Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A szülők miért nem lépnek fel...

A szülők miért nem lépnek fel a menza ellen?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdi a gyerek az ovit. Hogy tudnám megoldani, hogy ne kelljen ott érkeznie?

Mondtam beíratáskor, hogy csak délelőtt lesz és nem tervezzük, hogy ott ebédeljen. Erre a vezető mondta, hogy ez nem megoldható.

Én nem akarom, hogy a gyerekem azokat a mű ételeket egye és nem mellékesen havi 7 ezret sem akarok fizetni (nekünk nem lesz ingyenes).


Nem bio anyuka vagyok, ő is kap"nem egészséges" nasikat stb. De, hogy minden nap olyat egyen, Számomra elfogadhatatlan. Eddig tudatosan figyeltem, hogy sok párolt zöldség, kevés só kerüljön az asztalra. Vegetát pl. Nagy ívben kerülöm.

Ez ellen miért nem lehet csinálni valamit?

Tudom mi is felnőttünk a menzás ételek ellenére is, de mi lett volna, ha egészséges lett volna....



2018. máj. 29. 12:57
1 2 3 4 5
 11/50 A kérdező kommentje:

Gödöllőn vagyunk.

De így már értem miért nem. 😊

Ami finom nem egyenlő az egészségessel.

Tehát havi összeget kell fizetnem, hogy otthon egyen? Szuper.

2018. máj. 29. 13:27
 12/50 anonim ***** válasza:
97%
Ha kicsit tovább gondolod, és lenne egy válogatós gyereked, akkor havi összeget kellene azért fizetned, hogy egész nap éhezzen. Mi ezt csináljuk 4. éve (most elsős). Jövőre már engedik, hogy lemondjam az ebédet és vigyem neki.
2018. máj. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
78%
Ez tényleg nagyon fura. Miért kellene fizetni ha nem eszik bent? Nem tűnik logikusnak. És mindig voltak félnapos gyerekek az oviban.
2018. máj. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
94%
A félnapos gyerek nem alszik bent, de reggelizik, ebédel és megkapja szalvétába csomagolva az uzsonnáját is. Mert hogy a "félnapos" gyerek csak a szülő és az intézmény közötti egyéni megegyezés kérdése, az óvoda pedig teljes napi ellátást nyújtó intézmény.
2018. máj. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
75%

Mi csak a tízórait fizetjük mert nem ebédel az oviban. Igaz ez Szolnokon van. 3 hónapig fiezettük az ebédet de nem evett semmit sem. Volt hogy haza hoztuk és sótlan ízetlen volt. Ütött rohadni kezdő gyümölccsel. Megtömni nem lehet, a közösség ereje sem hatott a gyerekemre így nem eszik bent.

A tízóraiból is a tejet kakaót teát ilyesmit megissza. De a többi ott marad.

Amin kiakadtam 1 zsemlében valami margarin répa belereszelve és 1 karika uborka mellé. Igazán gusztusos :(

2018. máj. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
90%

Ha ovis gyereked van, akkor gondolom, legalább 20 év körüli lehetsz.

Megsúgom, hogy 20 év alatt rengeteget változtak a menzás étkezdék. Baromira rá vannak kattanva a reformétkezésre az elmúlt pár évben, sokkal szigorúbban ellenőrzik, hogy mi kerülhet bele és mennyi. Szerintem még a só gramm mennyiségét is meg tudják neked mondani, ha rákérdezel, hogy mennyire jön ki per adag, ugyanis ennyire nézik. Nálunk pl. ki is van írva, pont a hisztianyukák miatt, de még felnőttként a munkahelyi "menzán" is ugyanezeket az elveket követik.

(Nagymamám óvónő volt, ő egész életében a menzás kaját vitte haza, nyugdíjasként is, tehát végigkövettem a változásokat. :) Mondjuk szerintem sokkal finomabb volt minden a reformkaják előtt, de ez már a saját eltolt ízlésem. :D)

2018. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk nem lehet csak tízórait kérni.Vagy tízóra és ebéd,vagy tízóra,ebéd,uzsonna.
2018. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ez pl egy eheti ovis étlap elég sok egyéb paraméterrel megspékelve.

2018. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 A kérdező kommentje:

Tehát, ha valaki megkérdőjelez valamit vagy más nézeteket vall, az már hisztianyuka?

Itt a falon az étlapon csak az allergia táblázat volt kitéve.

Nem tartom kizártnak, hogy én parázok ennyire rá, de bőven hallok rémtörténeteket is.

Amúgy a kiírt étlap alapján, nem úgy tűnt, mintha tele lenne zöldséggel a menü. Ja, és gyümölcsnaptár van, ami azt jelenti, hogy nekünk kell vinni és nem az étkeztetésben van benne.

2018. máj. 29. 13:51
 20/50 anonim ***** válasza:
73%
Áruld már el kérlek, hogy hány emberről hallottál már aki Vegeta mérgezést kapott? Szerinted egy menza konyhán felhasznált Vegeta mennyiségből mennyi juthat egy gyerek adagjába? És pontosan mi baja lesz tőle? Nem azt mondom, hogy ha valaki agyontömi ilyenekkel az ételeit az jó, de nem gondolom, hogy erről lenne szó egy intézményi konyhán... A "nem egészséges" nasikban amiket azt írod kap szerintem több káros összetevő van...
2018. máj. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!