Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fog össze sok...

Miért nem fog össze sok terhes nő, alapítanak egy szervezetet, ami arról szól hogy "ne adjunk hálapénzt szülés után"?

Figyelt kérdés
A dokik olyan pénzt kaszálnak ezzel a terhességi mizériával,meg szüléssel,hogy katasztrófa !
2019. jún. 26. 12:09
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván ha ügyeletesnél szülnék annak nem adnék. De gondolj bele. Fogadott orvos jó eséllyel munkaidején kívül, a családját faképnél hagyva megy be hogy ott lehessen mikor szülsz. Ismer téged, a baba fejlődését, azt hogy mióta van befordul a, az összes leleted. Igen én ezért hajlandó vagyok fizetni. De ez teljesen a kismama döntése.
2019. jún. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
31%

Ezt a kérdés már jó egy éve én is feltettem itt.


Magyarországon az emberek nem akarnak megszabadulni a hála pénznek. Pont ahogy itt fentebb is írták, nekik jó az ha nagyzolhatnak, hogy ök kitudták fizetni a szülést.

Az orvosok tehetnének ez ellen, de ök meg azért választották ezt a szakorvosi részt, mert mindenképpen nagy hála pénzt akartak maguknak.


Egyébként ezt az ege´szet az állam ha akrná nagyon de nagyon könnyen tudná legalizálni. Törvénybe szabva, hogy a külön orvosnak magánvállakozásban(vagy akár a korházon keresztül) megadott tarifákkal és számlával kell fizetni.

Pl .: a korház megkapja a szülés után a biztosítótól a pénzt a külön orvos pedig elöre megadott tarifával számla fejében bemegy a szabad éjszakáján. Vagy a korház állít ki egy számlát a külön orvosról...

DE ez amiért nem lehet törvénybe iktatni, mert az orvosoknak x óra munka után kütelezö pihenés van. A te külön dokid is a te szülésed elött akár 12 óra intenzív munkán vett részt, majd haza megy és 2 óra után be megy hozzád több órán át aszisztálni, majd haza megy alszik pár órát és a korházban van a müszakjában. Ugye ugye, hogy ez akárhogy is nézzük illegállis és iszonyat veszélyes?


Ugye maga egy szülés természetes folyamat igazából doki sem kell hozzá a legtöbb esetben.


Èn külföldön szültem, és itt is van személyiorvos szülésnél ahol én szültem ott 1500€ volt szülésenként. Senkit nem ismertem aki ilyet kért volna, de a korház adta volna róla a számlát. DE ha a doki privát szülésen van utánna ugyan annyi pihenöideje van mintha müszakban dolgozott volna... Ès ez az amit a magyar dokik nem akarnak.


Amúgy én mindegyik gyereket ügyeletesnél szültem, az elsö nehezebb volt ezért a tanuló orvoshoz bejött a szakorvos is. A második szülés éjszaka volt és minden szuperül ment és csak a tanuló orvos volt ott. DE ha csak a bába van ott nekem az is jó lett volna, mert mindkét szülésnél a bába nagyon szuper volt, és szinte mindent ök csináltak.

2019. jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
80%

Azt gondolom annyi fizetést kellene az orvosoknak kapni, amennyi mellett ,már nem volna igényük arra, hogy ,,hálálkodjunk" borítékkal pluszba.Azért mert a rengeteg nehezítő körülmény mellett, próbálják ellátni a feladatukat miközben az egészségügyi rendszerünk omladozik ők próbálnak életet menteni, szülést levezetni és a többi...

Én nem sajnáltam azt a pénzt az orvosomnak adni, aki végigkísérte a terhességem.Nyilván nem tőle függött, hogy egészséges lesz e a babám, meg ilyenek.De megtett értem mindent ferül amit lehetett és amikor gond volt is ott volt.

