Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem fog össze sok...

Miért nem fog össze sok terhes nő, alapítanak egy szervezetet, ami arról szól hogy "ne adjunk hálapénzt szülés után"?

Figyelt kérdés
A dokik olyan pénzt kaszálnak ezzel a terhességi mizériával,meg szüléssel,hogy katasztrófa !
2019. jún. 26. 12:09
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

28!


Az én orvosom anno, amikor egy probléma miatt egy hónapban nyolcszor kellett mennem, egyszer fogadott el pénzt: a többi alkalommal azt mondta, ő úgy érzi nem lenne fair, ha ezért mindért fizetnem kellene. De ő volt az is, aki amíg bent voltam a kórházban szülés után mindennap meglátogatott -amugy a kórházhoz tartozó, másik településen levő szulootthonban dolgozott- és azzal kezdte, hoyg elmondta, felment megnézni a babát, a csecsemős mondta hogy mennyit hizott/sirt/stb.

2019. jún. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
11%

29 Én meg a római Pápa keresztfia vagyok.

Szóval "büdös" a hálapénz és nem fogadod el?

Mondod ezt úgy,hogy manapság egy közepes hegesztőnek is jobb fizetése van mint neked..:-)Tudod mi az érdekes,én még soha nem láttam egyetlen dokit sem,hogy 20 éves szakadt autóval járna és egy "egyszerű" házban lakna...a többi egyéb külsőségről már nem is beszélve.Pedig ha kizárólag a fizetésből kellene nekik is élni akkor a felsoroltabbaktól jobbra nekik sem futná..A valóság persze az,hogy a zsebbe csúszó borítékokból a fizetés többszöröse összejön....

2019. jún. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

"amikor saját akaratodból azért adja az ember, mert az ügyeletes/osztályos stb. orvos annak ellenére, hogy sem kutyája, sem macskája nem volt az illető, lelkiismeretesen, szakszerűen és emberségesen bánt vele, annyira, hogy a páciens vagy kismama azt érzi, szeretné a segítségét külön megköszönni, mert úgy érzi, hogy a fizetésén felül többet érdeme sazért, amit tett. Ez is illegális, de szerintme snekiben nem hagy rossz szájízt."



Nem akarlak elkeseríteni, de ez bizony nem illegális.

2019. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
100%
Olyan orvossal én sem találkoztam, aki a zárójelentés kézhezvételekor kapott csemegekosarat, virágot, bonbont, a benne lévő borítékkal el ne fogadta volna, és ez így is van rendjén. Olyanról viszont tudok, aki nem fogadta el, sőt, önérzetesen visszautasította az előre odacsúsztatott borítékot, ami sokkal inkább kenőpénz, mint hálapénz..... valahol sértő is, engem is s értene, ha azt feltételeznék rólam, hogy ha nem kennek meg, akkor nem végzem el rendesen a munkám. Akit viszont nem sért, mert valóban ilyen beállítottságú, annak eleve nem szívesen kerülnék a kése alá vagy a kezei közé. Ocsmányság.
2019. jún. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
11%
Mekkora álszent vagy utolsó....
2019. jún. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Álszent? Miért is?


Neked az a természetes, hogy választasz egy hivatást, abban dolgozol, megvan a havi fix béred, vagy te megszabod a tisztességes tarifát, de ezekért cserébe még eszed ágában sem lenne elkezdeni dolgozni, csak ha a zsebedbe dugnak egy borítékot is előbb?

2019. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
0%
Igen álszent vagy. Ha tisztességesen dolgoznál akkor is ugyanúgy elfogadnád a hála pénzt.
2019. jún. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
71%
Hálapénzt (ajándékot) utólag lehet, kenőpénzt (előre, megvesztegetés gyanánt) biztosan nem, de ha ezt nem érted, kár a szóért, gondold békében azt, amit szeretnél rólam, én akkor is nagyon jól leszek, köszönöm:)
2019. jún. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
68%
....mert nekünk tellik rá,akinek nem az meg szüljön ügyeletben.
2019. jún. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!