Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Manapság már ciki huszonévesen...

Manapság már ciki huszonévesen szülni?

Figyelt kérdés
23 évesen szültem a lányom. Ha megyünk a babakocsival az utcán, mindenki bámul, hosszan utánunk fordul. Sokszor látom, hogy néznek és csóválják a fejüket, felhúzzák a szemöldöküket ha látnak az emberek. Ha boltban vásárolunk sokszor rákérdeznek mennyi idős vagyok, hogy máris babám van. Volt rá példa, hogy be is szóltak az utcán. Sokszor érzem, hogy egyáltalán nem vesznek komolyan. Mindez frusztráló egy idő után, pedig egyáltalán nem viselkedem/öltözködöm gyerekesen.
2018. okt. 3. 13:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
76%

Kicsit más összefüggésben közelíteném meg a kérdésedet. Én nem gondoltam soha, hogy ciki. 28 évesen szültem, a GYED után magánszférába tértem vissza dolgozni (előtte államiban voltam), és kizárólag gyermektelen velem egyidősek vannak mind a cégnél, mind a kapcsolati hálómban. A 40 év alattiak közül csak nekem van gyerekem. Érdekes jelenség ez, mert ők ugyanúgy élnek egyetem óta, igazából egy kitolt fiatalkorban. Egyáltalán nem értik, én hogy bírom a gyerek mellett az életet, és miért vállal bárki "fiatalon" gyereket.


Nem nézek ki annyinak, amennyi vagyok, így rendszeresen bébiszittereznek le, rosszindulatúan meg jóindulatúan is emberek. Én sem viselkedem vagy öltözöm gyerekesen egyáltalán.

2018. okt. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
60%

Cikinek nem mondanám, én szimplán csak nem értem valaki miért zárja be magát évekre ilyen fiatalon egy gyerekkel.. Szétnézve az ismerőseim körében a többség 23 évesen még egyetemre jár, tehát még bőszen tanul, nincs több éves stabil kapcsolat, se munkatapasztalat, se bevétel. Tehát, ha valaki suli alatt esik teherbe, külön lakás (albérlet) és munka nélkül, úgy hogy még magát sem tudja eltartani (magyarul a szülők nyakára), az szerintem óriási felelőtlenség.

Meg azt is elég érdekes hallani egy 21-22-23 éves lány szájából, hogy mindent meg fog kapni a gyereke, megvan a megfelelő anyagi körülmény hozzá, aztán kiderül, hogy valójában alig van 1 év munkatapasztalata és tulajdonképpen a pasijának van meg a megfelelő anyagi körülménye a gyereknek, egyedül viszont igen csak bajban lenne. Persze biztos van olyan, aki 23 évesen már dolgozott néhány évet és egymaga is meg tudná teremteni a szükséges feltételeket a gyerekhez, de szerintem ez a ritkábbik.

Tehát nekem ezek pörögnek végig az agyamban, mikor ilyen fiatal nőket látok gyerekkel, de ha valóban megteremtette a szükséges körülményeket egy gyerekhez, úgy ahogy azt kell, akkor nem nevezném cikinek, csupán furcsának találnám, mert ennyi iődsen szerintem még élnie kellene az embernek, barátozni, utazgatni, szórakozni stb. Az viszont szerintem nagyon is ciki, mikor valaki hangoztatja, hogy már pedig az ő gyereke mindent meg fog kapni, aztán kiderül, hogy anyuci-apuci pénzéből tervez babásat játszani vagy épp neki semmije nincs, hanem a hapsija fogja eltartani.

2018. okt. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Én 27 évesen szültem, de évekkel nézek ki fiatalabbnak a koromnál most, 30 évesen is (a másodikkal vagyok most terhes). Egyetlen egyszer tapasztaltam negatív reakciót, egy kb. 40-42 éves nő méregetett, amikor a 12 hetes ultrahangra vártunk a férjemmel, és félhangosan mondogatta a férjének, hogy "ez is biztos tudatos és tervezett gyerekvállalás volt", meg "minek csinálnak gyerekek gyereket". Gondolom ő meg lett volna sértődve, ha én meg azt firtatom, hogy ennyi idősen ő már minek... csak én nem másokkal vagyok elfoglalva. Amúgy igen, tervezett és átgondolt gyerekvállalás volt, mögöttem is 4 év munkával, diplomával stb. De szerintem nézett a nő vagy 20 évesnek, aztán egyből fontos volt fikázni.

