Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fog össze sok...

Miért nem fog össze sok terhes nő, alapítanak egy szervezetet, ami arról szól hogy "ne adjunk hálapénzt szülés után"?

Figyelt kérdés
A dokik olyan pénzt kaszálnak ezzel a terhességi mizériával,meg szüléssel,hogy katasztrófa !
2019. jún. 26. 12:09
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
77%
Hát, az én orvosom márpedig tudta, ki vagyok, mi a helyzet velem. Nem csak egy "has" voltam a számára. De a többi betege is ugyanezt mondta anno, amikor orvost kerestem és ázok is ugyanezt mondtak, akiknek őt ajánlottam. De nyilván ezt annak, aki soha nem találkozott ilyen orvossal nehéz elhinni
2019. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
41%
Amíg ki nem hal ez az orvosbáró generáció ez lesz. Ráadásul ez mindenkinek megfelel így, közben rohad az egészségügy. Én csak azt tartom szomorúnak, hogy az itt lévők se fogják fel az összefüggést a szar ellátás és a hálapénz között. Messze vagyunk az osztrákoktól nagyon...
2019. jún. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez egy egy kicsit ilyen "savanyú a szőlő" duma. Sokan leírták már előttem: senkinek nem kötelező orvost fogadnia, lehet szülni az aktuális ügyeletesnél, ő ahogy te is mondtad, ezért megkapja a fizetését. Gondolom téged sem ugraszt a főnököd a vasárnapi ebéd mellől, a gyereked anyák napi ünnepségéről, vagy a budiról, amit épp telefosol egy vírus miatt, s mindezt úgy, hogy aztán nem kapsz semmilyen plusz bért. Nem beszélve arról, hogy azért egy orvosnak elég nagy a felelőssége. A hálapénz rendszerével baj van, még pedig az illegalitása. Az orvosoknak rendes bért kellene kapniuk, akinek meg úri dolgában ahhoz van kedve, hogy adott dokinál szüljön, azt csak magán úton lehessen működtetni előre meghatározott tarifákkal. Úgyhogy,ha bármi nem tetszik, össze lehet fogni, de nem azért, hogy érted, a világ közepéért dobjon el az orvos kapát kaszát, ha elfingtad magad, hanem azért, hogy legyen egy valóban rendes eü rendszerünk.


Ezen kívül szeretnék reagálni arra, hogy szerinted mit gondol az orvos a betegéről: bármily hihetetlen, az orvos is ember és előbb lett ember, mint orvos. Igen, vannak betegek, akikhez jobban kötődik, mint másokhoz, igen vannak betegek, (kiváltképp, akik hónapok óta járnak hozzá), akiket tud név szerint. Nem olyan hihetetlen ember feletti teljesítmény ez, aki az orvosi egyetemet ki tudta járni, az képes arra, hogy megjegyezze a páciensei zömét, főleg akkor, ha épp "aktívabb" korszak van, tehát gyakrabban járnak. Nem, nem viselkednek úgy, mint ha az ott fekvő nő lenne a világ legfontosabb embere, az orvos számára a legtöbb ember ugyanolyan fontos. Van néhány, akik kicsit jobban, és vannak páran, akik az unszimpátia miatt kicsit kevésbé. De attól még mindent meg fog tenni, hogy ártani ne ártson. Ugyanis a közhiedelemmel ellentétben, a hippokratészi eskü nem arról szól, hogy az orvosnak 24/7 0-24-ig rendelkezésre kell állnia, ha a magyar embernek keresztbe áll a fing a s*ggében, hanem arról, hogy ne árts.

Egy kicsit offenzívnak érzem azt, ahogy leírtad, hogy szerinted mit gondol az orvos úgy, hogy valójában fogalmad sincs. És erre meg se próbáld azt írni, hogy "akinek nem inge", divatos újabban erre hivatkozni, miután fullra általánosítva agresszívan sértő dolgokat mondott valakikre, akikről nem is tudsz semmit.

