Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csinálok rosszul a hozzátá...

Mit csinálok rosszul a hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés
KB 1,5 hónapja próbálok adni neki különböző ételeket, de a száját nem akarja kinyitni. 2 napja már legalább elértem azt, h kinyitja(kajától oklendezett) , de ma ma megint rázta a fejét, ki se nyitotta a száját. Kétségbe vagyok esve!

2019. márc. 12. 15:11
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
*félekeppen. Tömném én hidd el, ha engedné. Tudom, h nem a kor számít, de már ennyi idő után kellene látnom valamilyen haladás szerintem. Már próbáltam, h műanyag kanalat levaltottam fémre.Ugyis próbáltam, piszkaltam az ajkát, de semmi
2019. márc. 12. 16:12
 12/31 A kérdező kommentje:
Blw-t úgy érted, h ő csipegesse fel?
2019. márc. 12. 16:13
 13/31 anonim ***** válasza:
0%
"Tömném én hidd el, ha engedné" Szomorú hogy az iróniát sem érted...
2019. márc. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Most kezdjek veled veszekedni? Látom, neked arra megy ki az egész. Viszont nekem kisebb bajom is nagyobb ennél.
2019. márc. 12. 16:26
 15/31 anonim ***** válasza:
80%

Nem eröltesd, ne piszkàld azt a babàt folyton az evéssel, mert ezért fogja megutàlni az egész étkezést.

Pàr napig mindenképp hagyd a kanàllal, aztàn lehet újra próbàlkozni, hàtha.

Az én kisebbik fiam is nagyon ellenkezett a kanalas étkezésekkel (anyatejes volt). Nem eröltettem, néha próbàlkoztunk. Elsö amit elfogadott(7 hónaposan) apróra vàgott banàn volt, én dugtam a szàjàba, majd hamarosan ö maga is elkezdte magànak. Mindent így evett utàna (majszolgatta, falatokat eszegetett). Soha nem engedte, hogy én etessem kanàllal, nem fogadta el. 1 évesen viszont màr gyônyörüen kanalazott pl reszelt almàt (pürésítve nem kellett neki).

2019. márc. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Napi 2x próbálok adni neki, de lehet megprobalom én is, h csipegesse a banánt.
2019. márc. 12. 16:49
 17/31 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat.
2019. márc. 12. 16:52
 18/31 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, nem baj, hogy nem eszik. Én most vagyok túl ezen az időszakon az immár 8.5 hónaposommal.

Tisztán anyatejes volt, igény szerint. Egy héttel féléves kora előtt, 8 kilósan kezdtük a hozzátáplálást, és közel 2 hónapig gyakorlatilag semmit sem evett, vagy csak nagyon keveset, ráadásul semmit nem is hízott. Hiába próbálkoztunk mindennel, szorosan összezárta a száját. Bulátát, kölesgolyót, sótlan kukoricapufit szívesen nyammogott, de leginkább csak megcsócsálta és kiköpte. Más kézbefogható ételekkel is kínáltuk, szívesen a szájába vette őket, de enni még nem igazán evett. Közben végig igény szerint szopott, és a mozgásfejlődése is beindult (kúszott, felállt, kapaszkodva lépegetett). Már kezdtem aggódni, amikor egyszer csak napról napra elkezdett rendesen enni, és 3 hét alatt hízott is fél kilót. Ő egyszerűen úgy látszik, csak 8 hónapos korára ért meg rá. Sokan vannak így, ne aggódj. Próbálkozz türelmesen, minden rendben lesz.

2019. márc. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Jaaaj, köszi szépen, kicsit megnyugodtam. Azt hittem, csak nekem van ilyen problémám. Kukoricapufit ha kezébe adom, ő is szívesen szopogatja, csak hát az inkább csak nasi.Es "utolsó válaszoló megkerdezhetem, h kezdted a HT-t?
2019. márc. 12. 20:08
 20/31 anonim ***** válasza:
Néhány kiskanálnyi alma levével pár napig. Aztán próbáltam sinlacból/sinemilből készült pépet is adni. Mindenféle gyümölcsöt, krumplit, édesburgonyát, sütőtököt, répát. Pürésítve és kézbe is. A püré sokszor babylove üveges babakaja volt. Magában, sinlac-kal keverve és gabonás péppel dúsítva is próbáltam. Hetekig egyáltalán nem nyitotta a száját a kanálra. Csak akkor sikerült némi pürét varázsolni belé, ha valahogy megnevettettem, és akkor a nyitott szájába gyorsan beloptam egy falatot. Ilyenkor nem köpte ki, ügyesen lenyelte. De hamarosan megtanult csukott szájjal nevetni a konyhaasztalnál. Teljesen lezárt, nem volt hajlandó kanalasat enni, a kézbefogható ételek elfogyasztásához pedig még nem volt elég ügyes. Remek dolognak hangzik a blw, de megnézném, hol majszol el egy 7 hónapos baba önállóan, 2 foggal, mérhető mennyiséget akármiből. Az enyém mindenesetre nagyon nem volt még képes rá, hiába adtam meg a lehetőséget. Így hát szoptattam továbbra is rendületlenül. Volt, hogy már nem is próbálkoztam napi egynél többször az evéssel, minek erőltessem alapon. Aztán egyszercsak elkezdte nyitogatni a száját. Pár nap múlva meg már megevett 100 g pürét, és a kézbefoghatókkal is egyre ügyesebb lett. Most is csak max. 120 g körül eszik egyszerre, egész nap mondjuk átlag 250 g kanalasat eszik meg 3-szorra, de a súlygyarapodása meggyőző, én elégedett vagyok mostmár az evésével.
2019. márc. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!