Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van ha szabadság alatt...

Mi van ha szabadság alatt lesz beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

A problémám az,hogy a bölcsis gyerekem mindig akkor lesz beteg amikor épp szabadságon vagyok( tavaszi szünet stb).

Sajnos addigra elfogadják a szabadságom és alá van írva,de sztornózni nem akarják pedig időben jelzem hogy ebből táppénz lesz.

Tud valaki egy jogszabályt vagy akármit amit a főnököm orra alá dughatok? Ki hogy oldja ezt meg a munkahelyén? Hogyan kéne eljárnom hogy sztornózni tudjam a szabadságom és táppénz legyen belőle?

Megjegyzem legutóbb is volt orvosi igazolás és így sem engedték a sztornót,pedig a táppenzbe vétel előtt már jeleztem hogy táppénzre megyek.


Előre is köszönöm.



márc. 22. 15:31
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
26%

Mivel így is a szabit írták be a táppénzes helyett látszik, hogy a céget nem érdekli, nem hiszi el. Ha egyszer egyszer előfordúl az oké, de mindig? Írtad, hogy ezen kívül is jársz táppénzre. Lehet ez a zavaró nekik, mintha kiakarnád játszani őket.

Nem kell a szent munkahelynek megfelelni, de ne csodálkozz, ha egyszer azt mondják, köszi, de keresünk mást.

márc. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 anonim ***** válasza:
12%
37# Tehát amikor szabin van..tavaszi szünet,stb. :D Az nálatok mindig? Gondolom a téli tavaszi őszi nyári szünetről van szó. Az hol mindig? A férjem és én is gyerek előtt is szabin voltunk minden évben ezekben az időszakokban egyébként,ahogyan más is,ahogyan a gyerektelen barátaim is két havonta pár napot kivesznek,plusz a tp ha betegek. És a kérdés nem is erről szól. Igen,a gyáp máshogy szól,de attól még jogilag megállja a helyét,munkahely meg szerintem bekussolhat ha ott a hivatalos papír. Mondom ezt úgy,hogy 9 éve vagyok a jelenlegi helyemen,a lelkemet beletettem,de mindent nem tűrök én sem. Ha valaki beteg,beteg. A covid alatt benyaltam,hogy 230+ órákat dolgoztattak ide oda helyezve és abba az évbe a szabinkat se vehettük ki,bent maradt mind,fentről jövő utasításként megtiltották. Nos,utána bizony kivettem elég gyakran őket,ahogy más is. Velem biztosan nem fognak mindent is eljátszani egy munkahelyen. Ennek ellenére számíthattak rám mindig,ha dolgoztam is vagy ha hirtelen péntek délután 5-kor kellett ember este 7-re éjszakai műszakba. De lenyelni nem kell ám mindent. Itt a gykn megy ez,jóhogy nem már a munkáltató itt a király,aki ha tehetné a bőrt is lehúzná az emberről. A gyereke beteg a kérdezőnek,hivatalos papír van róla és pont. Nem azt írta,hogy hetente két hetente van ez,hanem szünetekben.
márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 A kérdező kommentje:

Hol játszanám ki őket? Egyszerűen muszáj ugye előre kivennem azt a rohadt szabit ha vigyázni akarok a gyerekre a szünetre( megjegyzem ez nekem nem szabadság😅),aztán persze valaki megint behozza a beteg gyerekét ezért kb 1 hét bölcsi után újra beteg az enyém is. Azt pedig nem tehetem meg hogy ehh úgyis beteg lesz nem veszek ki szabit a szünetre,mert mi van ha nem lesz beteg?

Pont hogy az ő szabályaiknak felelek meg azzal hogy 2 héttel előbb veszek ki szabit. És hú de nagy buli otthon lenni egy lázas,síró gyerekkel...

Maradj már magadnak 41-es. Tudom mindenképp azt akarod mondani hogy csak egy újabb munkakerülő vagyok de képzeld minden gyerek beteges az elején, csak másnak van dadusa,nagyszuloje stb

Te is biztos otthon voltál ápolva anyukád által amikor beteg voltál,most akkor a te anyukád is csak egy lusta munkakerulo volt?

