Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek nincs autója ne vállalj...

Akinek nincs autója ne vállaljon gyereket. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Lassan szeretnénk belevágni a gyerekvállalásba. A családtagoknak, barátoknak már meg is említettük. Az egyikük szerint nem kellene, mert ugyan van egy autónk, de azzal a párom jár dolgozni. Nekem még jogsim sincs, valószínűleg nem is lesz, mert félek a vezetéstől. Nyilván tudom én is, hogy megkönnyíti az autó, főleg kisbaba mellett az életet, de valóban feltétele kell, hogy legyen a babázásnak? Aki ezt mondta azon a véleményen van, hogy akinek nincs saját lakás, legalább néhány százezer megtakarítása, és 2 autó az ne vállaljon gyereket, mert nincs mire. Ezzel én nem igazán értek egyet, ha erre várnánk 40 évesek is elmúlnánk (most 25L,28F vagyunk) illetve mint írtam én nem szeretnék vezetni. Megtakarításunk van, saját lakás nincs, 2 autó nincs, így is belefogunk vágni csak kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is erről.

25/L


2019. júl. 19. 09:35
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%

Az autó nem alapfeltétele a gyerekvállalásnak. Mellesleg nektek van autótok.

Budspesten élünk, a gyerekkel szinte csak tömegközlekedünk. Napi bevásárlások megoldhatóak séta közben, ha nagybevásárlás kell akkor autóval megoldjuk.

Aki ezt a baromságot mondta neked, biztos nem a szüleitől hallotta mert akkor ő se született volna meg.

2019. júl. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez nem ettől függ. Lehet buszozni a gyerekkel is,de nagy kínlódás. Szintén debreceni vagyok. Amikor elromlott az autónk 1 hónapig így közlekedtünk. Sok a b*unkó ember, nem figyelnek, nem érdekli őket, hogy babakocsival vagy. Most már van autónk,de a férjem jár vele. Jövőre csinálom a jogsit,mert bárhová elindulni hosszabb távra babakocsival kínlódás. Nem lesz 2 autónk ettől függetlenül. Beviszem dolgozni meg haza hozom,ha végzett. Napközben meg nálam lesz az autó. A saját lakás hiánya inkább neccesebb,mint a jogsi meg nem léte,de,ha tudjátok fizetni, akkor nem akkora probléma.
2019. júl. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
75%
Babakocsi, hordozókendo, kenguru, tömegközlekedés, taxi. Ezek mindegyike elérhető, felesleges az autó.
2019. júl. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell a gyerekvállaláshoz autó, pláne nem Debrecen belvárosában, ahol minden elérhető szépen gyalog is.
2019. júl. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
82%

5.:


Ilyen esetben valóban teljesen felesleges az autó vagy a plusz autó...


1.

2019. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
#12 Szeretnénk saját lakást, de az akár még 10 év is lehet mire összejön, hihetetlenül el vannak szállva az ingatlanárak. Mindketten 30 éves korunkig szeretnénk gyereket, de a párom már 28 éves, nyilván nem lenne tragédia, ha 31-32 lenne mire belevágunk, viszont semmi sem garantálja, hogy addigra lesz saját lakás.
2019. júl. 19. 10:03
 17/28 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem hülyeség. Kisgyerekünk van. De kihasználatlanság miatt eladtuk a második autót. Egyszerűen olyan helyen lakunk, hogy minden megközelíthető babakocsival 10 perc sétával (bolt, doki stb.). A nagybevásárlást akkor intézzük amikor otthon vagyok az autóval.


Mi is albérletben lakunk, mégis jól élünk. Anno mi is végighallgattuk anno, hogy miért nem akkor vállalunk gyereket, amikor már saját házunk van...

Szerintem most fel tudom biztonságban nevelni, 15 év múlva már lehet az egészségem közbeszólna...

2019. júl. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%
nekem mindig itt állt a saját autó, de csak a 3. gyereknél kezdtem el használni, amikor minden gyereket más irányba kellett vinni. az orvoslátogatás, kisbevásárlás simán megoldható gyalog vagy ha kell tömegközelkedéssel hordozóban. a nagybevásárlást, kirándulást meg lehet oldani hétvégén.
2019. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
38%

Nekem sincs jogsi se. Kocsit a férjem vezet. Nekem nem hiányzik egyáltalán a kocsi. Csak a férjem emlegeti, hogy jó lenne, mert így egy szülinapot se tud koccintani. Na, ezért még minek....


Nyh belvárosa,minden itt van egy helyen.

2019. júl. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
82%
Tömegközlekedés függvénye. Most egy nagyváros belvárosában igazából mindegy, hogy mivel mész, ha kulturáltan, gyorsan eljutsz egyik pontból a másikba. Mi például egy kis faluban élünk közel egy nagyvároshoz, mégsincs normális buszjárat, naponta 3x megy és jön busz, ráadásul az a régi fajta meredek lépcsős távolsági busz, amire rémálom felcincálni egyedül a babakocsit, főleg amíg pici a baba. Így nekünk szinte nem is volt más választásunk. Vettünk egy régi, olcsó, de jó állapotút.
2019. júl. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!