Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Angliában élő anyukák! Valóban...

Angliában élő anyukák! Valóban olyan rossz kint az egészségügy, mint ahogy hallani?

Figyelt kérdés

Lehetőségünk lenne kimenni oda végleg, de nem merjük megtenni, mert borzalmas dolgokat mesélnek az ismerőseim.

Eleve a klíma miatt rizikós, ugyanis én magam és 2 gyermekem is borzalmas gyenge immunrendszerrel rendelkezünk, gyakorlatilag októbertől áprilisig antibiotikumon ,,élünk" és ez így megy minden évben.

Kint meg az az esős, taknyos idő melegágya a vírusoknak...

A másik dolog, h ahogy hallom sokszor hetekig várni kell az orvosra (telefonon rendelnek?!), nincs saját háziorvosod, hanem épp akihez be tudnak rakni az az orvos vizsgál meg. Antibiotikum szinte nincs, mindenre az a válasz, hogy vegyél paracetamolt, pihenj és igyál teát. Hát mi ott megmurdelünk... Ezeket több ismerősömtől hallottam, akik kint élnek.

Szülésnél vajúdó anyát hazaküldenek, vizsgálat nincs, max. a védőnő ad ,,tanácsot". :-(

Valóban ennyire rossz a helyzet, vagy csak sztereotípia?


2019. júl. 2. 13:01
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok vele, hogy nem a legfényesebb a helyzet az itthoni eü-ben!


De ott kint nem a körülményekkel van gond, hanem a hozzáállással. Nem is az a gond, ha nem írnak fel mindenre antibiotikumot, de sokszor elbagatellizálják a beteg panaszait, meg ,,majd elmúlik" - hát aha, kösz a nagy semmit! Vagy elmúlik, vagy meghalsz, de mindenki meghal egyszer, lényeg az, h szedjed a paracetamolt, az majd az amputált karodat is visszanöveszti! ;-)

2019. júl. 3. 11:53
 22/29 anonim ***** válasza:
27%

De miért kell lepontozni itt a válaszadóknak azt, akinek rossz a tapasztalata?

16! évet éltem ott, nem 2 hónapot.

Ha nekem rossz a tapasztalatom akkor haszontalan a válasz?

Atyaég...

Hol van ez leírva, hogy csak jót lehet mondani?

Nekem igenis fura, hogy otthon vajúdtam mert azt mondták ne menjek be, csak a legvégén, aztán már pár órára rá már mehettünk is haza. Ennyi erővel szülhettem voln otthon is.

Én ha tehettem mindig itthon jártunk orvoshoz, évi 3-4* jöttünk haza míg kint laktunk. Ez egy saját vélemény, nem tudom miért haszontalan, ám legyen..

2019. júl. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Mert rajtad vezetik le a frusztrációikat. :(

Nyugi, én felpontoztalak!

2019. júl. 3. 13:24
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne haragudj, de kit akarsz meggyőzni? Tapasztalatokat vártál, van, akié jó, van, akié kevésbé. De ezeket, akár jó, akár rossz, mindenki a saját bőrén tapasztalta, te viszont még nem próbáltad.

Van egy olyan érzésem, hogy igazából nem is akarsz te odamenni, csak indokot keresel. Nincs ezzel semmi baj, nem mindenkinek való a külföldi lét, mi sem véletlenül jöttünk haza. De értelmetlen olyanokat, akik kint élnek, és elégedettek, ismerősök mendemondái alapján arról győzködnöd, hogy valójában milyen rossz nekik.

2019. júl. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
86%

"a és volt egy barátnőm, akinél nem vették észre a méhen kívüli terhességet..Majdnem belehalt."


Én meg konkrétan ismerek egy özvegyet, akinek a felesége a méhen kívüli terhességbe halt bele. Magyarországon, magyar orvos "kezelte"...

2019. júl. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Én például otthon éveken át jártam orvosokhoz egy betegséggel és mi volt a válasz? Szedjek antibiotikumot. Mi lett a végeredmény? Kicsinálták az immunrendszeremet, amit te jelenleg csinálsz a gyerekeiddel is. Kiköltözem külföldre, meresztették a szemüket az orvosok amikor ezt elmondtam. Kiírtak szakorvoshoz és seperc alatt segítettek. Mert a hülye magyar annyit lát, hogy "jaj antibiotukomt kell MINDENRE szedni, aki nem ír fel antibiotikumot az rossz orvos".
2019. júl. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Dehogy akarok én meggyőzni senkit!

