Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Manapság már ciki huszonévesen...

Manapság már ciki huszonévesen szülni?

Figyelt kérdés
23 évesen szültem a lányom. Ha megyünk a babakocsival az utcán, mindenki bámul, hosszan utánunk fordul. Sokszor látom, hogy néznek és csóválják a fejüket, felhúzzák a szemöldöküket ha látnak az emberek. Ha boltban vásárolunk sokszor rákérdeznek mennyi idős vagyok, hogy máris babám van. Volt rá példa, hogy be is szóltak az utcán. Sokszor érzem, hogy egyáltalán nem vesznek komolyan. Mindez frusztráló egy idő után, pedig egyáltalán nem viselkedem/öltözködöm gyerekesen.
2018. okt. 3. 13:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
56%
Mit jelent az hogy mindent előteremteni? Minek ehhez több éves munkatapasztalat? Vagy jó anyagai háttér? Vagy diploma? Az én szüleim, és a szüleim szülei nem voltak soha eleresztve anyagilag, ha feszt ezen rágódtak volna sehol se lennénk. Ök is jóval 30 év alatt szültek, és mindent megtudtak addni, nem lettem elkényesztetve, mind a többi gyerek. Volt minden napi étel, ruha, ágy és sok szeretet, törődés. A lényeg meg volt. Én 23 éves vagyok 36.hetes terhes, van házunk, munkahelyünk, spórolt pénzünk, de nem ezért válalok gyereket....nem ez a leges legfontosabb!!!
2018. okt. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
22 évesek miből tudnak venni házat? :D
2018. okt. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
55%

21

Mi az, hogy mindent előteremteni? "Nem ez a leges legfontosabb"


Először is: legeslegfontosabb, mert egy szó, melléknévi fokozás, kissé kifacsarva.


Másodszor is, de. A legeslegfontosabb, hogy legyen a gyereknek:

-tápláló, nem csak tömő étel

-tiszta, száraz, stresszmentes lakókörnyzetet

-gyógyszer, ha betegség van

-szemüveg

-némi vitamin

-dévény-torna

-sport

-megfelelő intézményes környezet

-fogszabályozó

-nem használt, lábának és életkorának megfelelő cipő

-pénz hiánya miatt nem idegbeteg szülők


És ezek csak az első évek. Ezek mind alapvető dolgok, semmi extra és különleges nincs bennük, mint nyelvóra, zeneoktatás vagy tenisz. Nos, ezek nélkül is szeretheted a gyereked, csak nem kapja meg az alapvető minimumot SEM, nemhogy mindent.


És amíg nem adnak a boltban csirkét azért, mert mennyire szereted a gyereked, addig azt hazudni, hogy kb. minden pénzbe kerül a szereteten kívül, de csak azzal viszont éhen halsz meg beteg leszel, nos, az nettó hazugság.

2018. okt. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
69%

21

ElkényeZtetve

Megvolt

Legeslegfontosabb


És a többi, és a többi.

