Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csak szerintem kiakasztó ha...

Csak szerintem kiakasztó ha egy 1 évnél idősebb, akar 1,5-2 éves gyerek tápláléka 80%ban anyatej?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet hallani manapság,na meg olvasni különböző csoportokban a Fb-on,na és persze ezzel egyutt azt is,hogy az adott anyuka szidja az orvost meg a nagyszülőket,hogy minek erőltetik az evést,ha a cicitől is fejlődik a gyerek....

Szerintem ez totál nem egszeseges!!!Egy ekkora gyereknek mar igenis kell ennie mindenfélét,kéne normálisan rágnia,hogy az állkapcsa,a fogai jól fejlődjenek,na meg persze kéne ejjel rendesen aludnia,ami ugye általában nincs meg,mivel az ilyen “túlszoptatott” gyerekek ejjel ébrednek rendszeresen...

Tudom,hogy ezzel most nagyon sok embert kiakasztok majd,mert ma az iszsz a minden,de szerintem ez az egész mar kezd nagyon átcsapni egy rossz iranyba(ha csak arra gondolunk hogy akar a szülők kapcsolata is megromolhat mivel 2 évig kb le nem lehet választani semmilyen szinten azt a gyereket).


2017. dec. 5. 18:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Azért a szépen evéshez kell egy kis szerencse is.3 gyerekem van 6éves, 3éves, 8hónapos.

A 6 éves nagyon válogatós,gyümölcsöt csak az almát,körtét,banánt eszi meg pl 2éves koráig szopott.

A 3 évesnek szinte mit adok,mindent megeszik,de a gyümölcs a mindene.Ő is 2 évig szopott.

A 8 hónaposnak olyan étvágya van,hogy ennyi idősen egyik gyerekem se evett még ennyit.Ő szopik még.


Lehet véleményed csak ne stresszeld magad.Ők úgy csinálják,én így,te máshogy.Ennyi!

2017. dec. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
77%

Rendben! Áldásunk adjuk, hogy tápszerrel etesd a gyereked. Meg nagyon szuper anyuka vagy, amiért tud enni.

Most jó?

Kihagytam valamit?

2017. dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Igen pont erre vágytam hogy megmondom hogy jo anya vagyok utolsó :D

Engem maga a jelenség borít ki mikor szidják az orvost(aki csak jót akar)hogy minek szól bele az etetésbe,hiszen cicizik a gyerek,meg különben is nem kell mindenkinek ugyan úgy hiznia...

De nem stresszelek ettől..de mindegy is.

Ez az egész kb olyan mint a liberális nevelés.Mikor elkezdett bejönni a divatba mindenki azt a módszert istenítette,ugyan így hülyének volt titulálva aki ellenvéleményt mondott,most meg sokan szenvednek a kezelhetetlen gyerekukkel és egyre több szakember mondja hogy lehet a gyereknek nemet is mondani és határokat húzni...

De mindegy.vegulis értelmetlen dolog volt feltenni ezt a kérdést...

De azert az vicces nekem,hogy értelmesen érvekkel megcáfolni legtöbben nem is probaltatok,csak nekem estetek hogy biztos nincs gyereken meg hogy minek foglalkozok ezzel...hát csak.

Amugy meg nem azokra gobdoltam akik etetik a gyereküket,en is tudom hogy van aki jobban eszik van aki kevésbé...

2017. dec. 5. 20:39
 14/26 anonim ***** válasza:
Csak nem a szoptatási tanácsadás kérdezz felelek fb csoportban olvasod ezeket, kérdező?
2017. dec. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Nem...miért?
2017. dec. 5. 21:39
 16/26 anonim ***** válasza:
Általában ott ez a téma.
2017. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Részben igazad van kérdező. Hiszen nem picikről hanem 1,5-2 éves gyerekről kérdeztél aki nagyrészt csak anyatejes és a szoizàs miatt nem alszik.

