Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatás. Jár vagy...

Anyasági támogatás. Jár vagy nem? (Olyan írjon, aki ért is hozzá! )

Figyelt kérdés

"Anyasági támogatás

(...) Egyetlen feltételnek kell csupán teljesülnie a folyósításhoz, mégpedig annak, hogy terhesgondozáson legalább négy alkalommal részt vegyen a várandós kismama, illetve, ha koraszülés lépne fel, akkor a négy alkalom helyett elég egy igazolt részvétel is. Összege 2012-ben is változatlan, az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-a, ikrek esetén 300%-a, ami 64.125 Ft-ot, illetve 85.500 Ft-ot jelent, és továbbra sem vonnak belőle adót, járulékot."

Namost.. ha valakinek nincs meg ez a négy pecsét (későn kiderült terhesség, külföldi tatózkodás a terhesség alatt, stb.) akkor semmilyen módon nem kaphat anyasági támogatást? Van rá valamilyen mód, hogy mégis csak kapjon?

A GYES az meg ugye alani jogon jár. Akkor ehhez nem kellenek a pecsétek ugye?



2015. máj. 7. 14:15
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:

Na jó. Oké. Voltál ultrahangon. De nem csak ez a vizsgálatnak kell(ene) lennie a 9 hónap alatt.

Pl. vérvétel. Példa értékűen magas volt a vasam a terhesség elején. A végére mégis vashiányos lettem, pedig ettem húst minden nap.... :O

és ez még csak egy dolog, kedves egészséges kismama!

2015. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:

Komoly azért, hogy ennyire hihetetlen, hogy valaki egészséges. Mindegy is.. ezt most inkább hagyjuk, mondom. Gratulálok hozzá, nem kérdeztem egyszer sem, hogy kinek mi a nyavalyája, az, hogy nekem nincs semmi bajom, az meg tény.

Normális válaszoló: Köszi! :)

Magánrendelőben is végeznek NST-t egyébként?

2015. máj. 7. 15:43
 43/58 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem jártál orvosnál nem tudhatod, hogy van-e baj vagy nincs. Nem másokat kell.hibáztatni azért mert hanyag voltál és hirtelen az utolsó pillanatban kezdesz kapkodni.
2015. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
100%

Nos...

Nincs olyan hogy valaki nem tudja hogy terhes,vagy sem.

Nem jön meg a menstrucáió (..mit tudom én 3 honapig)

Ki az a felelőtlen aki nem megy el orvoshoz??

Külföldi tartozkodás esetén,az adott országban is köteles vagy (lennél) elmenni terhesgondozásra...ugyanis ott is vannak orvosok.

A Gyeshez nem kell pecsét.Ahogy irtad alanyi jogon jár.Viszont mintha munkaviszony kellene ,de ebben nem vagyok biztos.


Senkit nem szeretnék megbántani,de a 9 hónap alatt nehogy ne jussatok már minimum 4x az orvoshoz.


A kövérség nem mentség senkinek..az a baba mozogni fog,azt érezni fogod.


Kellemes,hányinger mentes terhességet kívánok! :)

2015. máj. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
100%

44-nek: nem jövedelemhez kötött a gyes. A gyed, az már igen.


33-nak: a legutóbbi változások óta a háziorvos is végezhet terhesgondozást, írhat beutalókat ultrahangra, vérvételre. A kiskönyben, ahol a pecsétek vannak, a második oszlopban pont ezt kell vezetni. Hogy ki írja az adott bejegyzést.

Ellátást nyújtó jelölése: V - védőnő, HO - háziorvos, SZ - szülés szakorvos.

2015. máj. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%
45-s Köszönöm akkor már most ezt is tudom :-)
2015. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
91%

Azért az kemény, hogy a kérdező fél évet héderel csak úgy Németországban, és közben itt remeg nyavalyás 60 ezer forintért. Eldobom az agyam, komolyan.


És hogy fogsz szülni, ha pánikrohamot kapsz, ha valaki hozzád ér? Hogy viseled el, hogy a tágulási szakaszban félóránként jön valaki és matat egy kicsit a méhszájadnál, hogy megnézze, mennyire tágultál? Hogy fogod elviselni adott esetben, hogy deréktól lefelé lebénítva fekszel ébren egy asztalon, és közben matatnak benned, és csak annyit érzel, hogy rángatnak belülről (ha éppen császárra kerül a sor)?


Nem csak arra lett volna jó a terhesgondozás, hogy megkapd ezt a 60 ezer forintot, hanem arra is, hogy

- felkészülj arra, mi vár rád a szülőszobán

- hozzászokj az orvosok jelenlétéhez, nélkülük ugyanis nincs szülés

- esetleg fogadj egy olyan dokit/szülésznőt, akiben megbízol - ha már pszichiátriai eset vagy (pánikroham)

- kiderüljön, ha valami baja van a babának/neked - a magas vércukornak például az ég világon semmilyen tünete nincs, mégis komoly komplikációkkal jár, de bármilyen egyéb genetikai rendellenességről is szó lehet, ami UH-n nem feltétlenül látszik. (Pl. a 12. héten csinált UH-val szűrnek Down-ra, nézik a tarkóredő vastagságát, de ezt később már nem tudják megcsinálni; nálad ez a vizsgálat nyilvánvalóan kimaradt)


Igaza volt annak, aki fentebb írta, hogy felelőtlen vagy.

2015. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy már írtam, ezt azért találták ki, hogy az is elmenjen terhes gondozásra, aki egyébként nem.

Attól, hogy te jól érzed magad és ezen az egy ultrahangon nem láttak eltérést meg nem biztos, hogy a baba is egészséges. ... Pl Down kórt a 12 . héten és szuleteskor tudnak csak diagnosztizalni. ...

Gyeshez magyarországi állandó lakcime kell és nem tartozkodhatsz mellette 30 napnál tovább külföldön.

Hány éves VAGY?

2015. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

nem kell a pecsét, igazolni lehet a külföldi tartózkodást, benne van a vonatkozó jogszabályban...


Bocs, nem olvastam végig, lehet, hogy valaki már megírta.

2015. máj. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:

223/1998 kormányrendelet

Amennyiben a szülő nő hitelt érdemlően igazolja, hogy a terhesség időtartama alatt legalább 5 hónap időtartamig egybefüggően külföldön tartózkodott, úgy a (2) bekezdés a) pontja szerinti igazolást nem kell a kérelméhez csatolnia.

2015. máj. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!