Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Jól csinálom? Mi a véleményetek?

Jól csinálom? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lányom 10 hónapos és szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek arról ahogy táplálom. Jól csinálom? a Védőnéni dicsérget, de szeretném több ember véleményét kikérni.


Reggeli: Anyatej, tea (igényli még szopi után a teát is)

Tízórai: Babapiskóta vagy babakeksz, tea

Ebéd: Főzelék vagy bébidesszert, tea

Uzsonna: Anyatej (szintén igényli szopi után)

Vacsora: Főzelék, tea.

Éjszaka: Egyszer ébred születése óta, anyatej.


Ezenkívül igény szerint ha szomjas, akkor vagy szopi vagy tea. Az elejétől fogva igény szerint etetem és nincs időhöz kötve. 7 és fél hónapig csak anyatejes volt.

Vettem most Milumil Junior 1 gyerekitalt, banán ízűt. Napközben szokott kapni tegnap óta egy keveset abból is. A szükségeshez elég tejem van, csak azért vettem, mert gyerekital van ráírva és gondoltam néha a tea helyett ezt adom.

Köszönöm ha elolvassátok és válaszoltok! Bocsi, hogy hosszúra sikerült. Szép estét!



2014. máj. 11. 22:21
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Az olyan dolgokat nem jegyeztem fel amiket nem konkrét nagy etetésre alkalmazunk. Szokott kapni babajoghurtot, zsemlét, kiflit, almát, banánt, macisajtot ilyesmiket, de ezeket főként "nassolásnak" és nem rendes étkezésnek. :)
2014. máj. 11. 23:13
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem akartam olyan részletesen írni, mert így is elég hosszúnak véltem a soraimat. :) Van, hogy Hipp üveges ételt kap, az ebédje akkor mondjuk sonkás tészta, a vacsi marhás-almás cékla. Másik nap másmilyen. Van, hogy az ebéd saját főzött csirke borsó, rizs. A vacsi meg üveges finomfőzelék. Van hogy csak saját főzöttet kap, akkor amit mi eszünk, akkor esetleg a vacsi is ugyanaz, mint az ebédje. Azért írtam főzinek, mert turmixolom és nekem az már úgy főzelék. Bocsi a rossz fogalmazásért. :)
2014. máj. 11. 23:18
 13/20 A kérdező kommentje:

Amúgy 2. válaszoló most neked írom:

Azért adok neki inni, mert szomjas és az én tejem már nem elégíti ki minőségre a szomját. Mennyiségre van, de már így 10 hónaposan szokták itatni szerintem a babát és sajnos mivel a vizet alapvetőleg sem fogadta el, ezért valamit kell adjak neki, különben szerintem kiszáradna. Van a Milumilnak csipkebogyós, málnás, narancsos-barackos, barackos teája. Cukormentes, forralt vízben fel kell oldani és váltakozva adom neki az ízeket belőle. :)

2014. máj. 11. 23:31
 14/20 anonim ***** válasza:

Tízóraira a kekszet gyümölccsel adnám. (úgy is adtam a fiamnak)

10 hónaposan még nem feltétlenül kell nassolni. A sajt, banán és egyebek amúgy sem nassolni valók.

Nassolni való a buláta, a kölesgolyó, a ropi, a pufi ebben a korban. Esetleg egy babapiskóta elszopogatva.

Nekem kicsit kaotikusnak tűnik az étkezés, az sem feltétlenül jó, hogy nincs időhöz kötve. Nem azt mondom, hogy percre pontosan be kell tartani. De az sem jó, ha egyik nap 9-kor van tízórai, a másikon meg 11-kor.

Reggeli: szopi

Tízórai: keksz gyümivel, vagy tejtermék (joghurt, krémtúró,stb)

Ebéd: főzelék husival

Uzsi: vagy gyümölcs, vagy tejtermék, attól függően, hogy mi volt a tízórai

Vacsi: vagy főzelék, vagy már ehet vajas kiflit sajttal, májkrémes kiflit, stb.

