Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok e méltányossági...

Kaphatok e méltányossági alapon csedet és gyedet?

Figyelt kérdés
Nincs meg pontossan az egy évem! 2017 október 11töl december 14ig, voltam bejelentve, és most pedig 2018 január 15.töl van folyamatos munkaviszonyom október 31re vagyok ki írva, tehát csak pár nap hiányzik ha jól számoltam.
2018. júl. 19. 12:20
 41/95 anonim ***** válasza:
29%

Ez alapján sajnos jár neki,nem tudom megvannak e a feltételei hozzá. CSED és GYED akkor is kapható ha nem jár!

2016-12-04 Dr. Aukszi Tamás


A jogszabályok meghatározzák, hogy ki, mikor és milyen összegben jogosult a családtámogatáshoz kapcsolódó pénzbeli ellátások igénybe vételére, ám sajnos vannak olyan esetek, amikor a szülő csecsemőgondozási díjra (CSED), illetve gyermekgondozási díjra (GYED) nem jogosult. Kétségbe esni ekkor sem kell, mivel e cikkből kiderül, hogy


Mikor igényelhető méltányosságból CSED, illetve GYED?


Akkor, ha a szülő CSED-re, illetve GYED-re nem jogosult, mivel a szülés napját megelőző két éven belül nem rendelkezik 365 napi munkaviszonnyal. A hallgatói jogviszony alapján igényelt gyermekgondozási díj (diplomás GYED) esetén méltányosság gyakorlására nincs lehetőség.


Milyen időtartamban kapható méltányosságból CSED, illetve GYED?


A méltányosságból megállapított CSED időtartama maximum 168 nap lehet, míg GYED esetében legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig lehet méltányosságot gyakorolni.


Mekkora összegű lehet a méltányossági CSED, illetve GYED?


A méltányosságból megállapított CSED összege a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresénél, míg a GYED összege a minimálbérnél nem lehet magasabb. A CSED-re való jogosultság kezdő napja a szülés várható időpontját megelőző négy hét bármelyike lehet, de legkésőbb a szülés napja. A GYED-re való jogosultság kezdő napja a CSED lejártát követő nap.


Amennyiben méltányosságból engedélyezésre került a CSED, az még nem jelenti azt, hogy a GYED is járni fog méltányosságból!


Mi alapján bírálják el a méltányossági kérelmet?


Az elbírálásnál figyelembe veszik, hogy a kérelmező


mennyi időt töltött munkaviszonyban,

mennyi volt a 30 napnál hosszabb megszakítást megelőző munkaviszony időtartama,

milyen jövedelmi viszonyokkal, életkörülményekkel rendelkezik,

milyen egyéb méltányolható körülménnyel rendelkezik (pl. hány gyermek eltartásáról gondoskodik).

Ki bírálja el a méltányossági kérelmet?


A fővárosi, illetve a megyei kormányhivatal bírálja el és ő is folyósítja az ellátást. A méltányossági határozat ellen nem lehet fellebbezni, csak jogszabálysértésre hivatkozva, bírósági felülvizsgálatot lehet kérni a lakóhely/tartózkodási hely szerinti közigazgatási és munkaügyi bíróságnál.


Hová kell benyújtani a méltányossági kérelmet?


A méltányossági kérelmet a munkáltatóhoz kell benyújtani. A munkáltató a kérelmet és a rendelkezésre bocsátott valamennyi dokumentumot a kérelem kézhezvételétől számított 5 napon belül továbbítja a székhelye szerint illetékes kormányhivatalhoz.


A méltányossági kérelemnek tartalmaznia kell a közös háztartásban lakók számát, valamint nyilatkozatot a kérelmező és a vele együtt élők jövedelmi helyzetéről.



Csecsemőgondozási díj (CSED), Gyermekgondozási díj (GYED)csecsemőgondozási díj, CSED, GYED



A dologtalan rossebeknek mindig szerencséjük van. Potyogtassatok csak a semmire,tiétek az ország,és a hatalom mindörékké ámen.

2018. júl. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 A kérdező kommentje:
Nem értem mit vagytok ugy oda, igen a szüleim fizetik az albimat, söt meg a kocsimat is tőlük kaptam 2honapja szülinapomra egyszem gyerek vagyok, a Görögországi nyaralaunkrol nemis beszélve.
2018. júl. 19. 19:07
 43/95 anonim ***** válasza:
77%

Ez már nagyon kezd elmenni kamu irányba.


És előtte dolgoztál?

Nem sajnos! Gyesen voltam

Rendes bejelentett munkáim voltak eddig

előző gyereknél is a 28.500ft gyest kaptam, nem volt munkám "bejelentett"

2018. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
53%
Döntsd már el kérdező. Hazudozol össze vissza.
2018. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
56%

Látod kérdező, ha dolgoznál magadnak is kifizethetnéd egy amúgy nem is drága Görögországi nyaralást ;)

(Inkább el sem mesélem, hogy én vagy a többi dolgozó barátom mely különleges országban járt már a szülei segítsége nélkül)


Büszkék lehetnek rád a szüleid! Nagyon életrevaló leányzót neveltek.


De sajnos mindig a h...lyéknek van szerencséjük.


Őszintén én senkitől nem sajnálom a pénzt, csak az ilyenektől mint te ;) mert egy nulla vagy.

2018. júl. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
53%
Úgy érzem ez már csak hergelés. Ennyire senki nem lehet életképtelen miközben a szüleinek jól megy.
2018. júl. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
70%
Kamuzik. Nem tudhatja mennyit kapna ha kapna hiszen nem bíralták még el. Rájött, hogy bukta és ciki.
2018. júl. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy elbiralzak, a munkahelyemen számoltak ki, a havi bruttó munkabér és a 2gyerek utánni adokedveznyt nézzik miután úgy ítélik meg hogy 30napnal nem hiányzik több és jár a méltányossági gyed. :-)
2018. júl. 19. 19:53
 49/95 anonim ***** válasza:
54%
Hahaha. De a méltányossági gyedet nem a fizudból számolják. Hanem max valamennyit megitélnek. Adócsalásért meg a többszörösét fizetheted.
2018. júl. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 A kérdező kommentje:
Adocsalásért?? Nem tudom nem miről beszélsz. :-)
2018. júl. 19. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!