2018. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen szültem először. De ez hosszú story. 13 évesen (akármennyire is fura) de nagyon szerelmes voltam egy nálam 6 évvel idősebb fiúba. Nem volt hosszú kapcsolat, nyilván a szüleink nem akarták ezt így. Ezután magamba fordultam, mert tényleg nagyon szerettem Őt és kb 17 éves koromig csak züllöttem. Szöktem a suliból, otthonról, végül ki írtak a suliból és otthon ültem, sokszor napokra leléptem egy tó mellé az erdőbe. Aztán 17 évesen vmi kattant és rájöttem, hogy ez így nem fog működni és kerestem munkát, ahova nem kell végzettség. 3 melóhelyet végjártam, végül belebotlottam az új szerelembe, akivel 18 évesen jöttem össze és kb másfél év múlva terhes lettem. Elsőre kitört rajtam egy durva pánikroham, mert nem voltam stabil helyzetben. Bármikor elhagyhatott volna a barátom, nem laktunk együtt stb. De erre ő megkérte a kezem és kivonult külföldre melózni, hogy nekünk mindenünk meglegyen. Igaz ritkán láttam, de meg volt a biztonság. Persze akkor is még féltem, hogy egyszer majd találkozik kint vkivel, aztán .., de szerencsére nem így lett. Azóta a 4.babánkat várjuk, 32 éves vagyok, a férjem 38. Azóta külföldre költöztünk közösen. Necces helyzet volt, de utólag megérte:)
2018. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló biztos nem lehetett könnyű, de nagyon megható a történeted! Gratulálok a 4 gyermekhez! :)
2018. okt. 5. 12:51
 27/30 anonim ***** válasza:
49%
Létezik egy kényszerbetegség, amikor késztetést érzünk arra, hogy kijavítsuk mások nyelvtani hibáit. Ez a Grammar Pedantry Syndrome. Amúgy nem teljes magyar vagyok, és még így is megértettétek mit szerettem volna leírni :) A másik az örökös kérdés, honnan van egy 22 évesnek háza...Nem vagyok 22. Erre tényleg válaszolnom kell? A másik igen, ezek alapdolgok. Egy gyerek nem kerül annyi pénzbe azért... nem kell 500 euros baba kocsit venned,meg 1000 euros babaágyat. Használt dolgokat is lehet jó áron venni. Mi külföldön 700 eurobol ugy bevasaroltunk,hogy nem fér a szobába a sok holmi. Kevesebből is meglehetett volna oldani. Nem kel ehhez rengeteg pénz, meg anyagi háttér. És akinek nincs??? Az ne vállaljon gyereket? Mert az felelőtlenség. Azt nem ti mondjátok meg....
2018. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
42%
Létezik az az állapot, amikor egy rossz helyesírású, félig ostobaságokat beszélő egyén nem megköszöni, ha ordas hibáinak hosszú sorát kijavítják, hanem neki áll feljebb, s megpróbálja osztani a nem létezőt. A neve "stupidity".
2018. okt. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
25%
Jó unalmasak lehetnek mindennapjaid, hogy itt osztod az észt, hisz én csak egy vélemény írtam, nem kértem osztályzatot a helyesírásomra. De akkor köszönöm, és hasznát veszem a tudásodnak :) Kellemes napot neked!!
2018. okt. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Régen, a középkorban, de még az újkor elején is teljesen normális volt 13-14 éves korban házasodni egy lánynak (nyilván nem ez volt az átlag, de 20 éves koráig az emberek nagy része már megházasodott, és gyakran már volt is 1-2 gyermeke).


De nem is kell nagyon sokáig vissza menni az időben, ugyanis pusztán 168 évvel ezelőtt házasodott meg mindössze 16 évesen - ugyanis 1837 december 24.-én született - Wittelsbach Erzsébet Amália Eugénia, azaz Sissi, utolsó előtti királynénk (mellékesen az unokatestvéréhez ment hozzá, mert az anyja testvére volt Ferenc József anyjának), és rá egy évvel se hogy megszületett az első gyermeke.


Ezek azért voltak, mert régen abban hittek az emberek, hogy a nőknek pusztán annyi a dolguk, hogy összeházasodjanak különböző érdekekből, majd minél több gyermekük legyen. Régen ugyanis messze nem mindenki érte meg a felnőttkort, ugyanakkor a fogamzásgátló hiányában nem is tudtak mást tenni. A nemesi családok illetve uralkodók köreiben pedig általában azért volt kevesebb a (törvényes) gyermek, mert a férfiak általában a szolgálóik közül, a nők pedig a hasonló rangúak közül tartottak szeretőket... => Ezzel szemben manapság (nagy átlagban) nem az érdekekek fűzik a házasságokat. A sokan már általánosban smárolnak, de gimnáziumban már az emberek nagyrésze biztosan összejön valakivel. Mire 25-30 éves koruk körül - már amikor a többedik partnerükkel élnek nemi életet, míg régen esküvő előtt nem volt "legális" - eljegyzik egymást, majd pár hónappal/évvel később össze is házasodnak. Így általában már 30 körül/felett jutnak oda, hogy abbahagyják a fogamzásgátló használatát, amire rá minimum 9 hónappal lesz kisbaba... Manapság teljesen normális hogy valaki 35-40 évesen szül, míg régen ebben a korban már gyakran nagyszülők voltak.

- Ez azért van, mert régen az volt a "nők értelme", hogy házasodjanak meg (amit így minél korábban célszerű volt megtenni), és szüljenek minél több gyermeket - Ezzel szemben manapság az, hogy legyen érettségijük - meg még talán legyen diplomájuk -, majd gürcöljenek le 40 évet, talán szüljenek 1-2 gyermeket (mert a 3-4 gyermeket már megcsodálják), majd menjenek nyugdíjba - illetve ha van unokájuk akkor velük legyenek.


...Hogy melyik a jobb, az már költői kérdés, vagy döntse el mindenki maga...



Azért szerintem 25 év körül már illene gyermeket várni manapság

2022. szept. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!