Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért kezdik el a hozzátáplálá...

Miért kezdik el a hozzátáplálást sokan már a 4.hónaptól?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Engem tényleg, komolyan érdekel, hogy miért kezdik el olyan sokan az ételek bevezetését ,a kóstoltatást még ilyen pici korban? Általában van valami komolyabb indok ? Orvos írja elő?


Vagy csak türelmetlenség?

Ebben a korban még úgy tudom egyáltalán nen erett az emésztőrendszer. Még bőven az anyatejet/tápszert kellene enni.

Majd valamikor 6 hó környékén lenne a legideálisabb?


Köszi ha írsz. (4 hónapos és 1 hetes kisfiam van aki 100% iszsz baba) Már zaklat a család mikor adunk neki "normális" kaját.( hüppögnek ,hogy még vizet sem iszik.. ) Látom Facebook csoportokban ,hogy pl már egy lassan 5 hónapos babánál ki van váltva a tízórai. Talán rosszul tájékozódtam? Elkéstem ? A kisfiam annyira nem érett meg sztem erre még. Ti honnan tudtátok ,hogy készen áll?

Mikor kezdtétek el a kosoltatást ?



jan. 18. 08:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem szimplán türelmetlenség, de azt én sem tudom, hogy miért várják annyira...

Az én fiam is csak szopott 6 hónapos koráig, kicsivel utána próbáltunk rá az almára. Neki egyébként tetszett a gyümölcs, most (16 hós) is nagyon igényli, viszonylag korán evett már mennyiségeket, de nálam pont nem volt cél kiváltani az étkezéseket, mindig kínáltam neki utána cicit is...

Sok helyen még mindig javasolja gyerekorvos a tápszeres babáknál ezt a korai hozzátáplálást, de azt én sem értem, hogy nekik miért lenne fejlettebb az emésztésük... ha pedig az a cél, hogy minél kevesebb tápszert kapjon, abban mi a ráció? Mégsem olyan jó a tápszer, mint mondják, ha olyan fontos minél hamarabb kiiktatni? 🤷

jan. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk például azért kezdtem, mert a gyerek semmilyen tápszert és anyatejet nem fogadott el, legalábbis csak annyit hogy a súlyduplázás is veszélybe került féléves korra. Szóval elkezdtük cumisüvegből (fú , jaj, Jézus, bele fog halni!!!) és láss csodát, a gyerek kezdett enni és hízni, a széklete rendbe jött, bukások csökkentek, stb.


Nincs kőbe vésve semmi, Nyilván már meghaladott kéthónaposan pörkölttel tömni a gyereket, de 5 hónap kéthetesen sem dől össze a világ ha kap mást is, vagy ha pár hetet csúszik mert vonakodva fogad el mást a gyerek.

jan. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Akkor indokolt,ha olyan a helyzet,mint a 2-esnél. De ez más helyzet azért és baromi ritka is. Nekem is van ismerősöm,aki 3 hósan kezdte. Nem tudta az okát megmagyarázni. :D Se szakmai se más alap,csak úgy, miért ne. A gyerek tolta ki a szájából, ő meg vissza. Szerintem türelmetlenek...azt gondolják,hogy ha nem kezdik gyorsan el,akkor később nem fog enni egész életében. :D Rohannak a rohanó világgal.
jan. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk pl a gyerekorvos és a védőnő egyöntetűen ezt ajánlották.


A lányom iszisz baba volt,jól szopott, rengeteg tejem volt. 2 éves koráig szoptattam.


Szóval adtam neki egy kisalmalevet kiskanállal,meg almapürét.

Totál zöld lett a kakija és nyűgös lett. Abbahagytam.


A védőnő (35 körüli volt akkor) és a gyerekorvos (60+) el voltak ájulva,hogy jaj,akkor most mi lesz.


Mi lett volna? Semmi.


Ugyanolyan, minthogy állították,hogy a tejpép/tejital márpedig kell. Fel is írta a Sinlacolt. De minek? Azt nem tudom. Biztos pénzt kap utána.


2x-3x adtam a lányomnak. Sugárban hányta ki. Mondtam a dokinak, ettől is el voltak ájulva,hogy jaj,nem bírja a tejpépet.


Soha többé nem kapott semmi ilyesmit. Se tápszert.


Jól szopott, jól evett. Semmi indok nem volt rá a megszokáson kívül.

jan. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
36%
Tápszeres volt a kislányom. Gyerekorvos és védőnő tanácsára kezdtük el a kóstoltatást. De én pont azért, amit írtál, hogy az emésztőrendszere ne menjen tönkre, csak 3 hónap után váltottuk ki az első étkezést. A többi csak utána jött szépen apránként. Azokat az anyákat én sem értem, akik hetente kiváltanak egy-egy étkezést olyan gyorsan haladnak.
jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk pont tegnap mondta a gyerekorvos, hogy ha 4 hónapos lesz meg kellene próbálni az almát. Tápszeres a babánk és én korainak tartom. Védönő szerint 5 hónapos kor előtt nem kéne. Az biztos, hogy én vàrni szeretnèk vele. Sürgetésnek èrzem.
jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
33%
Azért, mert amikor a fiam született, még ez volt az ajánlás. Tápszeres babának 4 hónap, anyatejesnek 6. Nem a hasamra ütöttem, a védőnő mondta, az ő tanácsára kezdtük el. Semmi hátrányunk nem származott belőle egyébként, a fiam 4 hónaposan már kinézte a kaját a számból. Nyitott volt az új ízekre, szívesen kóstolgatott. Nyilván ha kihányja, nem eszi, kilöki a nyelvével, nem emészti meg rendesen, stbstb, akkor nem erőltettem volna. De már 8 éves a delikvens, és köszöni szépen, teljesen rendben van az emésztőrendszere.
jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk a nagynál nagyon belassult a hízás, a gyerekorvos kb rámparancsolt 4 hónaposan, hogy kezdjem el kóstoltatni. Számomra mindig ez volt a legijesztőbb része a gyermeknevelésnek, a másodiknál is féltem minden egyes új étel bevezetésénél, de szerencsére sosem volt semmi gond.


Az étkezések kiváltásával kapcsolatban, szintén a nagynál, nálunk úgy kellett visszafogni, sokkal jobban szerette kanalazni a pépeket, mint szopizni. Majd’ egy éves koráig szoptattam, de 7-8 hónaposan már szenvedős volt, annyira a rendes kaja volt a mindene. 🥰

jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
20%
Én is ettem akkor már 30 éve, lányom is...nekem doki meg a védőnő alapból ezt mondta.
jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%
Igazából én azért, mert a gyerek remegve sírt amikor ettünk, hiába volt jóllakott. Emlékszem amikor rendeltünk egy pizzát, kb 5 hónapos volt(nem szoktunk rendelni, kb mindennap főztem amikor otthon voltam vele) és olyan hisztit rendezett az ölemben és nézte a kaját, sírva, remegő szájjal, hogy odatettük a szájához, foga se volt, de úgy cuppogott vele, egyből megnyugodott. Onnantól elkezdtem hozzátáplalni, mert mindent is leszedett a tányérunkról. Nagyon jól érezte magát, semmi baja nem lett. Van, hogy a babák kifejezetten igénylik.
jan. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!