ha van, ne ide öntsd a bánatod, hanem az ingatlanhirdetéseket böngészd.

Ha nincs lehetőségetek, akkor vagy tűrsu, vagy esetleg a férjedet rábírod arra, hogy győzze meg anyóst, hogy a baba ellátásáva és altatásába ne szóljon bele. Ez persze vagy "sikerül" vagy nem. Öregek nem változnak. Ha nem jön be, mindenképp költöznék, ezek a legjobb babás hónapok.

2019. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

#28: Nem kell tűrni, el is lehet költözni külön, mint érett felnőtt emberek. Most tényleg, ha egyszer te költözöl oda az anyósod nyakára, ráadásul gyerekestül, akkor igen is tanulj meg alkalmazkodni! Az ő háza, az ő otthona, az ő szabályai. Feltelezem ő ilyen természet, eddig is ilyen volt és nem hétfőről-keddre valtozott meg, ha nem tetszik a viselkedése, akkor nem kell odaköltözni.v el kell menni. A saját otthonában úgy viselkedik, ahogy akar.

De felnőtt emberek eleve nem szülnek más nyakára, bármennyire is “bunkó” ez a válasz, attól még ez az igazság.

2019. jún. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!