Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van ha szabadság alatt...

Mi van ha szabadság alatt lesz beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

A problémám az,hogy a bölcsis gyerekem mindig akkor lesz beteg amikor épp szabadságon vagyok( tavaszi szünet stb).

Sajnos addigra elfogadják a szabadságom és alá van írva,de sztornózni nem akarják pedig időben jelzem hogy ebből táppénz lesz.

Tud valaki egy jogszabályt vagy akármit amit a főnököm orra alá dughatok? Ki hogy oldja ezt meg a munkahelyén? Hogyan kéne eljárnom hogy sztornózni tudjam a szabadságom és táppénz legyen belőle?

Megjegyzem legutóbb is volt orvosi igazolás és így sem engedték a sztornót,pedig a táppenzbe vétel előtt már jeleztem hogy táppénzre megyek.


Előre is köszönöm.



márc. 22. 15:31
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
61%
Amíg van szabadságom, én eleve azt veszem ki tp helyett, mert az sokkal nagyobb érvágás, ha tp kell.
márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
85%

"A jelenleg hatályos munka törvénykönyve ugyan nem szabályozza, hogy mit kell tenni abban az esetben, ha szabadság alatt megbetegszik a dolgozó, de a szokásjog alapján úgy kezelik a kérdést, hogy betegség esetén orvosi igazolás ellenében utólagosan betegszabadságra váltják a távollétet."


[link]


Tehát törvény nincs rá, nem kötelező váltaniuk

márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
Tudom hogy érvágás csakhogy folyton beteg,hisz csak most ment közösségbe. A szabadnapjaim száma pedig véges míg a GYÁP napjaimból több van. Sajnos mindig kell hogy legyen tartalék szabadnap mert mindig jön vmi váratlan hivatalos ügy vagy magánorvoshoz kell menni amit nem igazol a háziorvos stb.
márc. 22. 15:58
 4/59 anonim ***** válasza:
78%
Oké, ez van. A munkáltató nem köteles a szabadságot tappenzre változtatni. Max akkor tudom elkepzelni hogy kötelezni lehetne ra, ha te magad lennél beteg, úgy, hogy pl eltort a lábad vagy kórházban vagy
márc. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
35%
Én mindig szabira mentem, ha beteg voltam vagy a gyerek volt beteg, mert sokkal jobban jössz ki. Ha meg elfogynak a szabik, jöhet a gyerekes táppénz. Amúgy ha nem írja alá a háziorvos, akkor válts. Nálunk bármikor bármit aláír. (Mondjuk én nem szoktam vele visszaélni.)
márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
57%

"Amúgy ha nem írja alá a háziorvos, akkor válts. Nálunk bármikor bármit aláír. (Mondjuk én nem szoktam vele visszaélni.)"


Magyarán csal.

márc. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
80%

Hát mondjuk tényleg gáz,hogy erre nincs valami jogszabály. Jobban megéri? Igen,de gondolom akkor az ember máskorra venné ki a szabit vagy esetleg nem akarja,hogy nyárra ne maradjon,ha már egyszer úgy is beteg és nyilván akkor tp van. Nem is értem ezt hogy nem lehet elfogadni. Nem lehet utólag se kérvényezni? Vagy csak lusták az irodisták,mert 2-vel többet kell pötyögni? Azt gondolom bármi megoldható lenne,ha lenne rá emberi hajlandóság. Ez van,sajnos,kérdező. :/


Egyébként...Ha beteg a szingli egyedülálló barátnőm,tőle is kérdezik,hogy szabira megy vagy tp? Mindig hüledezik ki az a hülye aki inkább szabira megy mondjuk a nyári szabi helyett,holott ott a tp és tényleg beteg. Vagy nyaralni tp alatt mentek? Az viszont tényleg táppénzcsalás.

márc. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
100%

Pont ma láttam róla egy videót, visszakerestem neked


[link]

márc. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 A kérdező kommentje:
5-ös szabit ugye nem betegségre használok el hiszen arra ott a táppénz. Szabit tavaszi/nyári/téli szünetre használok plusz hivatalos ügyek intézése,magán dokihoz járás. És akkor ott vannak a kötelezően kiveendő napok és a ledolgozandó szombatok.Magándoki meg muszáj mert az itteni sztk használhatatlan.
márc. 22. 16:40
 10/59 A kérdező kommentje:
8-as köszi pont ez kellett.
márc. 22. 16:43
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!