Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A szülők miért nem lépnek fel...

A szülők miért nem lépnek fel a menza ellen?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdi a gyerek az ovit. Hogy tudnám megoldani, hogy ne kelljen ott érkeznie?

Mondtam beíratáskor, hogy csak délelőtt lesz és nem tervezzük, hogy ott ebédeljen. Erre a vezető mondta, hogy ez nem megoldható.

Én nem akarom, hogy a gyerekem azokat a mű ételeket egye és nem mellékesen havi 7 ezret sem akarok fizetni (nekünk nem lesz ingyenes).


Nem bio anyuka vagyok, ő is kap"nem egészséges" nasikat stb. De, hogy minden nap olyat egyen, Számomra elfogadhatatlan. Eddig tudatosan figyeltem, hogy sok párolt zöldség, kevés só kerüljön az asztalra. Vegetát pl. Nagy ívben kerülöm.

Ez ellen miért nem lehet csinálni valamit?

Tudom mi is felnőttünk a menzás ételek ellenére is, de mi lett volna, ha egészséges lett volna....



2018. máj. 29. 12:57
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

"mert akit nem érdekel 5dkg vegeta, az egyből nemtörődöm. OK."


Az csak egy példa volt. De akkor meg is fordíthatom. Akit érdekel a gyereke egészsége és próbál utánajárni és megkérdőjelezni dolgokat az már "hisztianyu".

Köszönöm a nem kötekedő válaszokat.

2018. máj. 31. 12:49
 42/50 anonim ***** válasza:
52%
Higyne kenne megtoldható. Napi 4 ora óvodai oktatas a kötelező. 8kor beviszed, délben elhozod, nem kell ebédelnie.
2018. jún. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
94%

34-es vagyok.


Nem lehet elhozni a gyereket délben, mert 9-től 12.30-ig be sem mehetnek szülők az oviba. Olyan sincs, hogy csak a reggelit fizeted be, ami 8-9 között van, az pedig megint nem járható, hogy 9-re viszed, mert nem jön ki a 4 óra ebédig.


Aki ennyire igényes, annak marad a magánovi.

2018. jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, nagyon rákattantál erre a hisztianyu kifejezésre, pedig az adott kommentben nem is rád vonatkoztatva lett leírva, hanem csak általánosságban... :D

Szerintem ez is elárul valamit.

2018. jún. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
85%
Fel lehet lépni, csak ne csodálkozz, ha 24 ezer lesz a havi ebédbefizetés, akkor pedig azon akadnál ki.
2018. jún. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%

A bajai étkeztetés....hát no comment. Ott is szerződéssel viszik a kaját. Egyedül ami minőségi és nem csak összehányt, az az érzékeny gyerekek menüje. Ott azért komolyan meggondoljak, hogy mit rakjanak egy gyerek elé, mert senkinek se kell a per, mert a gyerek kórházba került. Amelyik intézmény rendelkezik konyhával (nem csak melegítővel) akkor ott helyben állítják össze nekik a kaját. Az ovis jogszabályokat nem olvastam, de a bölcsiben nincs rákényszerítve senki se, hogy ott étkeztesse a gyermekét. Mindenesetre a vezetőkkel kell erről tárgyalni.


Anno amikor ovis voltam, nem csináltak belőle ekkora ügyet. Barátnőmet hazavitték ebédelni, délután meg visszahozták. De meg kell hagyni, hogy akkor még a hús az hús volt. Most nem hiszem, hogy bármelyik mezei oviban vagy általános suliban adnának marhahúsos vegyespörköltet (talán Bp-n meg magánban). De ez visszavezethető, hogy abból főztek elsősorban a konyhák, ami helyileg beszerezhető volt (azaz azon a vidéken termett/szaporodott). Amikor általános koromban bezárták a főkonyhát (egy külön építmény volt az egyik általános mellett), az ételek jóformán ehetetlenek voltak, a gyümölcs meg büdös volt. Ki is lettem iratva. Egyik rokonom konyhán dolgozott nem is tudom hány évig, és mesélt egyes mást...meghalni senki se fog, ellenőrizve vannak az alapanyagok, de a minőségük nem az A osztályt verdesi. Manapság sok helyen külsős étteremből van étel hozatva, és józan paraszti ésszel belegondolva, szerinted kinek fogja az étterem a minőségibb/szebb zöldséget, gyümölcsöt felhasználni? A tejelő vendégnek, aki simán tovább áll, vagy a rákényszerült szerződött intézménynek? Ezt hívják gaiból monopóliumnak.


Fellépni ez ellen a magyarok nem fognak. Jól tűrjük a rosszatt. A másik, erre van kedvezmény, vagy nincs más választás. Meg viszonylag olcsó is, főleg ha a főzésbe fektetett időt is nézzük. Manapság egyre kevesebb az olyan család, ahol a szülő a nagyszülőkre tudná bízni a gyereket, mert vagy elment a kis nyugdíja mellett dolgozni, vagy nem élnek. Ez egy nagyon komplex téma, a "miért"-re egy publikációt is lehetne írni. (Közrejátszik a politikai, gazdasági és eü helyzet, na meg a mai felgyorsult társadalmunk, a változó szokások stb...)


