Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A szülők miért nem lépnek fel...

A szülők miért nem lépnek fel a menza ellen?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdi a gyerek az ovit. Hogy tudnám megoldani, hogy ne kelljen ott érkeznie?

Mondtam beíratáskor, hogy csak délelőtt lesz és nem tervezzük, hogy ott ebédeljen. Erre a vezető mondta, hogy ez nem megoldható.

Én nem akarom, hogy a gyerekem azokat a mű ételeket egye és nem mellékesen havi 7 ezret sem akarok fizetni (nekünk nem lesz ingyenes).


Nem bio anyuka vagyok, ő is kap"nem egészséges" nasikat stb. De, hogy minden nap olyat egyen, Számomra elfogadhatatlan. Eddig tudatosan figyeltem, hogy sok párolt zöldség, kevés só kerüljön az asztalra. Vegetát pl. Nagy ívben kerülöm.

Ez ellen miért nem lehet csinálni valamit?

Tudom mi is felnőttünk a menzás ételek ellenére is, de mi lett volna, ha egészséges lett volna....



2018. máj. 29. 12:57
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
96%
Vegetát egészen biztosan nem raknak bele, akkor sem, ha a konyhásnéni szomszédod azt hazudta neked. Ugyanis tilos, nátrium-glutamát és dinátrium-inozinát is van benne, amit az óvodai/iskolai közétkeztetésben is TILOS (jogszabály szerint) használni, biztos lehetsz benne, hogy nem pont a ti óvodátok fog evvel törvényt sérteni. Ettől még persze lehet rossz, a mi estünkben a bölcsis és az iskolai menza határozottan jó, ez utóbbiban más a menű az alsósoknak és a felsősöknek, életkori sajátosságokat is fegyelembe véve, minden nap(!) van zöldség, gyümölcs, rendszeresen normális húsos ételek(csirke/pulyka), persze nem állítom, hogy mindenhol ilyen és nem magán, állami intézményről beszélek. Inkább arra szoktak panaszkodni, hogy a szigorított szabályozás miatt már túlságosan natúr és fűszermentes, mióta beiktatták a szigorított nátrium keretet. Még sózni is alig lehet, egészen biztos lehetsz benne, hogy ételízesítőt nopláne nem raknak/rakhatnak bele. Értem én, hogy valaki nem találja megfelelőnek, de azért nem kell már városi legendákat sem gyártani róla, szerintem határozottan jobb, mint a mi időnkben volt (77-es születésű vagyok) és rengeteg helyen kifejezetten színvonalas az étkezés. Mondom, én a sulink menüjén minden hétfőn ledöbbenek, mikor megnézem a heti étlapot. Ez persze rajtad nem segít, de azért nem kell ördögöt sem kiáltani, szigorú szabályozás van, elhiheted, hogy sok helyütt otthon lényegesen egészségtelenebbül étkeztetik a gyerekeket. Nem kell azért egyből dobálni a keresztet és locsolni a szenteltvízet, ha meghallja az ember a menza szót.
2018. máj. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
82%

"Jelentsenek fel ha nem tetszik, akkor hozom el a saját gyerekemet, amikor akarom"


Azért ez nem így van. Amikor óvodakötelesség vélik a gyerek, onnantól minimum napi 4 órát óvodában kell töltenie. SZóval nem akkor hozod el, amikor karod.

2018. máj. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%
Köszi. Ezek szerint mégis el lehet hozni délben, ha reggel 8-kor viszem be.
2018. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
94%

Gödöllői vagyok és kiscsoportos óvodás a lányom. A menzával nem az a baj, hogy vegetás vagy sós, hanem inkább cukros. Hetente 1-2 alkalommal édes ebéd van (gyümölcs leves, nutellás gombóc, rizsfelfújt stb. vagy túró rudi, müzli szelet a nasi)


De emellett reform ételek is vannak pl. hajdinás halfasírt bulgurral. Hetente többször van főzelék, a húsok is változatosak. A leveseket kifejezetten szereti a lányom.


Egyébként szerintem nem kell ezt komolyan venni. Kb. annyit esznek a gyerekek a menzán, mint a kismadarak. Nem az a 4-5 kanál étel fogja tönkre tenni a te gyerekedet sem.

2018. máj. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az utolsónak, nem fog sokat enni, nem kapnak nagy adagot, ne izgulj. Otthon pedig pótolod a gyümölcsöt, zöldséget.A fiamat ebéd után hozom el és mindig farkas éhes.
2018. máj. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
95%
Azért eleg nevetséges, hogy nem donthetem el én, hogy a saját gyerekem mit ehet és mit nem...! És hogy akkor is fizetni kell az ebédet, ha a gyerek nem is eszik ott. Mert mire fel kéne fizetnem, ha még ebéd elott elhozom a gyerekemet...??! Szánalmas az egesz.
2018. máj. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
70%

36, a TB-t is levonják minden hónapban, akkor is, ha nem vagy beteg.



Amúgy az ilyen anyukáktól mentsen meg a jóisten, nem csoda, hogy egyik-másik gondozónál betelik a pohár néha...


Most komolyan... sztem egész évben nem eszik meg összesen 5dkg vegetát az a gyerek...

2018. máj. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 A kérdező kommentje:

"Amúgy az ilyen anyukáktól mentsen meg a jóisten, nem csoda, hogy egyik-másik gondozónál betelik a pohár néha..."

Engem meg a nemtörődöm, homokba dugom a fejem mert jajj mit gondolnak ha véleményem van vmiről anyukáktól.


Ok, feltételezzük nem eszik sokat. Akkor minek fizessem? Persze nem sok, de ahhoz képest igen, hogy itthon egyen.

30-ból csak 5-nek nem lesz ingyenes. A többieknek persze, hogy mindegy.

2018. máj. 30. 14:13
 39/50 anonim ***** válasza:
53%
mert akit nem érdekel 5dkg vegeta, az egyből nemtörődöm. OK.
2018. máj. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
87%

Az az igazság, hogy napi 350 Ft nem pénz. Én nem sajnálnék ennyit akkor sem, ha finnyás a gyerekem, mert közösségben van, mert hátha lát olyat, hogy a másik gyerek megeszik valamit, amit ő nem, hátha eszébe jut megkóstolni valami újat...

Gyerekként én is így voltam befizetve suliban ebédre, és volt olyan délutános tanítónéni, aki verte magát a földhöz, hogy ennem KELL, mert be vagyok fizetve. És baromira büszke voltam, hogy anyám értem állt ki, miszerint ő azért fizeti be az ebédet, hogy legyen opció a melegétel, de hadd legyek már gyerekként is annyira szuverén, hogy én döntsem el, kell-e.

2018. máj. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!