Örülök neki, akinek jó tapasztalata van a kinti egészségüggyel kapcsolatban, de a mi esetünk nem átlagos / általános. Egész életemben beteges voltam, megfújt a szellő, már egy hétig nyomtam az ágyat, fél gyerekkoromat kórházban töltöttem. A gyerekeimnél ugyan nem ennyire gáz a helyzet, de ők is könnyen elkapnak bármit.

Én sem örülök az antibiotikumnak, tényleg és kiutat keresek ebből, a kezelést mindig gyógynövény kivonatokkal kezdjük, aztán vagy elég, vagy nem. Ez van. Saját fejem után nem adnék nekik erős gyógyszereket, az tuti.

De pl. sógornőm (nem ismerős ismerősének az ismerőse) 2 hónapja szült kint Londonban, full kitágulva hazaküldték, mert még nem elég gyakoriak a fájások!!! WTF? És ha elakad a gyerek a szülőcsatornában vagy bármi baj történik? Nem tudom felfogni ezt a mentalitást!

2019. júl. 3. 15:38
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Anglia nagyon jó, élhető ország. Sokan leragadnak Londonon, de azonkívül is van élet.

Szerintem a gyerekek csak profitàlnak belőle, ha megtapasztàljàk a kinti életet. Ha haza is jöttök majd később, az anyanyelvi szintű angol tudás amit magukra szednek, egész életükben hasznos lesz.

Én mindenképpen ajánlom. A klímát meg lehet szokni, szerintem sokkal jobb, mint a mi időjàràsunk (évente a - 20 foktól a 40 fokig bármi..).

Az elején biztosan furcsa, de én csak ajánlom. Írország és Skócia is csodás hely.

Az egészségügy relatív, mindenkinek más tapasztalatai vannak. Én pl egy rossz orvos miatt nem ítélném el egész Angliát

2019. júl. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Amiket elottem irtak rossz tapasztalatokat Angliarol, az nem a rossz orvosok szamlajara irhato, hanem az ingyenes egeszsegugyi ellatasera. En is itt elek, es mar rajottem, hogy hogy mukodik ez a rendszer. Az elejen meg tenyleg ugy tunhet, hogy hanyag az orvos, de nem az, csak hat ugye ingyen van az ellatas.

Magyarorszagon pl. miert szokas orvost fogadni szuleshez? Mert mondjuk, ha fizetsz neki, jobban odafigyel rad, mint az ugyeletes orvos, akinek nem fizetsz. (tisztelet a kivetelnek) Szerintem otthon se kell nagy csodat varni az ingyenes ellatastol, ezert jarnak sokan maganrendelokbe.

Ne hasonlitsuk mar ossze a privatot az alap TB-sel!

Egyebkent nekem volt mar itt egy szajsebeszeti mutetem, amitol rettegtem, mert otthonrol azt hallottam, hogy keszuljek egy legalabb 1 oras operaciora. Itt meg 10 perc alatt lerendeztek, a parom azt hitte, hogy meg csak kiultetnek, hogy hasson az erzestelenito, kozbe meg mar kesz is voltam, es vissza se kellett menni varratszedesre, mert felszivodo varratot kaptam. Igaz, magara a mutet idopontjara 6 honapot kellett varni, de szerintem ez otthon is hasonloan mukodik.

Fogorvosnal szinten ugye itt az alap ellatasba az amalgam tomes tartozik, de ha fizetsz, kaphatsz feheret.

Haziorvosok kozul meg van, amelyik tenyleg nem csinal semmit, de olyankor be kell jelentkezni egy masikhoz. Nekem olyan is volt, aki kb. hulyenek nezett a panaszaimmal, de olyannal is talalkoztam mar, aki kohoges miatt tudo rontgenre utalt be azonnal. Szoval van itt is minden, csak utana kell jarni a dolgoknak, es ha az egyik ajto nem nyilik, akkor kopogtatni a masikon.


Meg annyi, hogy Mo-on az en haziorvosom is influenzara rendszeresen antibiotikumot irt fel, amitol kronikus huvelygombam lett, 3 ev kellett, mire ki lett kezelve, ugyhogy vigyazz, mert szerintem azt csak maximum evente egyszer es akkor is csak nagyon indokolt esetben kellene szedni. Nem veletlen, hogy nalatok is teljesen legyengult a gyerekek immunrendszere. De lehet, hogy pont egy mas klimaju orszagban tudnatok helyrejonni.

2019. szept. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!