Valahogyan úgyis manipulálni fogják ezt az egészet, nehogy ügyfél nélkül maradjon ez a szolgáltatás, mert ez komoly gai és politikai gondokhoz vezetne. Ahogy látod kérdező, már máshogy akarsz vmit csinálni, mint ami belevan beszélve az emberekbe, le vagy támadva, és ameddig ez él az emberekben, addig nem fog szétesni ez az ágazat. És hiába hozol fel érveket, nem fog egyről a kettőre megváltozni. A másik, az éttermek nagykerből vásárolnak, ugyanazt a húst kapod, mint a sarki boltban, csak a különbség az árazásban van. És ezzel az egésszel meg is támadhatnám a te véleményedet is, hogy az a jó ha otthon főzől (ugye az alapanyagok miatt), kivéve ha Te magad termesztesz meg mindent.

Mesterséges anyagok meg mindenbe vannak, abban is, amit kisgyermekeknek adnak. A pultból levett hús is le van kezelve, különben nem állna el addig ameddig, meg szeretik színezni is, hogy gusztusosabbnak nézzen ki. De ettől se fog senki se meghalni önmagától.


A vegeteház annyit, hogy házilag is lehet készíteni. Ja és egyáltalán nem drága, főleg nagykerben. Sőt, a szomszéd országban elég jó minőségüeket olcsón be lehet szerezni (délik előnyben a hely meghatározásához)

Ez amit a tv-ben leadtak, meg amilyen szabályozásokat hoztak a sóval és fűszerezéssel kapcsolatban...hát aki túl van ezen a korosztalyon az jót röhögött. Kedvencem a gyümölcsautomata, az mindent visz...


Vettem már bio zöldséget hipermarketekben, többet kösz nem. Agyon van árazva, íze se akad több mint a nem bionak. Aki biot akar, az mennyen le a piacra, és az egyik öreg nénitől vásároljon, vagy járja körbe a falut.


A reform ételekről annyit, lehet húde nagyon vagány neve, olyan amiről nem is hallottál, azt kiderül, hogy egy tök alap dolog, elkészíteni se nagy ördöngősség. Kedvenc ilyen esetem: ismerős elment étterembe, tetszett neki a "gránátos kocka" elnevezésű étel. Amikor kihozták nem hitt a szemének. Kidobott pénz volt az ablakon. Na persze ebbe is belelehet kötni, de csak szemléltetésnek írtam ki.


Peace

2018. jún. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
65%

Azt lehet csinálni, hogy asztal alatt megegyezel a vezetővel, vagy, ahogy többen írták magán oviba adod a gyereket. Én a helyedben azért mindenképp kérnék néhány heti étrendet, hogy lássam ténylegesen mivel állok szemben, hátha nem olyan borzalmas.


Ignoráns idiótákkal meg hulla felesleges leállni vitatkozni, pláne GYIK-én. Én senkivel nem osztom meg az étkezési preferenciákat mert nincs szükségem a vér ostoba okfejtéseikre. Plusz örülök amikor hallom a híreket, hogy a prolianyuk (ha én meg te hisztisnyuk vagyunk ;) ) azon picsognak, hogy rossz a kaja mert az valószínűleg azt jelenti, hogy adott intézményben egészségesen főznek; nem úgy mint a háztartások 99%-ában :P

2018. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
80%
A "rossz kaja" és az "egeszseges" nem egymás szinonimái. A jo vagy rossz egyénéi ízlés kérdése. Ami neked ízlik, nekem nem, amitg a Pistike szeret, Zsuzsika nem. Az egészséges pedig objetkiv, a tápanyag tartalmat jelenti.
2018. aug. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
A legnagyobb sznob ismerőseim gyerekei is menzán esznek. Utolsó előttinek meg: ez a "hisztianyu" meg "prolianyu" sárdobálás meg....ovisok vagytok?
2018. aug. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Nos! Nálunk suliban már megoldható, hogy melyik étkezéseket kéred, mert rengeteg gyerek nem eszik abból, amit ott adnak, illetve sok az érzékeny, allergiás … Mi éthordóban visszük, a portán a hűtőben tárolják, ebédkor bemegy érte, és az ebédlőben mikróban melegíti. Reggelit és uzsonnát visz magával nem romlandót, a tejprogramban ingyen kapnak sajtot, kefirt, kakaót,tejet, a gyümölcs programban gyümölcslevet, almát. A kisfiam az óvodában ebédkor az asztal alatt sírt, a mostani menza kaja olyan szörnyű, hogy a tanárnő mondta nekem, hogy ne etessem a gyerekkel ezt a sz.rt, mert ezt ő sem tudja megenni, ő is éthordóban hoz sajátot. Itt adnak lecsót kölessel, rakottkáposztát hajdinával, fűszer nincs, csak alig, tavaly volt hányás meg büdös virsli, a paprikáskrumpli úgy nézett ki nyilt napon, hogy megnéztük mi van kiírva ebédnek, mert nem ismertük fel. fél év ovi után mondta az óvónő, hogy ha lehet etessem meg a gyereket reggel. de végig éhezett és nem engedték, hogy vigyen valamit, de még uszodába sem, sőt azt a suliban sem engedik, még innivalót sem, mert hátha kiborítják, meg morzsáznak, jah és se uszodában, se moziban nem vásárolhatnak a büfében semmit. Nekem ez szörnyű élmény!
2018. aug. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!