Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok e méltányossági...

Kaphatok e méltányossági alapon csedet és gyedet?

Figyelt kérdés
Nincs meg pontossan az egy évem! 2017 október 11töl december 14ig, voltam bejelentve, és most pedig 2018 január 15.töl van folyamatos munkaviszonyom október 31re vagyok ki írva, tehát csak pár nap hiányzik ha jól számoltam.
2018. júl. 19. 12:20
 11/95 anonim ***** válasza:
74%
Ha időre születik,akkor nagyjából 2 hét fog hiányozni. Én úgy tudom nincs megkötve napra kiszámolva,hogy ki kaphatja és ki nem,hanem megvizsgálják,hogy az igénylő az elmúlt időszakban mennyi bejelentett munkaviszonnyal rendelkezik,van e 30 napnál hosszabb megszakítása,mennyi jövedelmük van,hány gyermeket nevelnek. Nem volt részem ilyen esetben,csak hallomásból tudom,hogy nem adják meg egy könnyen.
2018. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/95 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá, 3helyen dolgozik a párom a papíron lesz csak 52.000ft.ha hivatalossan bevalanánk hogy mennyi a havi jövedelmünk élböl elutasitanának.
2018. júl. 19. 13:06
 13/95 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező egyik mondatoddal ütöd a másikat.
2018. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/95 A kérdező kommentje:
Hát nem adják könnyen ez tény, mint ahogy semmit sem, körülményeket is nézzik így igaz, albérletbe vagyunk jelenleg és párom nem magyar állampolgár bejelentett munkája nincs!!
2018. júl. 19. 13:16
 15/95 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs bejelentett munkája,akkor az az 52 ezer honnan van papíron? Nem kamuzz már össze mindent!
2018. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/95 anonim ***** válasza:
83%
Bár én nem hallottam még ilyen "méltányossági" dologról, úgy gondolom ez akkor jár(hat)na ha a baba koraszülött, azaz meg lett volna a 365 nap akkor ha kivárja a kiírt dátumot a szüléssel, de a koraszülés miatt 1-2 nap hiányzik. A te esetedben jóval több hiányzik, még akkor is 3 hét ha kihúzod a kiírt napig és végig melózol, így én úgy gondolom neked nem jár ilyen.
2018. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/95 A kérdező kommentje:
Nem nincs bejelentett munkája, a családinal a gyesnel kapsz egy kérvényt amit kitöltesz, azon szerepel apa anya jövedelme stb, tehát 52.000ft ott ír a papíra hogy mellette meg mennyit kap az teljessen mindegy, az 52 amit bevall mivel nem akart bejelentést így jobban kijövünk tb-t meg fizeti magának.33évessen tudom mit miért csinálok, nem elsö gyerek. És nemis a párom jövedelme volt a kérdés.
2018. júl. 19. 13:39
 18/95 anonim ***** válasza:
85%

De jó... adócsalók és még méltányosságra is apellál.

És ezt ebben az országban le lehet írni nyilvánosan.

Az eszem megáll, míg én az utolsó kötelező fillért is leadózom.

2018. júl. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/95 anonim ***** válasza:
100%
31 nap megszakítás van a két munkád között. Így szerintem semmi esélyed rá.
2018. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/95 anonim ***** válasza:
87%

Akkor foglaljuk össze:


Második gyerekedet várod de életedben még egyetlen teljes évet nem dolgoztál. A férjed adócsaló, és ezekután te azt várod az államtól, hogy neked méltányossági alapon ítéljenek meg egy olyan pénzt, amire semmiféle jogosultságod nincs. És ezt te is tudod, hiszen épp ezért lesz a papíron is 52ezer, mert tudod hogy a valós összeg mellett esélyed sem lenne újabb pénzeket elbugázni az államtól.

Tudod honnan van az államnak bevétel? A mi adó forintjainkból, amit ti nem fizettek!


Szívből remélem, hogy nem ítélnek meg neked semmit!

2018. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!