Egyébként senki más nem bántott soha, max. néhány csodálkozó pillantás volt, de lenéző nem igazán. Szóval én nem érzem/éreztem cikinek.

2018. okt. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

#3

Általában csak annyit mondanak a válaszomra, hogy gondolták, hogy nagyon fiatal vagyok.


Egyébként mindig is 22-25 év körül akartam gyereket, és kicsit sem bánom, hogy "bezárkóztam" nem utazgatok, bulizok már, azok az évek is meg voltak szép volt, jó volt, elég volt.


Tavaly nyáron diplomáztam (levelezőn), mellette 2,5 éves munkaviszonyom van, abban a szakmában dolgozom amiből a diplomám van. Férjem van, autónk van, saját lakásunk nincs (a következő néhány évbe biztos, hogy nem is lesz). Szüleim 1 fillérrel sem támogatnak mióta betöltöttem a 18at. És - mint minden anya - igenis igyekszem megadni mindent a lányomnak amíg élek.

Persze nem egy önéletrajzal járkálok a homlokomon az tény, de ha én nem ítélkezek sem azon aki 20 alatt sem azon aki 40 felett szül, így fordítva is ezt várnám el, talán ezért esnek rosszul a rosszalló telintetek.

2018. okt. 3. 14:50
 15/30 anonim ***** válasza:
55%
Tök mindegy, a fiatal leszólja az "idős" 35 évest, hogy majd nem látja az unokáit...és ha az ő gyereke meg nem akar gyereket, akkor hogy lesz unoka? :D És általában az szólja le aki később szül, aki "úgy marad", nulla munka, nulla végzettség, és pasi-féleséggel és laknak a szülőknél egy szobában, de neki VAN!
2018. okt. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
47%
22 éves vagyok és a 6. hónapos,23 leszek mire megszületik a kislányunk. Kb.olyan 16-18-nak néznek az emberek. Néha elég kellemetlen,volt,hogy be is szóltak emiatt. Barátnőm,aki 21 évesen szült ő is panaszkodott erre. Mindkettőnknek stabil párkapcsolata van hamarosan mindketten házaskodunk együtt élünk évek óta a párjainkkal van munkaviszonyunk és a gyereket is eltudjuk tartani.Mindketten akartuk őket nem csak becsúsztak. Szerintem senkinek semmi köze, ahhoz, hogy ki,mikor szül. Én fiatalon szerettem volna anyuka lenni és úgy érzem, hogy nagyon boldog vagyok a jelenlegi helyzetben.
2018. okt. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Nem ciki egyáltalán,az a ciki mikor valaki a nagy büdös semmire,0 munkaviszonyra,férj vagy élettárs keresetére hagyatkozva szül felelötlenül.
2018. okt. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
75%
Csak beképzeled. A családodon kívül senkit nem érdekel, hogy van-e gyereked.
2018. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Nézd, HA 23 évesen szültél, akkor feltételezem, vagy annyira önazonos és felnőtt, hogy nem figyeled/veszed észre/törődsz vele, hogy idegenek mit csinálnak, és legfőképpen: nem "frusztrál".


Két eset lehetséges: valami elmaradott környéken laksz, ahol az embereknek más szórakozásuk sincsen, vagy egyszerűen nem nőttél még fel.

2018. okt. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Huszonévesen szarni kell rá, mit gondolnak mások. Nekem is az a tippem amúgy, hogy sokkal fiatalabbnak nézel ki, engem kb. 15-nek néztek 23 éves koromban, ha akkor lett volna gyerekem, biztos kapom a csúnya nézéseket :D
2018. okt. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!