Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatás. Jár vagy...

Anyasági támogatás. Jár vagy nem? (Olyan írjon, aki ért is hozzá! )

Figyelt kérdés

"Anyasági támogatás

(...) Egyetlen feltételnek kell csupán teljesülnie a folyósításhoz, mégpedig annak, hogy terhesgondozáson legalább négy alkalommal részt vegyen a várandós kismama, illetve, ha koraszülés lépne fel, akkor a négy alkalom helyett elég egy igazolt részvétel is. Összege 2012-ben is változatlan, az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-a, ikrek esetén 300%-a, ami 64.125 Ft-ot, illetve 85.500 Ft-ot jelent, és továbbra sem vonnak belőle adót, járulékot."

Namost.. ha valakinek nincs meg ez a négy pecsét (későn kiderült terhesség, külföldi tatózkodás a terhesség alatt, stb.) akkor semmilyen módon nem kaphat anyasági támogatást? Van rá valamilyen mód, hogy mégis csak kapjon?

A GYES az meg ugye alani jogon jár. Akkor ehhez nem kellenek a pecsétek ugye?



2015. máj. 7. 14:15
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
100%

 az a nő, aki terhessége alatt legalább 4 alkalommal – koraszülés esetén legalább

egyszer - terhes gondozáson vett részt, kivéve, ha hitelt érdemlően igazolja, hogy a

terhesség időtartama alatt legalább 5 hónapot egybefüggően külföldön tartózkodott;



Amúgy nem ettől leszel teljes jogú anya. Konkrétan ez azért lett kitalalva, hogy pl Kolompar Dzsenifer is eljárjon a terhesség alatti vizsgalatokra

2015. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

"1x el kell menni a védőnőhöz az már 5 pecsét, meg legalább 1x biztos hogy volt dokinál az már 6 pecsét." Akkor most:

Nekem megvan a papír az ultrahangról (amit most kaptunk) + a védőnő azt mondta, hogy akkor menjünk be hozzá mégegyszer ha megvan az ultrahang és akkor ad kiskönyvet. Akkor ez már így oké is? :O

Nem tudom pontosan, hogy mit takarnak ezek a pecsétek, azért kérdezősködöm ennyit. Mit kellene csinálnia a védőnőnek, hogy meglegyen az az 5 pecsét? És akkor ezekszerint az számít?

2015. máj. 7. 14:36
 13/58 anonim ***** válasza:
Hány hetes terhes vagy?
2015. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:

én úgy tudom ha tudod igazolni a külföldi tartózkodást nem kell a 4 pecsét!

(csak anno direkt utánanéztem de már elég homályos a dolog, de van megoldás!)

2015. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
A támogatást nem a kiskönyv alapján adják, hanem az orvos ad egy igazolást róla, hogy jártál gondozásra. Van olyan orvos, aki nem szeret pecsételni. De 4 megjelenést azért nem olyan nehéz összeszedni! Ha mondjuk a 20. héttől rugdos a baba, tehát akkor csak észre veszi már a nő, ha nem szellemi fogyatékos, akkor is bőven összejön 4 alkalom. Akinek meg annyira számít az a 64 ezer Ft, az vegye a fáradságot és menjen el terhesgondozásra, legalább a pénzért, ha már nem a gyereke és a saját egészsége érdekében. Igaz, hogy a terhesség nem betegség, de azért a vizsgálatokkal sok probléma megelőzhető vagy kezelhető, pl. toxémia, terhességi cukor, lepény öregedése, nem megfelelő áramlás, stb. ezeken mind segíteni lehet, ha kiderül időben. Én is utálok orvoshoz menni, de ennyit az ember igazán kibírhat a gyerekéért!
2015. máj. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 A kérdező kommentje:
Értem én, hogy miért kell, és szívesen el is mennék olyan vizsgálatra, ami nem jár fájdalommal (fizikai lelki egyaránt), csak nem tudom, hogy mik ezek és ki csinálja és hogyan. (Nem tudjuk mivel igazolni a külföldi tartózkodást, mert a baba nagymamájánál voltunk Németországban, szóval ez az 5 hónap dolog kilőve, hacsak nem elég az ő nyilatkozata)
2015. máj. 7. 14:39
 17/58 anonim ***** válasza:
A pecsétek, mikor mész terhes gondozásra és védőnőhöz havonta vagy a megadott időpontokban akkor a terhes könyvedbe beírják, hogy hány kg vagy, has körfogat stb. És a végén pecsételnek, hogy igen te ott megjelentél.
2015. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 A kérdező kommentje:
Jövő hónapban születik.
2015. máj. 7. 14:40
 19/58 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy?
2015. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
100%
Egy ultrahang szerinted miért jár fájdalommal? A szülés nagyobb fájdalom lesz, jézusoom.
2015. máj. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!