Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van ha szabadság alatt...

Mi van ha szabadság alatt lesz beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

A problémám az,hogy a bölcsis gyerekem mindig akkor lesz beteg amikor épp szabadságon vagyok( tavaszi szünet stb).

Sajnos addigra elfogadják a szabadságom és alá van írva,de sztornózni nem akarják pedig időben jelzem hogy ebből táppénz lesz.

Tud valaki egy jogszabályt vagy akármit amit a főnököm orra alá dughatok? Ki hogy oldja ezt meg a munkahelyén? Hogyan kéne eljárnom hogy sztornózni tudjam a szabadságom és táppénz legyen belőle?

Megjegyzem legutóbb is volt orvosi igazolás és így sem engedték a sztornót,pedig a táppenzbe vétel előtt már jeleztem hogy táppénzre megyek.


Előre is köszönöm.



márc. 22. 15:31
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%
Ja és 29# Még a gyerektelen se fogja a szabit pazarolni,ha pont beteg lesz. Barátnőm is szépen visszamondatta. Szép is lenne...
márc. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
0%
Én nemvagyok irigy senkire neharagudj már meg, de nyílván azt a munkát elkell valakinek végezni, ha embert tartanak rá. Ha állandó táppénzen van valaki és mellette a szabik meg gyűlnek a munka meg gyűlik, akkor melyik cégnek hasznos munkaerő? Nekem aztán mindegy, hogy kinek mennyire fontos, hogy legyen munkahelye. Egyébként a kérdező írta le, hogy mindig akkor lesz beteg. Nálunk volt olyan, hogy a problémás, táppénzre járós embereket leépités címszóval elküldték. Még indokolniuk se kellett semmit, mert a cég megteheti
márc. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
77%
32# De ez hol állandó tp? Egyébként általában a bölcsis ovis gyerekek szülei sajnos sokszor tpn vannak. Jó,ha nálatok nem így volt,de 90%-van ez van azért. Azért nincs az embernek olyan sok szabija,ami gyűlik. Nálunk mondjuk leépítés nincs,max adott cégnél,de nem mindenki ilyen helyen dolgozik.
márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont ne legyél beteg,óvatos lennék a helyedben,nálunk a másfél évre kiesett nagyon beteg kollégám se lett elküldve. De nálatok akkor aki két hetente ténylegesen beteg,utána meg eltörik a lába leépítik. Frankó hely. :D 33# voltam.
márc. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
23%
Ne keverjük a dolgokat. A 2 eset megse közelíti egymást. Ez nagyon hülye példa volt.
márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
80%
Táppénz táppénz mindkettő. Nem tudják leellenőrizni,hogy mi miatt vagy meg semmi közük sincs. Vagy ha a gyereked beteg fél évig,műtétek,kórház,de becsületesen dolgoztál évekig és utána is folytatnád,akkor elküldenek? Elég szomorú. Ilyen helyen nem is kezdenék,bár ilyen hozzáállást 9 év alatt egyszer sem tapasztaltam nálunk. Nem hinném amúgy,hogy a kérdező minden héten otthon van.
márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
50%

"Hol írta a kérdező,hogy mindig így alakul?"


Konkrétan a kerdes utani elso mondat....


"A problémám az,hogy a bölcsis gyerekem mindig akkor lesz beteg amikor épp szabadságon vagyok( tavaszi szünet stb)."

márc. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
34%

"Nem tudják leellenőrizni,hogy mi miatt vagy "


Dehogynem. A gyermekapolasi tappenz kódja mas.

márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:

Nem folyton beteg,hanem mindig akkor betegszik le amikor szabin vagyok. Most is a héten a férjem vigyáz rá,de ha 2 hetes betegség lesz akkor a 2. Héten én vigyázok rá, tehát szépen bejáró.melózni így is. Sajna a bölcsi ilyen, folyton körbe jár a betegség, de ha nem megyek dolgozni akkor kevesebbet keresnék. A havi 23 ezer Ft körüli összegből nem lehet megélni.

Én mikor bent vagyok szépen melózok,nem járok folyton cigi szünetre és nem panaszkodom. Azért meg nem fogok gyermektelenül végezni csakhogy a Szent munkahelynek megfeleljek, a főnökök anyukája is dolgozott egyszer....

Ha a nevemen van a táppénz akkor az tp és pont. A gazdasági osztályt csak az érdekli hogy rajta legyen a nevem és ennyi.

márc. 23. 20:19
 40/59 anonim ***** válasza:
27%

"Nem folyton beteg,hanem mindig akkor betegszik le amikor szabin vagyok"


Kimondottan érdekes, ha így van és nem csodálom, ha nem hiszi el a munkáltató

márc. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!