Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nincs autója ne vállalj...

Akinek nincs autója ne vállaljon gyereket. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnénk belevágni a gyerekvállalásba. A családtagoknak, barátoknak már meg is említettük. Az egyikük szerint nem kellene, mert ugyan van egy autónk, de azzal a párom jár dolgozni. Nekem még jogsim sincs, valószínűleg nem is lesz, mert félek a vezetéstől. Nyilván tudom én is, hogy megkönnyíti az autó, főleg kisbaba mellett az életet, de valóban feltétele kell, hogy legyen a babázásnak? Aki ezt mondta azon a véleményen van, hogy akinek nincs saját lakás, legalább néhány százezer megtakarítása, és 2 autó az ne vállaljon gyereket, mert nincs mire. Ezzel én nem igazán értek egyet, ha erre várnánk 40 évesek is elmúlnánk (most 25L,28F vagyunk) illetve mint írtam én nem szeretnék vezetni. Megtakarításunk van, saját lakás nincs, 2 autó nincs, így is belefogunk vágni csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is erről.

25/L


2019. júl. 19. 09:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
96%
2 gyerekünk van, jelenleg nincs autónk. Megyeszékhelyen élünk, gyalog, illetve tömegközlekedéssel mindent simán meg tudunk oldani. Havonta utazunk nagyszülőkhöz 3-4 órákat, de van vonat, így nem hiányzik annyira az autó. Jövőre terveztünk venni, de mivel év elején a fővárosba költözünk, lehet egyelőre nem sietünk vele. Ott egyszerűbb A-ból B-be eljutni, főleg csúcsidőben tömegközlekedéssel, mint autóval. Persze mindenkinek mások az igényei, de mi nem érezzük nehéznek az életet autó nélkül.
2019. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
83%

10-es írta le tömören a nagy igazságot!


Hülyeség!


Én nem is vitatkoznék olyan emberrel, aki ilyen véleményen van. Ha lehet, másra terelném a szót. Ha ismételten fölhozza, ill. későbbi találkozásokkor is, akkor leépíteném vele a kapcsolatot.

Legszívesebben persze megmondanám, hogy a jó édesanyja életébe pofázzon bele, ne az enyémbe, de mivel békeszerető ember vagyok, inkább megtartom magamnak ezt a mondatot. ;-)


By the way ...... minek kell egyáltalán beszélni arról, hogy mostantól óvszer/tabletta nélkül élvez beléd a férjed? Komolyan ezt össznépi megbeszélés keretében kell csinálni? Pároddal kettesben megbeszélitek, a többieknek meg akkor szóltok, ha megfogant a pici.

Mert most egy olyan helyzetbe is belenavigáltad magad, hogy rendszeresen kérdezgetni fogják, hogy "Na, megvan már a pocakodban a baba?". És ha nem jön össze fél év, egy év múlva sem, borzasztó rossz lesz válaszolni ezekre a kérdésekre...

2019. júl. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
85%
Ezt a baromságot! Valamelyik nap írta itt pár okos, hogy a panellakásban élők ne szüljenek, hát ez is kb ilyen.
2019. júl. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
82%
Messze nem feltétele.De amúgy nektek van, max baj esetén azt nem te fogod vezetni hanem a párod.Pld ha beteg a gyerek és ügyeletre kell vinni.Nekem sincs jogosítványom, hozzá teszem volt, de 2 karambol után már nem mertem beülni a volán mögé(egyikben utas,másikban vezető voltam).Ha gond van a párom visz bennünket.A vásárlást pedig 3 közösen rendezzük.Tömegközlekedéssel max 10 perc alatt bent vagyunk a városban (megyeszékhely) szóval nem vagyunk elvágva igazán semmitől. Kisbabával is megoldottam az ügyes bajos dolgaim, hordozóval vagy épp babakocsival ha úgy volt.Szóval nem hiszem, hogy pont a jogosítvány hiánya volna a legnagyobb probléma egy gyerekvállalásnál.Viszont tényleg megkönnyíti.Én is gondolkodom, hogy ,,újraszerzem" :))Bár szerintem úgyse bírom rávenni magam.
2019. júl. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
54%

Ez hülyeség, ahogy azt a többiek is írták.

De csak akkor, ha városban laktok, ahol minden elérhető gyalogosan vagy tömegközlekedéssel.

Nekem az autó kifejezetten megnehezítette az életet. Úgyhogy nincs már, a párom sem akar. Minden szuperül működik így is.

Aki ezt mondta, annak a megtakarítás tekintetében van csak igaza. Az tényleg legyen. A többi majd lesz idővel. Vagy nem.

2019. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Falun élünk, ket gyerekkel. Páromnak van autója, de ritkán járunk négyesben vele.

Szinte óránként jár alacsonypadlós GySEV, percek alatt a közeli városban vagyunk, ellenben az itteni főút túl van terhelve (rengeteg kamion+ türelmetlen sofőrök) hetente van baleset, gyakran halálos kimenetelű.

Jobban szerettem mindig inkább vonatozni.

2019. júl. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Lassan mindkét gyerekünk iskolás, eddig megoldottuk autó nélkül. Évente 2-3-szor hiányzik, hogy még több cuccot vihessünk a nyaralásra (kivéve ha néha repülünk), de azért meg nem éri (és csak ennyit vezetni egy évben elég balesetveszélyes is lenne az okosok szerint). Nálunk igen jó a tömegközlekedés, de szinte azt sem használjuk (kórház/védőnő pl. 5 perc gyalog, bölcsi-ovi-suli 10 perc gyalog, ráadásul itthonról dolgozom), nagyszülőkhöz meg kéthavonta vonatozni szoktunk. Ha olyan helyen laksz, és nem folyton kirándulni akartok, akkor felesleges a kocsi, sokat lehet spórolni is, kisebb az az ökológiai lábnyomunk is, vészhelyzet esetén meg még mindig hívhatsz egy taxit. Ingatlanra gyűjteni jóval értékállóbb ötlet.
2019. júl. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Van lakásunk, megtakarításunk viszont buszozok, gyalogolok a 3 gyerekkel mert félek vezetni :D
2019. júl. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!