Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csak szerintem kiakasztó ha...

Csak szerintem kiakasztó ha egy 1 évnél idősebb, akar 1,5-2 éves gyerek tápláléka 80%ban anyatej?

Figyelt kérdés

Annyi ilyet hallani manapság,na meg olvasni különböző csoportokban a Fb-on,na és persze ezzel egyutt azt is,hogy az adott anyuka szidja az orvost meg a nagyszülőket,hogy minek erőltetik az evést,ha a cicitől is fejlődik a gyerek....

Szerintem ez totál nem egszeseges!!!Egy ekkora gyereknek mar igenis kell ennie mindenfélét,kéne normálisan rágnia,hogy az állkapcsa,a fogai jól fejlődjenek,na meg persze kéne ejjel rendesen aludnia,ami ugye általában nincs meg,mivel az ilyen “túlszoptatott” gyerekek ejjel ébrednek rendszeresen...

Tudom,hogy ezzel most nagyon sok embert kiakasztok majd,mert ma az iszsz a minden,de szerintem ez az egész mar kezd nagyon átcsapni egy rossz iranyba(ha csak arra gondolunk hogy akar a szülők kapcsolata is megromolhat mivel 2 évig kb le nem lehet választani semmilyen szinten azt a gyereket).


2017. dec. 5. 18:01
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Annak, hogy a gyerek sovàny avagy kövér a szoptatásnak nincs köze.Kislànyom 22 hónapig 80%-ban szopizott(nem én erőltettem,ő alakította így.Ehhez képest egy évesrn 16 kg volt a súlya.Most 17 kg és harom éves.A szopizàs elhagyasa után állt meg az intenziv súlygyarapodás.Kisfiam most hat honapos szopizik plussz napi kétszer mar kap szilard kajat.Ő most 9500 g..
2017. dec. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyet értek. Az én fiam pont ilyen, 2-3 falat max amit megeszik, sokszor azt is konyorgesre vagy zsarolásra (akkor lesz édesség, ha...). A jó evő gyerekek szülei tényleg azt hiszik, h olyan baromi ügyesek voltak és ezért esznek rendesen. Hat baromira nem. A hozza taplalasnál mindent elkövettem, h mindent megkóstoljon, amikor már lehetett kapott gesztenyét, lazacot, edesburgonyat, a lehető legvaltozatosabban próbáltam csinálni. Később is mindig főztem mindenfélét, igyekeztem hazi koszthoz szoktatni, mindig azt eszi amit mi (már majdnem 3 éves), de nem hajlandó semmiből mennyiséget enni. Mindent megkostol (vagy majdnem mindent), de 3 falatnal többet nem eszik. Ha valamiből 6 kanállal evett, akkor az már nálunk felkerül a kedvenc listára. Nem hiszem, h én rontottam el. Ja, és nem szopott sokáig. Orulj, h jó evo a gyereked, mert egy rossz evo gyereknél ha fejen állsz se fog enni. Én meg nem vagyok hajlandó ezen veszekedni vele, nem akarom h rossz emlékeket társítson az eveshez.
2017. dec. 6. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Jo mindegy is...nem is ez volt a lenyeg hogy akinek jól eszik az jol csinálta akinek nem az elrontotta...

Pontosan tudom hogy minden gyerek más,az en 3 gyerekem is...

Hagyjuk az egészet,úgy látom csak en futok bele olyan panaszkodó anyukákba,akik nem értik mi a baj,mikor az ember mondja hogy kene csökkenteni a szopit(ha panaszkodik akkor nyilvan reagálok persze nem kioktatóan)akkor viszont azt mondjak hogy azt neeeem,az a legfontosabb.Es itt nem kisbabakrol van szo.

VAgy mikor aggódnak hogy mit fog szólni az orvos...

De mindegy,ezek szerint tenyleg csak az en környezetem ilyen...

2017. dec. 6. 10:50
 24/26 anonim ***** válasza:
Nem. Te nem belefutsz...te belevered az orrod más életébe...vannak gyerekeid. Azokkal foglalkozz. Ne a netet bujt a szarsagok miatt és ennyi. Akkor nem vágód fel az agyad. Mindenki seperjen a saját haza körül...te még legyél büszke inkább a gyerekeidre. És velük foglalkozz...
2017. dec. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Az én kisebbik fiam is ilyen volt. 2 éves koráig szinte csak szopizott, gyümölcsöt evett mellé egy két falat húst, nagyon aggódtam :(

Egy nagyon jó étvágyú gyerek után ez nekem furcsa volt nagyon, én nem így terveztem, de hiába kínáltam nem fogadott el semmit, ha nem adtam neki szopit akkor inkább nem evett.

Az orvos meg csak mosolygott hogy majd fog enni nem lesz baj... Egyébként vérszegény lett, úgyhogy szerintem sem olyan egészséges, ha nem eszik rendesen. De azt is tudom ha nem kell neki az étel nem fog enni akármit csinálsz!

Az éjszakázás is igaz, mert 3x 4x kelt 1 éjjel, de mondjuk ez minket nem zavart, ês a kapcsolatunk sem lett rosszabb párommal, de mi nem vagyunk olyanok hogy eljárunk gyerek nélkül, ha erre lett volna igényünk lehet hogy baj lett volna.

2 éves kor után szerette meg az evést, azóta viszont imád enni, nem válogatós, viszont még mindig szopik (3,5 éves) :)

Van ilyen gyerek, ezért nem kell sem az orvost/ védőnőt/ anyukát elítélni... De az más ha valaki azt hangoztatja, hogy ez tök normális és így KELL, mert azért ez nem így van.

2017. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
És ez hogy jön a szülés témakörhöz?
2017. dec. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!