Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi van ha szabadság alatt...

Mi van ha szabadság alatt lesz beteg a gyerek?

Figyelt kérdés

A problémám az,hogy a bölcsis gyerekem mindig akkor lesz beteg amikor épp szabadságon vagyok( tavaszi szünet stb).

Sajnos addigra elfogadják a szabadságom és alá van írva,de sztornózni nem akarják pedig időben jelzem hogy ebből táppénz lesz.

Tud valaki egy jogszabályt vagy akármit amit a főnököm orra alá dughatok? Ki hogy oldja ezt meg a munkahelyén? Hogyan kéne eljárnom hogy sztornózni tudjam a szabadságom és táppénz legyen belőle?

Megjegyzem legutóbb is volt orvosi igazolás és így sem engedték a sztornót,pedig a táppenzbe vétel előtt már jeleztem hogy táppénzre megyek.


Előre is köszönöm.



márc. 22. 15:31
1 2 3 4 5 6
 51/59 A kérdező kommentje:
Nem, beteg lett arra az egy napra is,persze utána 2 hetet volt otthon csak pont belecsúszott az én 1 szem szabadnapom is,ne kötekedj ha ennyire sötét vagy. Március 28-tól van szünet így előre kivettem, a gyerek pedig tegnap lett beteg a jövő héten tuti beteg lesz és megint ugyanaz a a baja tehát fix 2 hetet lesz itthon,megy a matek? Minek vagy itt ha nincs gyereked,ergo tapasztalatod sincs gyáp terén,mert az látszik azt se tudod ez hogy működik...
márc. 24. 09:37
 52/59 anonim ***** válasza:
85%

Azért azt tegyük tisztába kedves kérdező, hogy január óta dolgozol. Már most látszik, hogy a te munkahelyed bizony nem partner a dolgokban. Vannak azok a főnökök akikkel mindent meglehet beszélni és vannak akikkel kb semmit. De nem te leszel az aki az igazságérzetével megfogja őket változtatni.

1 eset történt eddig és már kivagy akadva, de legalább ebből láthatod, hogy váltanod kell, mert kb szó szerint nemérdekli őket a dolog.

Az, hogy a gyerek mennyi igeid beteg azt előre senki nemtudja. Nálunk is van, hogy látszólag úgyan az a betegség valamikor lefolyik 1, máskor pedig 2 hét alatt.

márc. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
25%
Makszemnyit bunkó vagy, kérdező. Van gyerekem, tapasztalatom is és józan paraszti eszem is mellé, ami nálad láthatóan hianycikk.
márc. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 A kérdező kommentje:

Nem vagyok bunkó csak ez a minek nyafogsz ne csodálkozz ha kirúgnak felfogás nevetséges. Főleg mert állami helyen dolgozom,itt ha akarnak se tudnak kirúgni csak nyomós indokkal és kötegnyi bizonyítékkal. A másik hogy 1 eset igen,de nincs kedvem kivárni a következőt meg az azutánit,mert akkor pikk pakk elfogynak majd a napjaim.

Tudom hogy 2 hét lesz,mert nemrég volt beteg és a doki nem mer neki antibiotikumot adni( ami tényleg érthető) viszont egyre csúnyábban köhög szóval kizárt hogy csak nurofennwl és orrszi porszival meggyógyuljon egy hét alatt, már kitapasztaltuk.

Ez egy új főnök( előtte sose volt főnök)aki meglepődött mivel jár a főnökség és összeomlott,de összedolgozás helyett az elnyomós technikát alkalmazza.


Új munkahelyre nem megyek mert nincs aki alkalmazna egy kismamát pont ezek miatt,de csak azért nem leszek gyermektelen mert az rossz a munkáltatónak😅

márc. 24. 11:05
 55/59 anonim ***** válasza:
50%
Nem én írtam a kirúgast, de mindegy. Ha még terhes is vagy, hamarosan megoldodik a problémád
márc. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 A kérdező kommentje:
Bocs a kismama autocorrect volt. Terhes nem vagyok és most még eszem ágában sincs újabbat bevállalni,örülök ha dolgozhatok végre. Ez a lényeg hogy a fene sem akar nem dolgozni de azért a gyerek ápolasa nekem fontosabb mint q főnök véleménye.
márc. 24. 11:51
 57/59 anonim ***** válasza:

Add le a TP papírt, onnantól muszáj nekik figyelembe venni.


Nem egészen. Keresőképtelen, aki betegsége (gyerek betegsége) miatt a munkáját nem tudja ellátni. Táppénz azokra a napokra jár, amikor keresőképtelenség miatt kieső jövedelme van. Szabadság alatt nincs kieső jvedelem, tehát teljesen jogosan teszi meg a munkáltató akár azt is, hogy beadja az igénybejelentést a gyáp-ra az oep felé, és jelöli, hogy melyik napokra kapott jövedelmet.


Állandó vita alapja ez, és egyik megoldás szem szabálytalan. Az se, ha marad szabadságon (mert nincs munkavégzési kötelezettsége, tehát mire fel akarja igazolni, hogy aznap nem tudott volna munkát végezni?), az se, ha nem.

ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
0%

A táppénz automatikusan felülírja a szabadságot


Ez nem így van.

ápr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 A kérdező kommentje:
Hát azóta kiderült hogy igazam van és mehettem táppénzre a szabadság helyett. Végül maga a gazdasági osztály tette helyre a főnököm de csak miután nekik is bemutattam azt a szabályzatot ami erre kitér. Ehhez végig kellett olvasnom a teljes munka törvénykönyvét. Érdekes most főnök lett beteg a szabadságán ő egyből tappenzre mehetett...
ápr. 3. 19:14
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!