Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mai világban meghökkentő hogy...

Mai világban meghökkentő hogy csak üveget kap a babám?

Figyelt kérdés

9 hónapos múlt.

3,5-4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.Kecskeméti,Hipp főként de néha kp univert még ritkábban hamét.

Egyszer kapott dmeset.

Ebben a hónapban is csak hipp ételek vannak elraktározva. Mindenféle íz változatosan a korának megfelelően. De még így is megválogatom mert aprómagvast nem kap.

Nem vagyok konyhatunder na, mosogatáson kívül nem nagyon tevékenykedek a konyhában.

Még egyszer sem kapott általam kocsvasztottat.


2019. aug. 1. 19:21
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
95%

#9: ezekben nincs tartósítószer. Vákuum eljárással tartósak. Rá is van írva hogy ha benyomható a teteje, akkor ne vedd meg, illetve ne használd fel.

Persze nyilván a friss hozzávalókból készült étel mindig a legjobb.

2019. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%

Én is sokszor adok neki üvegeset, mert én ezt választottam. Az üveges babakajákkal azért vagyok nyugodtabb, mert bevizsgálják, hőkezelik, míg a zöldségesnél kapottról nem tudom, hogy milyen uton és milyen piszok vagy vegyszer ment rá, amik hőkezeléssel sem tünnek el.

Igen, legyek én a kivétel, de a babák kajájába nem hiszem, hogy beletennének olyat, ami káros. Lassan kap majd sajátot is, de egyelőre nem volt energiám pepecselni valamivel, amit meg sem eszik majd.

2019. aug. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Én főzök neki általában, de amikor megyünk státuszra vagy csak mennünk kell a városba vagy játszóterezni akkor simán kap üvegeset. Ja olyan is van hogy éppen éjszakáztunk és a főzés az utolsó gondolatom. Vagy olyan napja van hogy semmi sem jó neki és ki sem léphetek a szobából olyankor nagyon jó hogy van otthon üveges.

Eleve így is szoktattam, meg is eszik mindent.

De nem gondolom hogy valaki attól jobb anya lenne mert főz a gyereknek, de azt sem gondolom hogy rossz azért mert üvegeset ad. Mindenki döntse el maga :)

2019. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
15%

Ti nem tájékozódtok a nagyvilágban? Beveszitek a sok kamu reklámot? Sorban derülnek ki a naaagy bébi kajákról, hogy hopp fém volt benne, hopp magasabb % volt egy káros adalék, mint a megengedett stb, ezt a nebih oldalán lehet folyton olvasni!

És ne hidd, hogy ami zöldség bele kerül az üvegbe, az nem volt vegyszeresen kezelve. Ki tudja mióta állnak az üvegben a zöldségek... Aztán ne csodálkozz, hogy a három évesed majd nem fog megenni semmit, mert elé teszel egy almát vagy egy brokkolit és nem tudja mi az!

A zöldségeket és gyümölcsöket eredeti állagában, ízében ideális megismertetni a picikkel, csak sajnos Magyarországon a 40 évvel ezelőtti orbitális hülyeségeket lehet hallani, kár, hogy a továbbképzésekre nem járnak védőnők és gyerekorvosok...

2019. aug. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
93%

Enyém is kap néha üvegeset amikor nincs időm vagy kedvem főzni. Nem hiszem hogy olyan rossz minőség lenne amúgy...

Én azért nem rajongok annyira az üveges ért, mert mindegyikben van répa, az én babám meg kB 2 h~t alatt besárgulna, plusz marha drága, főleg hogy nagyétkű és 1 üveg neki nem elég...

2019. aug. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
77%

Számomra meghökkentő, de nem elítélendő!!


A 3,5 hónapon jobban megütköztem, de mindenki úgy neveli, gondozza a gyerekét amig nem veszélyezteti, ahogy akarja.