márc. 24. 09:04
 44/59 anonim ***** válasza:
100%
41# Te meg dobálózol mióta itt,hogy keresnek mást. Értem,hogy nálatok,ha sokat beteg valaki és hivatalosan (!) tp-n van,akkor kirúgják,de tényleg jó lenne elfogadni,hogy ilyen azért nincs a nagy világban máshol. Én mondjuk ilyen helyen nem is dolgoznék. HA én precízen dolgozok, minden pipa, mindig ha behív még pluszba is számíthat rám, cserébe ha beteg a gyerekem-vagy én akkor itthon vagyok, na azért nem küld el senki. Egyébként sem értem a vergődést, a gyáp nem végtelen, ergo amíg jár kihasználhatja jogilag. Úgyhogy ettől nem kell fosni. A szarul dolgozó kollégámat, akinek rendszeres munkahelyi hibái és hülyeségei voltak is évekig húzódott,hogy el tudják küldeni a határozatlan szerződésével,amivel már 25 éve itt dolgozott alsó hangon. A férjem totál más munkahelyen dolgozik, de ott is közös megegyezésbe próbálják nyomni, akit ki akarnak rúgni. Nem úgy megy ez...
márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/59 anonim ***** válasza:
47%

42!


"Nem folyton beteg,hanem mindig akkor betegszik le amikor szabin vagyok. "


A kérdező kommentje, a 39.

márc. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
65%

Hagyd kérdező, nincs gyereke. Barátnőméknél az ovit kezdte a gyereke, konkrétan azelőtt sose volt beteg, konkrétan mesélte, hogy 3 hónap alatt ha 3 hetet bent volt sokat mond és minden egyes betegségnél lefertőzte a családot is. Nálunk egyébként ezért jönnek vissza félállásba sokszor az anyukák és akkor is úgy állnak hozzá,hogy valószínű ugrik az a pár nap is. Na mindegy én ráhagyom kérdező bocsi ez a témát. Rabszolgasorsú emberekkel nem állok le inkább,anya ilyen,sajnos. Ha belerúgnak is csinálja, ha 0 alvással behívják 48 órára akkor is csinálja. Ha visszamondják a szabit a szabi napján akkor is csinálja. Bemegy hányással-fosással is,mert jaj mit gondolhat a főnököm. Ha karácsony napján behívják és pont a gyerekeinek sütött,akkor is bement,mert jaajj hát a főnök, a családot cserben hagyva. Nem egyszer sírt mert újra és újra kivette a szabit,már eltelt az év fele,de mindig visszamondták és bent maradt,pihenni meg nem tudott soha. Ti megérdemlitek egyébként,úgyhogy panaszkodni sem kell. Önbecsülése 0 az ilyen embernek,sajnos.


Szép napot!

márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 anonim ***** válasza:
34%
45# De TE mindig akkor szabin vagy? Én ezt a szünetekre értem,évi 4x! Az nem mindig.
márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/59 A kérdező kommentje:

Tegyük tisztába. Január óta dolgozom és eddig 2-er vettem ki szabit. Egyszer 1 napot mert magánorvoshoz kellett mennem műtét utáni kontrollra és most kivettem 1 hetet a tavaszi szünetre. Húú de sokat voltam akkor tp-n összességében... ja és ebben a gyerek mindig 2 hetet volt beteg,ebből 1 hetet voltam itthon 1 hetet még q férjem szóval hú de szar munkaerő vagyok amiért van pofám ápolni a beteg gyerekem...


Megjegyzem bezzeg a folyton cigiszüneten lévő kollégám aki látványosan kerüli a melót,most benyögte hogy jaj sürgősen kell szabi mert elfelejtett egy fontos dolgot ott bezzeg meg se nyikkantak a feletteseim. Én meg szépen előre szólok,de mivel a gyerek miatt leszek otthon forgatják a szemüket,rohadjanak meg.

márc. 24. 09:14
 49/59 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom azok,akik itt írnak csak nyáron vesznek ki 1 hét szabit és ennyi. Mondjuk kíváncsi lennék akkor a többivel náluk mi a szitu, de gondolom a munkáltató kifizeti inkább, ők meg lenyelik, mert velük bármit lehet ugye. A legtöbb szülő kivesz a szünetekre szabit ugyanis nem tudják máshogy megoldani,főleg ha egyedülálló a szüneteket. Nagyszülők 80%-ban dolgoznak a legtöbb helyen,tehát segítség sincs. Ha ez a mindig,akkor bizony minden szülő mindig szabin van,mert sokaknál már nyárra elfogy a szabi is,sajnos.
márc. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
37%

Ez:"Tegyük tisztába. Január óta dolgozom és eddig 2-er vettem ki szabit. " tökéletesen ellentmond ennek: "Nem folyton beteg,hanem mindig akkor betegszik le amikor szabin vagyok"


Tehát ha idén voltál egy napot szabadságon a mafanorvos miatt, akkor q gyereked max most a tavaszi szünetben lehet beteg. Mondjuk érdekes higy ezt így előre látod, mert Magyarországon 2024ben március 28tol lesz majd tavaszi szünet.

márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!