Természetesen a szopikat Ti tudjátok, gondolom kell az elalvásokhoz, szóval megvan a maga ideje.

Mi így csináltuk annak idején, a fiam nagyon jó evő volt. Így minden nap evett mindent, amire szüksége volt. Soha semmit nem adtam neki idő előtt.

2014. máj. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

14

A nassolnit nem úgy értem, hogy csoki vagy akármi. Adok neki napközben csak úgy babapiskótát, babajoghurtot, babakekszet meg ehez hasonlókat. Nem kaotikus, van benne rendszer, ahogyan te írod, csak már itt teljesen összezavarodtam, mert csak az alap dolgokat akartam leírni.


"Reggeli: szopi

Tízórai: keksz gyümivel, vagy tejtermék (joghurt, krémtúró,stb)

Ebéd: főzelék husival

Uzsi: vagy gyümölcs, vagy tejtermék, attól függően, hogy mi volt a tízórai

Vacsi: vagy főzelék, vagy már ehet vajas kiflit sajttal, májkrémes kiflit, stb. "


Adok neki ilyeneket, csak nagy vonalakban akartam fogalmazni a kérdésben. De az itatásra tényleg szükség van, különben szomjas és sír.

Már evett, halat csirkét, marhát. Egyedül még sertést nem adtam neki. Illetve sonkát már kapott, de kifejezetten sertéshúsos ételt azt még nem.

Altatáshoz egyébként nem használunk cicit, mert önállóan alszik el. Nem nagyon kellett altatni csak egy hónapos koráig, aztán volt neki a kiságyforgó és azóta megtanult önállóan aludni, bár már nem használjuk. :) Amúgy a kekszek mellé szoktam neki gyümit adni, csak azt ahogy írtam valamiért kifelejtettem a felsorolásból. Sőt szereti a zöldségeket is, paradicsomot karikában. :D


Amiket már evett és rendszeresen eszi:

Lencse (turmixolva)

Burgonya, paradicsom, borsó, kukorica, cékla, rizs, tészta, csirke, hal, marha, borjú, sonka. Ezek amikből az ételeit készítem már darabosabban. Eleinte még krémesen. (Van, hogy kész bébiétel.)

Alma, banán, mangó, áfonya, eper, barack, málna, narancs. Ezek amiket vagy turmixban készítek, vagy üvegesben vásárolok.

Babajoghurt, babakeksz, kifli, zsemle, győri édes keksz.

Májkrémet és a krémtúrót még nem próbáltuk. :) Ki fogjuk hamarosan. :)

2014. máj. 12. 01:09
 16/20 A kérdező kommentje:
Egyébként azért nincs konkrét időhöz kötve nekünk a dolog, mert nem szoktam őt felébreszteni reggelente, hanem megvárom amíg felébred. Ez teljesen változó, mert van, hogy fent van már 8kor, de ez ritka. Általában 9kor kel fel és akkor reggelizünk. Ahhoz igazítom a napi rutint, ahogy ő alszik/ébred. Amúgy életvidám és egészséges. 10kg és 72cm. :)
2014. máj. 12. 01:16
 17/20 A kérdező kommentje:
Amúgy mi az a buláta?
2014. máj. 12. 11:05
 18/20 anonim ***** válasza:

A nassolni valót én sem úgy értettem, hogy csokit adsz neki, de ezt írtam is. Úgy értettem, hogy a babajoghurt, alma, banán nem nassolni való ebben a korban, hanem megfelel egy rendes étkezésnek. Mondjuk uzsonnának, vagy tízórainak.

A buláta olyan mint a pufi, csak egészségesebb. Extrudált csíráztatott búza.

2014. máj. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
2014. máj. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Áh értem, köszi. Ez ki fogjuk próbálni. :) Jól hangzik még szerintem nekem is ízlene. :) Köszönöm a jó tanácsokat!
2014. máj. 12. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!