Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatás. Jár vagy...

Anyasági támogatás. Jár vagy nem? (Olyan írjon, aki ért is hozzá! )

Figyelt kérdés

"Anyasági támogatás

(...) Egyetlen feltételnek kell csupán teljesülnie a folyósításhoz, mégpedig annak, hogy terhesgondozáson legalább négy alkalommal részt vegyen a várandós kismama, illetve, ha koraszülés lépne fel, akkor a négy alkalom helyett elég egy igazolt részvétel is. Összege 2012-ben is változatlan, az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-a, ikrek esetén 300%-a, ami 64.125 Ft-ot, illetve 85.500 Ft-ot jelent, és továbbra sem vonnak belőle adót, járulékot."

Namost.. ha valakinek nincs meg ez a négy pecsét (későn kiderült terhesség, külföldi tatózkodás a terhesség alatt, stb.) akkor semmilyen módon nem kaphat anyasági támogatást? Van rá valamilyen mód, hogy mégis csak kapjon?

A GYES az meg ugye alani jogon jár. Akkor ehhez nem kellenek a pecsétek ugye?



2015. máj. 7. 14:15
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:

Egy hónap múlva fogsz szülni és még csak egyszer látott orvos???


Én nekem annó a védőnő és az orvos is azt mondta, hogy ne az utolsó hónapban legyen begyűjtve a pecsét.

De orvos függő is lehet, hogy kiállítja-e a papírt vagy sem.

2015. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 A kérdező kommentje:
Orvossal kapcsolatban: szülész-nőgyógyász, vagy háziorvos is lehet, vagy mindkettő? Szóval milyen orvos(ok)nak van "joga" pecséteni?
2015. máj. 7. 14:53
 33/58 anonim ***** válasza:
75%

Ne haragudj meg kérdező, de nagyon buta vagy.

Szerinted terhes tanácsadást háziorvos végez???

Neked nem kéne gyerek, nagyon felelőtlen vagy!!!

2015. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:
100%
Eus országban is be kell jelenteni hosszabb idejű ott tartózkodást. Biztositast se fizettetek?
2015. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:
Utolsó: Én sem sértegettem senkit, de kemény amit írtál! Buta neked a jó ...(gondold hozzá)! Azért kérdeztem meg, mert a védőnő azt mondta legutóbb, hogy menjünk el a háziorvoshoz is. Azért mert még nincs 8 gyerekem és nem vagyok rutinos ezekben a hülye törvényekben, nem kéne ilyet mondani! Annak nem való gyerek, aki ilyen példát mutatna neki, mint amit te csinálsz! Szomorú világban élünk.. :/
2015. máj. 7. 15:00
 36/58 A kérdező kommentje:

Előző az utolsó előttinek szólt!

Mostani utolsó:

Semmit sem :O

Sokat voltunk kint vendégségben, hosszú hónapokat, és senki semmit nem szólt!

2015. máj. 7. 15:01
 37/58 anonim ***** válasza:
100%

Már ne is haragudj, csak gondold át.

8 hónapos terhes vagy. Még orvosnál nem jártál, ergo nem tudhatod, hogy lehet e valami bajod neked illetve a babádnak = felelőtlenség.

Az utolsó hónapban kapkodsz, és nem is azért, hogy úristen mi lehet majd veletek, hanem hogy azt a pénzt meg kapod-e.

Tudatában voltál a terhességeddel még sem tettél semmit.

2015. máj. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:

Tanulj már meg olvasni. Volam ultrahangon, csak most, mivel most jöttünk haza! Ennyit nem lehet megérteni? Magyarországon meg mi ez a divat hogy sorban derülnek ki a betegségek?! Teljesen egészségesek vagyunk, ez lenne a természetes...!!!

Nem is maga a pénz ami számít, hanem a jog, hogy másnak jár, nekünk meg nem? Jár olyannak, akik ütik-verik egymát meg a gyereket, nekünk nem? Na ez miatt akarom, hgy járjon.. Mert tény hogy "kicsit" szar a magyar helyzet, de ez már túlzás!

2015. máj. 7. 15:08
 39/58 A kérdező kommentje:
Egyébként a választ megkaptam, szóval nem fogok egy ilyennel vitatkozni, mint te, mit valami óvodás! Ha nem fogtad fel, miről van szó, akkror nézz a tükörbe mielőtt ítélkezel és szörnyűségeket írsz! Téma részemről lezárva. Érdemi válaszolóknak köszönöm mégegyszer!
2015. máj. 7. 15:11
 40/58 anonim ***** válasza:

Én a 35. héttől NST-re is jártam. Nekem az ott kapott pecséteket is beleszámították. De csak az orvosit, védőnőit nem. Én tavaly februárban szültem. A kórházban elkérték a terhes könyvet és az orvos összeszámolta mennyi orvosi pecsétem van és az alapján adott igazolást, ami kell az anyasági támogatáshoz.

NST-re is kötelező járni a 35. héttől. Legalább heti egyszer. Nekem ott is pecsételtek minden alkalommal. Amúgy a háziorvosi pecsét is számít, mert a pecséten nincs rajta milyen orvos, az igazolást kiadó orvos meg gondolom nem foglalkozik azzal, hogy a pecséten szereplő DR XY milyen orvos.

2015. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!