Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nincs autója ne vállalj...

Akinek nincs autója ne vállaljon gyereket. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnénk belevágni a gyerekvállalásba. A családtagoknak, barátoknak már meg is említettük. Az egyikük szerint nem kellene, mert ugyan van egy autónk, de azzal a párom jár dolgozni. Nekem még jogsim sincs, valószínűleg nem is lesz, mert félek a vezetéstől. Nyilván tudom én is, hogy megkönnyíti az autó, főleg kisbaba mellett az életet, de valóban feltétele kell, hogy legyen a babázásnak? Aki ezt mondta azon a véleményen van, hogy akinek nincs saját lakás, legalább néhány százezer megtakarítása, és 2 autó az ne vállaljon gyereket, mert nincs mire. Ezzel én nem igazán értek egyet, ha erre várnánk 40 évesek is elmúlnánk (most 25L,28F vagyunk) illetve mint írtam én nem szeretnék vezetni. Megtakarításunk van, saját lakás nincs, 2 autó nincs, így is belefogunk vágni csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is erről.

25/L


2019. júl. 19. 09:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
41%

Attól függ hol laktok



Nálunk is az van, hogy 1 koccsival a férjem jár


Nagyon rossz, bármi van kell valakinek a segítsége..( státusz, lebetegedett a gyerek stb



2-at várjuk... Ha nem vált munkát a párom akkor kell nekem is egy kisautó


Vidék, nem jó tömegközlekedéssel.

2019. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%
Baromság.
2019. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
43%

1.



Tartalék pedig kell

Ha nem saját az ingatlan, vagy hiteles, akkor több is


Persze van, hogy nem kell, meg túlélik a gyerekvállalást azok is akik nincsenek így


De bagyon tossz ha csak túlélik...

2019. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%
*nagyon rosssz
2019. júl. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
#1 Debrecen belvárosában élünk, nagyon jó a tömegközlekedés. Persze babakocsival biztos nem egyszerű, de nem is megoldhatatlan.
2019. júl. 19. 09:42
 6/28 anonim ***** válasza:
55%

Gyerek mellett az autó nem vagyontárgyként fontos, hanem közlekedési eszközként. Használati érték szempontjából kis túlzással mindegy, hogy milyen, csak vigyel el A-ból B-be.


Egyébként tömegközlekedéssel is meg lehet mindent oldani, vészhelyzetre ott a taxi, meg a mentő. Nyilván a saját autó a legkényelmesebb, ez nem kérdés.


Nekem 15 éve van jogsim, de én se szeretek vezetni, kihúztam magam alóla, amikor csak lehetett. A gyerekek mellett kényszerültem rá jobban, már sokat javult az önbizalmam, de még van hova fejlődni.

2019. júl. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
87%
Vidéken, tanyán, faluban nehezebb, de természetesen megoldható. Falun lakom, szomszédban 3 gyerek, nincs kocsi, mindenhova busszal mennek. Sokkal nehezebb de szerintem ez ne legyen szempont egy olyan kérdésnél hogy legyen-e baba vagy sem.
2019. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk például kell, mert 20 perc gyalog a busz, plusz földutak is vannak. Baromi klassz télen a latyakban tologatni a babakocsit. Viszont emiatt sosem költöztem volna belvárosba. Ha meg tudod oldani a buszozást, az állandó bociszemekkel nézést, hogy valaki segítsen beemelni a kocsit a buszba, a bevásárlást egyedül a gyerekkel, az esetleges éjszakai ügyeleteket, kötelező orvoslátogatásokat, akkor nem kell. Nem feltétele egyáltalán a gyerekvállalásnak, de még gyerek nélkül is hihetetlenül praktikus és megkönnyíti az ember életét.

A félelemről annyit, hogy kevés embert ismerek, aki nálam jobban félt volna a vezetésnél és szerencsétlenkedett. Ahhoz képest olyan a munkám, hogy a fél napomat kocsiban töltöm és hivatásos sofőrként is dolgoztam már. És mindezt a "lemaradást" 28 éves koromtól, 3 éve hoztam be.

2019. júl. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
40%
8-as vagyok még, mi is Debrecenben lakunk, de nem belváros, viszont kocsival 10 perc alatt bent lehet lenni.
2019. júl. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
70%
Hülyeség
2019. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!