Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliában élő anyukák! Valóban...

Angliában élő anyukák! Valóban olyan rossz kint az egészségügy, mint ahogy hallani?

Figyelt kérdés

Lehetőségünk lenne kimenni oda végleg, de nem merjük megtenni, mert borzalmas dolgokat mesélnek az ismerőseim.

Eleve a klíma miatt rizikós, ugyanis én magam és 2 gyermekem is borzalmas gyenge immunrendszerrel rendelkezünk, gyakorlatilag októbertől áprilisig antibiotikumon ,,élünk" és ez így megy minden évben.

Kint meg az az esős, taknyos idő melegágya a vírusoknak...

A másik dolog, h ahogy hallom sokszor hetekig várni kell az orvosra (telefonon rendelnek?!), nincs saját háziorvosod, hanem épp akihez be tudnak rakni az az orvos vizsgál meg. Antibiotikum szinte nincs, mindenre az a válasz, hogy vegyél paracetamolt, pihenj és igyál teát. Hát mi ott megmurdelünk... Ezeket több ismerősömtől hallottam, akik kint élnek.

Szülésnél vajúdó anyát hazaküldenek, vizsgálat nincs, max. a védőnő ad ,,tanácsot". :-(

Valóban ennyire rossz a helyzet, vagy csak sztereotípia?


2019. júl. 2. 13:01
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

9


Ahogy írtam a klímát max azt ismerem ami Londonban volt.Az se nem volt ködös, se nem túl szeles.Az aki hazajött biztos, hogy nem csak azért jött mert egészségügyileg nem volt optimális hanem mert haza akart.Ahogy mi is hazaköltöztünk ,mikor összegyűlt az a pénz amit szerettünk volna.Mást meg hazahoz a szíve vagy nem úgy jön ki kint a lépés és ezer más ok.Azok közül az ismerősök közül,akikkel tartjuk a kapcsolatot mindenki kint tervez továbbra is.

Amúgy szokás kintről sírni mennyire szar az élet kinn, aztán mikor itthon van valami meg hangsúlyozni ,mennyivel másabb minden odakint és hogy haza se jönne mert itthon minden olyan szar.

Elég ha itt körbenézel.

Kell bátorság kimenni egy idegen országba.Ha ennyire fenntartással és eleve negatív hozzáállással indulsz neki soha nem fogjátok jól érezni magatokat fél percig se.Egyszerűbb ha neki se indultok.

2019. júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit túlaggódod ezt a témát. Ha te és a gyerekek is folyamatosan betegek vagytok, akkor érdemes àtgondolni az életmódotokat is. Rengeteg múlik azon is hogy pl miket esztek.

A folyamatos antibiotikumozàssal többet ártotok, mint hasznàltok.

Szerintem a magyar egészségügy eléggé alul finanszírozott és egyre kevesebb a szakember.

Én nem gondolom, hogy ennél rosszabb lenne Anglia.

2019. júl. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
93%
Nem az angol egészségügyi rendszer a rossz, miközben nektek olyan háziorvosotok van, aki nyakra-főre felírja az antibiotikumot. Te nem ezen a földön élsz, hogy nem tudod mennyire veszélyes ez?????? Azt süsd majd meg, hogy mennyi táppénz kell majd ha kitenyésztetek magatoknak egy rezisztens típust. Csak tapsolni tudok az ilyen agyatlanoknak. Októbertől áprilisig antib hat Beszarok.
2019. júl. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:

Hát sz.rjál be. :D

Többedik háziorvosunk van már évek óta, de sajnos mindig az a vége, persze nem egyből azt írja, hanem előbb tüneti kezelés, de ha egy hétig nem múlik a Nurofen, C-vitamintól, akkor szerinted?

Okostojás.

2019. júl. 2. 16:02
 15/29 anonim ***** válasza:
30%

16 évig éltem ott, nem sok jó tapasztalatom van.

Mindenre paracetamol igen..

2 gyereket szültem ott, mindkettőnél ugye pár órára hazamenetel. aztán mehettünk is vissza mert mindkettővel gond volt. Sárgulás és társai. Nekem ez fura, miért nem lehet pár napot bent tölteni, mivel jobb visszarohangálni.

2019. júl. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
30%

Ja és volt egy barátnőm, akinél nem vették észre a méhen kívüli terhességet..Majdnem belehalt.

De mit várunk, 2 uh volt kb a 40 hét alatt, cukorterhelés sincs se semmi.

Mi 1 éve hazajöttünk, százszor inkább itt mint ott...

Kislányaimnak betegen is menni kellett suliba, csak magas láz indok otthonmaradásra..Egymást fertőzik.

Mondjuk az itteni háziorvos nekünk nem ír fel csak ha nagyon indokolt..

előző vagyok

2019. júl. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
88%

Jesszus... Ismerős mesélte... Ismerős ismerőse mondta....


Igaz pl h 12 hétig terhességnél el vagy magadnak, de ha gond van, azonnal odafigyelnek es jobban, mint itthon. Sokminden igaz, és sokminden nem. Nem jobb, nem rosszabb... Másabb! És tényleg túl sok gyógyszert szed be a magyar ember...

2019. júl. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk eléggé abszurd, hogy valaki azért nem mer külföldre költözni, mert milyen lesz az egészségügy. Itthon minden rendben van?

Én pl 1 évet vártam sürgős műtétre, előtte 4 hónapot ct-re.

Kórházi fertőzésben majdnem meghaltam a műtét után.

1 nővér jutott az egész folyosóra (8 ágyas szobák).

Múltkor a párom elvàgta az egyik artériàjàt és szarrà vérezte a sürgősségi folyósójàt, mégsem hívtak be, amíg nem kezdtem el üvöltözni.. Voltak akik reggel óta ott ültek a sürgősségin. Ez volt délután.

Háziorvosból egyre nagyobb hiány van, kiöregednek, nincs után pótlás.

Nincs pénz elég vizsgálatra, eszközre..

És te ezt az egészségügyet félsz itt hagyni?


Egyébként az örökös antibiotikum szedés a te dolgod. De ahhoz szerintem nincs jogod, hogy a gyerekeiddel is kicsessz és tömjed beléjük.

2019. júl. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
66%
Buta vagy antibiotikum nem szedünk vírusra , illetve ha gyenge az immunrendszer akkor szedjetek vitamint télen az is gond lehet hogy sok betegeskedéstöl kimerül az immunrendszer ilyenkor segítenek vitaminok illetve én kivizsgáltatnám gyerekeket .
2019. júl. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

Ad 1. Nem én tömöm beléjük, orvos írja fel.

Ad 2. Szedünk multivitaminokat, igyekszünk változatosan táplálkozni, bár a kisebbik nagyon rossz evő.

Ad 3. Voltunk vérvételen, mindent rendben találtak. Nem tudom, milyen kivizsgálásra kellene még őket vinnem ezen felül.

Ad 4. Az itthoni ovitársak és baráti körben a gyerekek minimum 80%-a hasonló problémákkal küzd, téli időszakban a közösségben egymásnak adják a gyerekek a vírusokat, bacikat.

Ad 5. Bakteriális fertőzésre adják az antibiotikumot, szoktak csinálni CRP-tesztet.

2019. júl. 3. 11:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!