2019. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
75%
Hát érdekes hogy nekem a háziorvosom, az endokrinológusom (pedig nekik nem is fizetek) emlékszik rám. Meg persze a fogadott orvosom is. Olyan hónapokkal ezelőtti dolgokra kérdeznek rá, ami nem mindennapos azért. Pl hogy kiderült-e mitől volt még tavasz végén kiütésem. És igen hajlandó vagyok fizetni a fogadott dokinak, mert megérdemli. És még a nyaralást se sajnálom tőle
2019. jún. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt tartom szomorúnak, hogy egyesek nem birják felfogni, hogy a hála pénz, meg a !!fogadott!! orvosnak kifizetett pénz két külön dolog. Utóbbi nem hála pénz. De ezt kb 100-szor írták már le korábban. Sosem fogom megérteni, mit lehet ennyit éretetlenkedni ezen.
2019. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

Én is érzek különbséget. A fogadott dokinak vagy tarifája van, amit előre kifüggeszt a rendelőben és/vagy közöl, vagy kimondatlanul is egyértelmű, hogy a plusz rendelkezésre állásért fizetni kell és a kismamák között szájról szájra terjed, hogy kb. mennyit. EZ nem hálapénz, ez a plusz szolgáltatás díja, ami jogos, abszolút, akkor is, ha a rosszul szervezett rendszer miatt illegális.


A hálapénz is illegális, és további két alfaja van: amikor saját akaratodból azért adja az ember, mert az ügyeletes/osztályos stb. orvos annak ellenére, hogy sem kutyája, sem macskája nem volt az illető, lelkiismeretesen, szakszerűen és emberségesen bánt vele, annyira, hogy a páciens vagy kismama azt érzi, szeretné a segítségét külön megköszönni, mert úgy érzi, hogy a fizetésén felül többet érdeme sazért, amit tett. Ez is illegális, de szerintme snekiben nem hagy rossz szájízt.


És van az alja. Amikor bekerül az ember a kórházba avgy kismamaként a szülőszobár,a és addig szó szerint rá se néznek, a kötelességüket sem teljesítik minimális szinten, emberségről meg pláne nem lehet bezsélni, amíg előre egy (vagy többeknek egy-egy) borítékot a zsebébe nem csúsztatnak. Akkor hirtelen lesz ágyneműcsere, lesz egy érdeklődés a hogylét felől, és elindulnak a szükséges vizsgálatok. NA ez az, ami mocskos és aljas, és mindenki, orvos, nővér, műtős, akárki, aki részt vesz benne (tehát addig nem végzi el a kötelességét, amiért a fizetését kapja, vagy nem lelkiismeretesen végzi el, amíg nem kap plusz pénzt), valahol a bűnöző határát súrolja az én szememben, de legalábbis gazember a javából. Sok ilyen van, és tényleg az tartja őket életben, hogy az emberek félnek, és inkább csendben fizetnek, akár erejükön felül, mint hogy EZEK ellen fellépjenek nyíltan és összefogva.


De sem az utólagos saját döntésből született, valódi hála miatti hálapénz, sem a fogadott orvos extra munkája miatti tarifa nem ez a kategória, és hiba összemosni őket.

