Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Na szóval bonyolult helyzet...

Na szóval bonyolult helyzet de bejelentettem a főnököknek hogy terhes vagyok erre ő azt mondta ki vagyok rúgva még aznap táppénzre vett az orvosom veszélyeztetett ként?!

Figyelt kérdés
Kérdésem hogy most mit fogok kapni még meg nem szülők? És a szülés után a 365napom az meg volt

2017. ápr. 29. 16:23
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
68%
Teljesen mindegy, mivel a várandós nő felmondási védelem alatt all akkor is, ha nem jelentette be a terhesseget. Kivétel z azonnali hatályú felmondás, aminek komoly indokankell hogy legyen, ma határozott idejű szerződés, a próbaidő és természetesen a közös megegyezés.
2017. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Valamennyire megnyugodtam köszönöm szépen a válaszotokat sokat segített még az ügyvéddel nem beszélek további szépnapot mindenkinek 😀
2017. ápr. 29. 17:04
 13/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem rúghat ki ezt illene a kedves fonoknek tudnia, ha pedig nemtudtad h terhes vagy de az voltál amikor elbocsátottak még akkor is 100%-ban kotelesegge ujra alkalmazni!
2017. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
72%

Jaj megerkezett 44%. -bos bunkocskank :)


Nem rughat ki miutan bejelentetted, szep kis penzt fogsz kapni, drukkolok :)

2017. ápr. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos ha leadod a tp paírt, az oep azt látja, nem vagy biztosított és élből visszadobja az igényedet.


Terhesen védett vagy, akkor is, ha csak a felmondás közlésekor jelented be. Munkaügyi bíróság visszaállíttatja vele a jogviszonyt, de az idő, sajnos. Addig semmiféle pénzbeli ellátást nem kapsz az OEP-től sajnos. Ha nem lesz döntés a szülésig, akkor a csedet is csak visszamenőleg kaphatod meg, volt ilyen kismamám.

2017. ápr. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%
Hat ezt benéztem a kozelmultban lett bevezetve h ha kismama vki de nemtud rola es kozben kirugjak vissza kell venniuk.😉😉😉
2017. ápr. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

En ugyanigy jartam. Ugyved irt a cegnek egy felszolito levelet, hogy harom napjuk van ra, hogy visszaallitsak a munkaviszonyomat. Melle csatolta meg az orvosi papirt is, miszerint a bejelenteskor 17 hetes terhes voltam. Szo nelkul visszaallitotak a munkaviszonyt mert ok is tudtak, hogy nagyon nagyon durva buntest kaptak volna ha munkaugyi birosagra viszem az ugyet.

Nalad is csak beprobalkozik a seg...fej, mert remenykedik, hogy nem vagy tisztaban a dolgokkal.

2017. ápr. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
35%
Próbaidőd nem volt még?
2017. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
65%

Az előttem levők már mindent leírtak. Nem rúghat ki. Ha már ki is jelentett, akkor meg simán munkaügyi bíróság.

Egyébként meg ha fel is mondott, de te jelezted, hogy állapotos vagy (így felmondási tilalom alá esel), akkor 15 napja van visszavonni a felmondást anélkül, hogy bármi jogelleneset tegyen.


MT:

"(3) A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt

a) a várandósság,..."

"(5)40 A munkavállaló a (3) bekezdés a) és e) pontjában meghatározott körülményre akkor hivatkozhat, ha erről a munkáltatót tájékoztatta. A felmondás közlését követő munkavállalói tájékoztatástól számított tizenöt napon belül a munkáltató a felmondást írásban visszavonhatja."


Keress egy ügyvédet mihamarabb.

2017. ápr. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%
18, próbaidő alatti felmondásnál is visszaállíttatja a bíróság a jogviszonyt, ha a munkáltató nem tudja igazolni, hogy volt oka a felmondásnak. Mert az indoklás nélküliség nem jelent ok nélküliséget, és ez az ok nem lehet ellentétes az esélyegyenlőségre való előírásokkal (tehát terhesség, betegség miatt próbaidő alatt sem küldhető el, ha egyéb, szükség esetén bíróság előtt bizonyítható ok nem áll fenn. Ugrik rá a bíróság)
2017. ápr. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!