Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatás. Jár vagy...

Anyasági támogatás. Jár vagy nem? (Olyan írjon, aki ért is hozzá! )

Figyelt kérdés

"Anyasági támogatás

(...) Egyetlen feltételnek kell csupán teljesülnie a folyósításhoz, mégpedig annak, hogy terhesgondozáson legalább négy alkalommal részt vegyen a várandós kismama, illetve, ha koraszülés lépne fel, akkor a négy alkalom helyett elég egy igazolt részvétel is. Összege 2012-ben is változatlan, az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-a, ikrek esetén 300%-a, ami 64.125 Ft-ot, illetve 85.500 Ft-ot jelent, és továbbra sem vonnak belőle adót, járulékot."

Namost.. ha valakinek nincs meg ez a négy pecsét (későn kiderült terhesség, külföldi tatózkodás a terhesség alatt, stb.) akkor semmilyen módon nem kaphat anyasági támogatást? Van rá valamilyen mód, hogy mégis csak kapjon?

A GYES az meg ugye alani jogon jár. Akkor ehhez nem kellenek a pecsétek ugye?



2015. máj. 7. 14:15
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:

Akkor megegyszer, mert látom nem olvastad :  az a nő, aki terhessége alatt legalább 4 alkalommal – koraszülés esetén legalább

egyszer - terhes gondozáson vett részt, kivéve, ha hitelt érdemlően igazolja, hogy a

terhesség időtartama alatt legalább 5 hónapot egybefüggően külföldön tartózkodott;

2015. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
És vizsgált már meg orvos, vagy igazából én nem is értem az egészet?!
2015. máj. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:

Ja bocsi látom...

Öööö... Elmész a védőnőhöz, hogy nézzen magzatmozgást, meg vérnyomást, az ugye már 1 pecsét, ha 3-szor mész, 3.

Dokihoz is, h óóó picit fáj a hasad, nézze meg nem nyílik-e a méhszáj, meg nézze meg a bab mozgását. Az is pecsét.

Szóval 1 hónap alatt simán összehozod a 4-et.

2015. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
Németországban nem kell bejelenteni a 30 napon túli tartózkodást? Kétlem
2015. máj. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudjuk mivel igazolni a külföldi tartózkodást"


Akkor nem jár, ilyen egyszerű.

2015. máj. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 A kérdező kommentje:

Tehát: Ultrahang volt 1, (lehet/lesz is még egy)

Védőnőhöz menni kell a kiskönyvért, mikor bent lesz (jövő hét). Mondjuk, hogy aznap megméri a vérnyomásom és a súlyom.

Mit kell még tennem? Mert most már mégjobban összezavarodtam, mert volt aki védőnőt, volt aki orvost írt, én már nem tudom mi van. Légyszi!

2015. máj. 7. 14:47
 27/58 anonim ***** válasza:

4 pecsét annyit jelent, van kiskönyved és négyszer látott orvos.

Ez a 4 pecsét miért ne lehetne az utolsó hónapban?

Mivel nincs meghatározva az, hogy MIKOR kell négyszer menned a 9 hónap alatt, ezért jogilag HELYES az is, ha pl. a terhességed utolsó 4 napján is mennél.


Ennyire egyszerű.

Ha még nem szültél, akkor hetente egyszer menjél el. NEM kell semmiféle speciális vizsgálaton részt venni, nincs összefüggés a kötelező vizsgálatok és a megjelenés között- szóval akár egy nst-re vagy konzultációra is mehetsz, senkit nem érdekel, csak legyen meg a pecsét.

Mehetsz a körzetes sztk-ba is terhesrendelésre- ott is tudsz szerezni pecsétet és a terhesség vége felé úgyis hetente van nst, amit ugye az orvos értékel. na ez is egy pecsét.


Az nonszensz egyébként, hogy 9 hónap alatt nincs 4*1 óra erre, vagy hogy valaki kövér és nem veszi észre- ok, nem derül ki mondjuk extrém esetben a magzatmozgásig (20. hét kb.)- de az még csak a féligő!

Tudom, a TLC-n nyomatják az idióta amerikai nők horror szüléshelyezeteit, meg a "véletlenül terhes lettem 160 kilósan" drámákat, de azért a normális családokban valljuk meg, nem ez a norma.

2015. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 A kérdező kommentje:

Majd ha erre választ kaptam, utána:

Miért kellene Németországban bejelenteni valamit is? :O Dehogyis kell! Eu-s ország, addig vagyunk, amíg jólesik.

2015. máj. 7. 14:48
 29/58 anonim ***** válasza:
100%

27. válaszoló vagyok megint.

ORVOSi pecsét számít, nem a védőnőnél való megjelenés!

2015. máj. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszönöm! Tehát mindegy, ahogy írtad, a konzultáció is lehet pecsét! Ez érdekelt, mivel arról nem tehetek, hogy pánikrohamot kapok, ha idegenek akarnak hozzám nyúlni, aki ezért leszól, az ássa el magát. A lényeg, hogy ezeket meg tudjuk oldani, csak amiket olvastam az igen elrettentő volt, úgy voltam vele, hogy konkrétan egy sem lesz meg. :/

De akkor jó, köszi szépen.

2015. máj. 7. 14:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!