2019. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
5# vagyok... szoval mutottek a lanyom, jo kezekben volt a doki kapott penzt el is rakta. Kesz. Mi igy lattuk jonak, figyept ra stb. Akinel szultem fogadott volt. Hogy csak elhiteti, hogy fontos vagyok de nem emlekszik ram? 2 ev utan mentem vissza, nem hogy nem emlekezett ram(remelem erzed az ironiat), de a kislanyunk nevet is tudta. Mielott felfogadtam az orvosok epp kihez kerultem egytol egyig bunko troghar modon viselkedtel velem es a poen hogy ok is elvartak a penzt. Tartottak a zsebuket. Ha valakinek nem tetszik ez vagy az, se bah nem kotelezo... de ne szidjuk mar azt akinek igy jo, de kivanom fogjal ki egy troghart, aki lekezeloen banik veled, akitol kerdezni nem tudsz es nem mondd el semmit, majd akkor nezhetsz. Jaj, hogy ez nagyzolas? Lehet, bar inkabb ide koltom mint mashova. Csak egy pelda, hulyenek nezett egy ismerosom a valasztott doki miatt, mondvan minek az, mikor az a gyerek ugyis kijon. En a dokim mellett 5 orat vajudtam 1 orat szenvedtem csak, az a no 37 orat vajudot es minden perc szenvedes volt es mikor talalkoztunk elnezest kert, hogy leszolt. 37 ora alatt nem hazudok 5 orvos volt nala es mindenki csak a papirokra nezett ra es ment is. Errol ennyit valoszinu ad penzt, nem szarnak ra. Tetszik nem ez van.
2019. jún. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
5%

"az orvos is ember és előbb lett ember, mint orvos. Igen, vannak betegek, akikhez jobban kötődik, mint másokhoz"


Azért "kötődik jobban" mert ők vastagabban csengettek,ennyire egyszerű, fölösleges ebbe bármilyen érzelmi töltetet belegondolni.

Ebben az egészben egyébként van egy jó adag "divat"faktor is.Amiért itt fizetsz az nem más mint egy veled elhitetett illúzió.Bármennyire is fáj ez sokaknak attól ez még tény marad.Bizonyára mindenki az elsők között kapta meg a "Kinél szülsz?" Ki a fogadott dokid?" kérdést.

2019. jún. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

28-as! Orvos vagyok. Tudom, amit tudok.

Te higgyél, amit hinni akarsz. Nem fogom bizonygatni a saját érzéseimet. Kicsit nonszensz is lenne. Sosem kötődtem jobban azokhoz, akik dugdosták a pénzt a zsebembe (engem kifejezetten frusztrál és mindig igyekszem a lehető leghatározottabban elutasítani, én mindenkinek ugyanazt az ellátást adom, ami tőlem csak telik és biztos vagyok benne, hogy egy orvos csak egyféleképpen tud dolgozni, hálapénz ide vagy oda). Az a szomorú, hogy vannak olyan megkeseredett emberek, akik ôszintén azt gondolják, hogy az orvoslás csak a pénzről szól. Neked és a kérdezőnek biztosan!

2019. jún. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
74%

Abból ered az egész, hogy egyesek jobb körülményeket, bánásmódot szeretnének maguknak és a babájuknak, mások pedig csak azt szeretnék elkerülni, hogy valami balul süljön el, bíznak abban, hogy amennyiben fizetnek, majd nem lesz orvosi műhiba, nem lesznek esetleges beszólások, bántó megjegyzések, amelyek abban az állapotban nagyon rosszul tudnak esni.

Ez a dolog külföldön működik (no hálapénz), de itthon az orvosi pályán szinte csak olyan orvosok vannak, akik már rég nyugdíjasok kellene, hogy legyenek vagy épp töketlenek hozzá, hogy külföldön karriert csináljanak, vagy nem kaptak sehonnan ajánlatot, itthon meg ,,kell az orvos" címszóval bárkit felvesznek. A maradék, aki esetleg nem tartozik ezekbe, na hozzájuk akar mindenki kerülni, illetve elkerülni azt, hogy egy nyugger legyen az orvosuk, aki esetleg a hamut is mamunak mondja vagy nincs tisztában / nem akarja elfogadni a korszerűbb ajánlásokat, módszereket, vagy valami béna orvos, aki hibát hibára halmoz, esetleg egy kiégett egyén, akit teljesen bedarált már a rendszer, a munkáját futószalag mellett álló munkásként végzi, oda nem figyelve és rutinból.

Amíg lesznek ilyen orvosok (akikhez senki nem akar kerülni), addig lesz fogadott orvos és lesz hálapénz.

2019. jún. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!