Van olyan rokonom aki 16 órán keresztül vajúdott, saját orvos nélkül mindig az aktuális ügyeletes orvossal és ő is dicsérte mindegyiküket.Felénk mindegyik normális és viszonylag jók a szakmájuk terén.Rokonom és köztem annyi különbség volt, hogy neki problémamentes terhessége volt ,nekem meg nem.

Szóval mindenki dönthet úgy, hogy nem fizet senkit, hanem ügyeletes orvossal csinálja végig a szülést.

2019. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
78%

"nekik jó az ha nagyzolhatnak, hogy ök kitudták fizetni a szülést."

Akkor most mondanám el, hogy 20ezer forintot fizetek a szülésért. Baromi nagy nagyzolás. Meg az is biztos az h nem akarok a körzeti kórházban az ügyeletesnél szülni. Sajnos volt már szerencsém a kórházhoz és nekem megéri a nagyzolást az h én és a gyermekem is jó kezekben legyünk.

2019. jún. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem ez a gond. Hanem hogy ha nincs fogadott orvosa az embernek, akkor úgy bánnak vele, mint a kutyával.
2019. jún. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
35%

"Ismer téged, a baba fejlődését, azt hogy mióta van befordul a, az összes leleted."


Vagy legalább is ezt próbálja beadni neked. A valóság az,hogy csak egy "hasas koca" vagy a sok közül,akivel ha sikerül elhitetni,hogy különös gonddal figyel rá akkor bizony csenget mint a nyerőautomata.Csak kíváncsiságképp nézd meg bármelyik szülész-nőgyógyász házát,autóját,vagy hogy épp hova jár nyaralni....az bizony egy sem a fizetéséből van.. :-)

2019. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

16-ossal értek egyet : a doki csak próbálja elhitetni veled hogy te vagy a világon a legfontosabb,meg hű de jól emlékszik mindenre veled kapcsolatban,miközben 1 vagy a 100 közül.Max. ránéz a papírokra szülés kezdetén,eszébe jut néhány dolog,aztán lezavarja a szülést,mintha ez lett volna élete legfontosabb eseménye.

A dokinak az a dolga hogy a fizetésért megcsinálja a munkáját.Az őt váltó orvosnak ugyanez.Mindenki ugyanolyan ember.Hibás az is aki plusz pénzt ad,meg azok a dolgozók is,akik embertelenül bánnak egy nővel szülés közben,az ilyenek meg keressenek más munkahelyet.

2019. jún. 26. 14:12
 18/39 anonim ***** válasza:
80%

De basszus, akkor szüljetek ügyeletesnél ingyen. Én nem értem, miért kell már ezredjére ezt a kérdést előhozni és más emberek tárcájában turkálni? Mi közöd van neked ahhoz, hogy ki fogad orvost, és ki nem? Vagy hogy miért? Nevetséges. Nagyzolás. Mikor megveszitek a nettó 150-es fizutokból a iphone-t 400-ért mert az qva fontos azt érdekes módon senki nem érzi nagyzolásnak, de ha valaki úgy érzi magát biztonságban hogy a saját orvosa van jelen a szülésnél, akkor azt már máglyán égetnétek el.

Nem, nem fogom megnézni a nődokim autóját, sem azt, hogy hol nyaral. Édes Istenem, van ennél lejjebb?

De azért ha pl Szenteste kéne ugratni a családja mellől, az gondolom tetszene, meg ugye alap.

A magándoki egy szolgáltatás, mint ezer másik, mint busz helyett egy taxi, aki akarja megfizetni, aki nem akarja az nem fizeti. Nektek meg pont semmi közötök hozzá.

2019. jún. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
68%
18as egyetértek veled nagyon is.
2019. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
69%

Bírom,hogy jön itt vki külföldről,és gondolja hogy ő majd megmondja a tutit.

Nem azért fizetünk mert nagyzolunk,hanem mert ma ebben az országban ekkor kapsz minőségi ellátást,egyéb esetben meg a jó sorsra vagy bízva hogy egy rendes orvos lát el vagy egy szadista bunkó.

2019. jún. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!