Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A szülők miért nem lépnek fel...

A szülők miért nem lépnek fel a menza ellen?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdi a gyerek az ovit. Hogy tudnám megoldani, hogy ne kelljen ott érkeznie?

Mondtam beíratáskor, hogy csak délelőtt lesz és nem tervezzük, hogy ott ebédeljen. Erre a vezető mondta, hogy ez nem megoldható.

Én nem akarom, hogy a gyerekem azokat a mű ételeket egye és nem mellékesen havi 7 ezret sem akarok fizetni (nekünk nem lesz ingyenes).


Nem bio anyuka vagyok, ő is kap"nem egészséges" nasikat stb. De, hogy minden nap olyat egyen, Számomra elfogadhatatlan. Eddig tudatosan figyeltem, hogy sok párolt zöldség, kevés só kerüljön az asztalra. Vegetát pl. Nagy ívben kerülöm.

Ez ellen miért nem lehet csinálni valamit?

Tudom mi is felnőttünk a menzás ételek ellenére is, de mi lett volna, ha egészséges lett volna....



2018. máj. 29. 12:57
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
#18- ha ilyen lenne az étlap és tényleg sószegény stb. egy szavam nem lenne. :)
2018. máj. 29. 13:58
 22/50 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem igen is jól látja a kérdezö. Ès Mo-n nagyon kevés ovoda figyel a minöségre is oda.


Németországban élek, vidéki kisvárosban, és még itt is óriási harc volt, az ételszállítokat kiválasztani az oviba, és azokat kontrolálni.


Mert egy dolog, hogy jól néz ki az ennivaló ha a 80% zacskóbol kerül elö, és esetleg a 60% meg még szlovákiából érkezik...

Némeotrzságban törvényileg van szabályozva a gyermek étkeztetés, de még így sem olyan rózsás a helyzet.


Össze hasonlítottunk most tavasszal 3 catering céget.

Abból egyetlen egy volt aki csak biot és csak olyan dolgokat használ fel amiben nincsenek káros dolgok...

A másik kettöböl szßamomra egy volt elfogadható, nála pl a krumplipüré krumplibol volt, de használt stabilizátorokoat...

A hamradiknak még a krumplipüréja sem normál krumpliból volt.


Gondoljatok bele, hogy mennyit fizettek egy étkezésre, és, hogy a cég ténylegesen kumpliból vagy porból fözi a krumpli pürét? Van egyáltalán Mo-n törvény a gyermekétkeztetésre?

2018. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:

Nem mennék bele a vegeta és társai káros hatásaiba. Keress rá!

Nem azzal van a bajom, ha 1-1x eszik, hanem ha 5/7.

2018. máj. 29. 14:02
 24/50 anonim ***** válasza:
79%

Hidd el, túl drága a vegeta, hogy azt komoly (vagy bármilyen) mennyiségben használják az étkezésbe.

Havi 7000 Ft azt jelenti, hogy NAPI 350 Ft jut élelmezésre. Ebbe nem sok minden fér, hidd el.


AMúgy pont azért panaszkodnak manapság a menzára, mert minden mentes. Semmi íze, mert se só, se cukor, se semmi ízesítés nincs benne.


SZóval ne parázz annyira, lehet jobb lenne a régi menzakaja némelyik mainál.


AMúgy meg neked mi bajod lett a mákos tésztától, meg a meggyszószos hústól???

2018. máj. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
78%

Én jobban tartanék a helyedben attól,hogy agyba-főbe finomított liszttel tömik a gyerekemet,meg cukorral.


De tény,hogy a túlzott sófogyasztás sem egészséges.

2018. máj. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:

"Semmi íze, mert se só, se cukor, se semmi ízesítés nincs benne."

Én se teszek ilyeneket bele (max. picit) mégis van íze. Na itt van a baj...

Nem tudom mi bajom lett azoktól a kajáktól, de sose tudjuk meg mi lett volna, ha nem eszem. :D

2018. máj. 29. 14:16
 27/50 anonim ***** válasza:
73%
Tudod mi bajod lett tőle? Semmi! Tudod mi lenne ha nem etted volna? Semmi! Nem lapát számra tömik sóval meg vegetával azt a szerencsétlen gyereket. te 20 éve jártál oviba. Azóta már nem úgy van mint volt.
2018. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
82%
Én megvagyok elégedve a gyerekeim ovis és sulis menza kajáján. Általában ugyanazt eszik, mind a két helyre ugyanaz a szállító, néha szokott eltérés lenni. Reformkonyha van. Még az oviban megoldható, hogy elhozod ebéd előtt, ha nem dolgozol, de a suliban mi lesz majd? Nálunk kötelező a suli 16-ig, indokkal lehet ebéd után hazahozni a gyereket.
2018. máj. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
88%
A kislányom már kb 10 hónapos kora óta az oviból kapja a kaját,mert a családból valaki onnan hozatja és mindig ad neki belőle. Nálunk első osztályú,finom az étel,múltkor pl grillezett zöldséget kaptunk,de rendszeresen van hal is pl lazac is volt már többször. Pedig ez egy pici falucska, és sajnos a többség kissebbség,mégis úgy főznek hogy csak lesek.
2018. máj. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
72%
Én biztosan elhoznám ebéd előtt, ha valóban rossz lenne a menza. Jelentsenek fel ha nem tetszik, akkor hozom el a saját gyerekemet, amikor akarom. A vegetával kapcsolatban nyílván nem bio-t használnak, de talán néha elfogadható a rosszabb minőségű is, ha te amúgy otthon jó minőséggel főzöl. Nézd meg milyen a menza és utána dönts.
2018. máj. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!