Sokan vallják, hogy a bébiételek ellenőrzöttebbek, így sokkal kevesebb "méreggel" etetik a gyereket.



Ebben én nem hiszek, láttam egys mást az élelmiszeriparban ( szakma)



Ennek ellenére az én gyerekem is kap üvegeset is.


Van 3 féle, amit megeszik, azt mindig megeszi..


Adu ha épp nem

Eszi meg amit aznap készítettem ( nagyon finnyás)


Ami miatt nem szeretem az üvegeset, hogy mindnek mellékíze van ( a tartósítás módja miatt...)


Ami a vicc, hogy ettem sima sütőtökpürét 3 félét üvegesben, és készítettem is


Össze sem hasonlítgató...

De a gyereket egyáltalán nem zavarta, hogy ízetlen konkrétan az üveges.



Egy dolog.


Amelyik gyerek üvegesen hozzátáplált, az általában ( kovételek vannak) nahyon nehezen áll át a "rendes" ételre.


A lányom 13 hónapos, lassan ami nem túl fűszeres vagy zsíros mindent megeszik ahogy én főzöm magunknak

Kivébe az "utálom" dolgok, mint a paradicsomos bármi.. Azt bébiételben sem stb

2019. aug. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
32%
Eleinte én is úgy gondoltam, hogy majd én fogok mindig főzni neki (mint a szuper mamik), csak vésztartaléknak lesz itthon üveges, abból is a legjobb minőségű. De be kellett látnom, ez azért kissé álomszerű. Persze ott, ahol nem nagyon kell más házimunkát végezni és van, aki besegít, úgy könnyű. Jó, tényleg nem egy bonyolult dolog össze turmixolni egy répát például, de ezek az üveges ételek nagy segítségek ebben a rohanó világban. Mert oké, hogy az anyukák otthon vannak. És sokan azt hiszik, milyen jó nekik, nincs semmi dolguk. Ja, persze... Mindegy, én azt mondom, mindenki úgy csinálja, ahogy jó neki, ahogy meg tudja oldani. És igenis vannak jó minőségű bébiételek. Mért, amit zöldséget, gyümölcsöt megveszünk boltban, mi a garancia, hogy az egészséges?
2019. aug. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
94%
Én is gyakran adtam, de az tuti hogy a vagyonunk ráment volna. Piszok drága és azt nem hiszem, hogy egy gyümölcsöt lereszelni, vagy pl banánt villával elnyomkodni vagy turmixolni nem lehet legalább. 🤦‍♀️
2019. aug. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
17%
Meghökkentő vagy sem, nálam is így van. Egyszerűen párszor megpróbálkoztam az elején főzni neki ezt-azt, de nem eszi meg. Anyukám sem akarta elhinni, de mikor voltunk nála, direkt kevés fűszerrel készített levest, összeturmixolta, aztán a kicsi csak fintorgot, meg összehúzta az arcát, mintha citromba harapott volna, és köpte ki. Aztán főzött neki sima vízben krumplit répával, azt is. Aztán próbált neki főtt húst adni, szintén ugyanez. Annyi, hogy a gyümölcsökkel szerencsére nem ez a helyzet, azt elég összenyomkodni, és már eszi is. De a zöldséges kajákat mikor kedve van, megeszi, mikor nincs, akkor másikat kell megpróbálni. Egyik nap megy a húsos-vegyeszöldséges, másnap meg nem. Megölne az ideg, ha még pepecselnék is vele, menne rá az időm, amit vele is eltölthetnék, aztán dobnám a kukába, ő meg ott ülne éhesen. Szerencsére már kezd darabosakat is enni, azokat viszont érdekes módon szereti az általam készítettet is. 🤷‍♀️
2019. aug. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
27%
Én szinte csak azt adtam. Sajnáltam az időt a főzésre, mert a 90százalékát dobhattam ki. Akkor már inkább a gyerekemmel töltöm azt az időt.
2019. aug. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!