Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van ha szabadság alatt...

Mi van ha szabadság alatt lesz beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

A problémám az,hogy a bölcsis gyerekem mindig akkor lesz beteg amikor épp szabadságon vagyok( tavaszi szünet stb).

Sajnos addigra elfogadják a szabadságom és alá van írva,de sztornózni nem akarják pedig időben jelzem hogy ebből táppénz lesz.

Tud valaki egy jogszabályt vagy akármit amit a főnököm orra alá dughatok? Ki hogy oldja ezt meg a munkahelyén? Hogyan kéne eljárnom hogy sztornózni tudjam a szabadságom és táppénz legyen belőle?

Megjegyzem legutóbb is volt orvosi igazolás és így sem engedték a sztornót,pedig a táppenzbe vétel előtt már jeleztem hogy táppénzre megyek.


Előre is köszönöm.



márc. 22. 15:31
1 2 3 4 5 6
 21/59 anonim ***** válasza:
25%

20!


Tisztában vagyok vele. De: "a bölcsis gyerekem mindig akkor lesz beteg amikor épp szabadságon vagyok( tavaszi szünet stb)" A gyerek akkor se lenne bölcsiben, ha nem lenne beteg. Anyu azért kérte akkorra a szabadságot, hogy tudjon rá vigyázni. Nem anyu lett beteg a szabadság alatt, ami alatt amúgy nyaralni akart menni, hanem a gyerek lett beteg a bolcsis szünet alatt, amire anyu már szabadságot vett ki. Nem ugyanaz a kettő.

márc. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi erővel, honnan tudod, hogy nem akartak szünidőben pl. elutazni, programozni, rokonokhoz menni, ami a betegség miatt ugrik?

Ha már vonják a járulékokat, akkor igenis használja ki anyuka a tp-t. Ne csak segélyekre szórja az állam, meg 3 évig gyesre, olyanoknak akik életükben nem dolgoztak. A dolgozó anyuka megérdemli, hogy ne a szabadsága menjen el, amiért beteg a gyerek.

márc. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 A kérdező kommentje:
Először is nem nyaralgattam volna,simán itthon kell lenni egy hétig és max játszótereztünk volna. Másik dolog hogy igen ha nem lenne beteg akkor szabi,de ha már beteg lett és ÉN kaptam tp-t( tehát jogilag ÉN nem vagyok munkaképes) akkor igenis nem a kevés szabadnapomat akarom elhasználni főleg hogy jogilag tp esetén nem is kéne.
márc. 23. 12:58
 24/59 anonim ***** válasza:
15%

Kerdezo!


Ha azt írod, TE kaptál tappenzt, az azt jelenti, TE vagy beteg. A gyermekapolasi tappenz nem ugyanaz. De megegyszer, meg lehet kérdezni egy tb szakértőt

márc. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 anonim ***** válasza:
89%
Tökmindegy milyen jogcímen, ha megkapta a hivatalos TP papírt, azt a munkaadó nem bírálhatja felül!
márc. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 A kérdező kommentje:
Én nevemen van innentől kezdve táppénzen vagyok és pont. Jogilag a gyáp egy ilyen dolog. Hiába gyereket ápolok,de én kerülök tp,-re és jogilag ebbe a munkahely nem ķöthet bele. Végig kell olvasni a munka törvénykönyvét. Pepecs meló de megéri,az más hogy nekem sem esett le ami az egyik válasz linkjében volt hogy, nem is írhattak volna akkor szabadnapra ha papíron tp-n voltam.
márc. 23. 13:18
 27/59 anonim ***** válasza:
0%

Oké, ha mindent tudsz, miért a kérdés?

A videón a pasi a saját jogú tappenzrol beszélt amúgy, nem a gyermekapolasirol.

márc. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 A kérdező kommentje:
Azt tudtam hogy mi érvényes rám csak azt nem hogy hivatalosan hogyan tudnám meggyőzni a főnököm. Hiába tudom mennyi szabadnap jár nekem,akkor is ha most ezt el kéne magyaráznom fogalmam se lenne hányas jogszabály xy paragrafusában volt mindez...akkor milyen papírokat érdemes esetleg kitölteni,hisz sosem sztornóztam szabadnapot ilyesmi. Gyáp és saját tp kábé ugyanaz mert ugyanúgy az én nevemre kerül.
márc. 23. 13:28
 29/59 anonim ***** válasza:
34%

Nehéz kérdés ez kérdező. Mondjuk elég fura egy munkáltató szemében, hogy kiveszed a szabidat és mindig táppénzre mész el, mert a gyerek beteg lett. Azaz marad a szabid amit esetlegesen karácsony körül fogsz és kiveszel egyben 2-3 hetet, mert neked ennyi megmaradt és esetlegesen más 1 hetet se tud elmenni. Értelek én, nyílván jobb, ha marad a szabi, de ezt nemigazán értékelik a munkahelyeken. Nálunk az ilyen embereket álltalában valamilyen indokkal elküldik.

Nem bántásként íróm meg nem belédkötni szeretnék csak én így látom.

Tényleg baromi fura szituáció ez, hogy mindig szabi alatt beteg. Tényleg azért rághatnak be rád, mert a többi ember szabiját is kikell adni, de ha te mindig táppénzen vagy ilyenkor, így a tied is mindig bentmarad. Nálunk is volt, hogy beteg lett nyáron, de nem váltottam szabiról táppénzre. Meg ugye a cég azt is megteheti, hogy igenis kéri, hogy időarányosan vegyed ki a szabikat.

márc. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj mennyi munka hőse jelent meg itt. :)

29# Hol írta a kérdező,hogy mindig így alakul? Na de ha még is így alakul,akkor is mi van. Elküldeni valami indokkal? Egy véglegesített szerződésnél megnézném én azt az indokot..:) Hidd el,tapasztalat. Egy fos munkaerőt se egyszerű,persze majd azért mert tp-n van a kérdezőt biztosan. Egyébként milyen munkahelyen dolgoztok? Nálunk a kolléganőm pl. két három hetente tpre ment amikor beindult az ovi. Ráadásul helyettesítős munka. Az egyik héten a gyerek volt beteg,másik héten ő,majd egy hetet dolgozott majd megint. Utána hónapba pedig szabija is volt pl. Kutya nem morgott rá,főnökök se...mondjuk ehhez az kell,hogy a két főnökömnek is két két kisgyereke van,úgyhogy tisztában van ezzel. Max egy majom férfitől vagy egy szingli nőből nézem ezt ki. Az meg,hogy a szabijával mit kezd,majd a kérdező eldönti. A karácsonyt is felesleges írni,minimum 3 munkahelyről tudok,ahol alapból sem lehet ott kivenni szabit. Nálunk biztosan tilos decemberbe már.

24# Neked gondolom nincs gyerek. Ugyanolyan jogon lehet gyápon is anyuka,hivatalos. Ennyi erővel a gyerek kórházba is kerülhet,az is menjen szabival? Vicc. :D Majd ha tényleg szabin akar lenni meg tp. Ja akkor meg megy a tp csalás duma. :D Irigyek vagytok itt mindenre,ha tpn van valaki,ha szabin van.

márc. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!