De nem biztos, hogy ha nem szopizna àtaludná az éjszakàt....mikor nekem leszokott a babàm a ciciről, ugyanúgy kelt éjkel vizet inni, vagy valami. Ja és ne keverd bele az Iszszt vagy mit. Nekem is igény szerint szopizott a gyerek. Max 1,5 órànként. Ma màr 2 éves nagyfiú, aki nagyon szeret enni. Tud is enni kanàllal, villàval...Egy évig szopizott, magàtól hagyta abba. Én nem vàlasztottam volna le, csak alakítottam volna a szopizàsi rendet. Pl. éjjel nincs, hiszen màr nem hinném hogy megéhezik....stb.

2017. dec. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Látod utolsó meg te sem pont arról beszélsz amit irok...

Akikről beszélek,azok nem alakítanak a szopi rendjén,nem veszik el az éjjeli cicit mondván hogy nem éhes a “baba”,hiszen a cici nem csak táplálék...

2017. dec. 5. 22:54
 19/26 anonim ***** válasza:
55%

Anyukám 15 hónapos koromig szoptatott. 8honapos korig kizárólag. Tesómat 3. Ő elutasította. Élünk mindketten es en voltam mindig is a torekeny/gyenge.. Ő az eletrevalobb.

A fiam 3 hónapos. Sosem szoptattam, de anyatejes. Fejnem kell neki es nem lustasagbol.. Sot, ez igy sokkal tobb ido es energia. Nem hiszem, hogy 8-9honapos koranal tovabb akarom csinálni. Ez van, szerintem eppen eleg eros lesz addigra.

Nekem fura pl a kolleganom akinek a 2.5eves gyereke még szopizik es panaszkodik a lany, hogy mennyire faj neki a szoptatás mióta fogai vannak a lányának.. (?!?!.. Persze.. Meghallgatja az ember, de nehez nem beszolni h jezusom ha mar faj es amugy is eszik mindent plusz bolcsis, akkor mégis..?!?!?! De nem teszem.. Biztos van oka rá..)

Engem nem akaszt ki, de nem tudom/akarom így csinálni.

2017. dec. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszed, hogy nem mázli, hanem tudatosság, hogy jól esznek a gyerekeid? Haha! Mindenki így van ezzel, akinek eszik a gyereke, azt hiszi, hogy ez az ő érdeme. Te nem láttál még olyan gyereket, akit egyszerűen nem érdekel az evés. Van ilyen.


A lányom szoptatott volt 2 éves koráig, de én nem törekedtem arra, hogy mindenáron megtartsam a szopit, sőt... először mindig enni kapott a hozzátáplálásnál, utána jött a cici, rajta voltam, hogy fokozatosan kiváltsam a szoptatásokat, de ez a gyerek egyszerűen semmit nem akart értelmes mennyiségben enni. Értsd, 2-3 falat. Szégyellem, de egyszer megmakacsoltam magam, hogy nem lesz kaja helyett cici, annyit értem el, hogy fogyni is elkezdett. Evett mindenből amúgy, tehát tudott enni, de pár falatnál többet semmiből, egyszerűen nem érdekelte, hogy egyen. Épp annyi kaját vitt be, hogy ne érezze az éhséget, és rohant is tovább. Ha beteg volt, abszolút nem evett napokig. Jó párszor tettem össze a kezem, hogy szoptatom még, jó kis fosós-hányósnál 2 éves kora előtt ezzel kerültük el a kiszáradást és a kórházat. 2 éves kora utánra már evett végre olyan mennyiségben, hogy el mertem választani. Az meg, higy többször kel éjjel... hát igen, ez tény, de nem tudom téged miért zavar, hogy nem voltam olyan lusta kelni hozzá, hogy alvástréningezzem inkább. Amúgy már fél éve nem szoptatom, és még mindig kell éjjel, ennyit az elméletről. 2,5 éves. Iszik és alszik tovább, de felkel.


Szóval ja, olyan gyerekekkel könnyű okoskodni, akik jó evők. Barátnőmmel egyidősek a gyerekeink, mindent ugyanúgy csináltunk, az övé evett, az enyém nen. Nem egyformák a gyerekek, 3 után tudhatnád.

2017. dec. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!