Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok e méltányossági...

Kaphatok e méltányossági alapon csedet és gyedet?

Figyelt kérdés
Nincs meg pontossan az egy évem! 2017 október 11töl december 14ig, voltam bejelentve, és most pedig 2018 január 15.töl van folyamatos munkaviszonyom október 31re vagyok ki írva, tehát csak pár nap hiányzik ha jól számoltam.
2018. júl. 19. 12:20
 61/95 anonim ***** válasza:
62%

Te is egy proli ügyeskedő vagy, valószínűleg anyádék is hasonló módon jutottak el odáig, hogy mindent ők fizetnek nektek.


Valakitől tanulnod kellett.

Nyilván ők is mindenért tartják a markukat az állam felé, miközben ők sem teljesítek a társadalmi elvárásokat. De a "jár" szót ismeritek, csak a "kötelesség" szót nem ismeritek.


Részemről befejeztem.

Szintemen aluli ez a vita és azon is csodálkozom, hogy belementem, mert még sosem tettem.

H..ék ellen tehetetlen vagyok.

Csak bosszant, hogy míg én kőkeményen dolgozok és mindenből adózok megfelelő módon, addig mások ügyeskedésből többre jutnak negyed annyi befektett munkával. Pedig igazán nincs okom panaszkodni az anyagi körülményeimre, amit magamnak teremtettem.


Szerencsére én nem ilyen környezetben nőttem fel és nem is ismerek hozzád hasonlókat. Nem vagyunk egy szinten...


Tudod: H..lyékkel vitatkozni olyan, mint galambbal sakkozni. Felborítja a bábukat, teleszarja a táblát és aztán úgy járkál, mintha győzött volna.

2018. júl. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/95 A kérdező kommentje:
Apum ügyvéd 30éve csinálja,anyum pedig jogász! Tisztessegessen dolgoztak egész életükben! Erről ennyit befezeztem!!
2018. júl. 20. 07:50
 63/95 A kérdező kommentje:
És az hogy így tudnak élni, az a sok tanulásnak,köszönhetö, és annak hogy egész életükben dolgoztak!Te is gondolom mindenben segítened a gyereked ha könnyen megtehetned! Mert lenne miből!
2018. júl. 20. 07:59
 64/95 anonim ***** válasza:
44%

És ügyvéd-jogász csemetéje egy léhűtő feketéző pasinak szült gyereket. Igen ez nagyon hihető sztory :DDD

És a szüleid mit ad Isten pont jogászok de nem szúr nekik szemet a párocskád életvitele hogy 0 FT-ot adózik abból amit megdolgozik? Ja...

2018. júl. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/95 anonim ***** válasza:
80%
Álmaidban, Hófehérke. Még helyesen írni (meg fogalmazni, meg konzekvensen mesélni) sem tudsz, nem valószínű, hogy egy magasan kvalifikált szülőpárnak írástudatlan gyereke legyen, nyilván rendes oktatásban részesítettek volna. Eleve minek kell lakást bérelni neked, mikor még nyaraló is van Görögországban és mindenki olyan kőgazdag, hogy neked nem maradt más választásod, csak a méltányossági gyed. Mint kiderült mindenki tele van, mint a déli busz, de azért itt picsogsz a gyakorin, hogy jajj, mi lesz, hiszen magad állítottad még az elején,(amikor még nem tudtad merre fogod szőni a mese fonalát), hogy csak ez a bevételetek lesz. Akkor még nem volt sehol anyu/apu, meg a férj busás bevételes, csak a para, hogy mi lesz, ha nem ítélik meg. Idézzem a saját kommented? Kardodba dőltél már rég, hagyd abba a nyilvánvaló hazudozást, értelmiségi, gazdag család gyereke nem itt érdeklődik a kegyelem juttatások után, hanem zsebből legombolja a többszörösét ügyvéd-aputól, bár valószínűleg önként átutalja neki. Továbbá az állítólagos szüleid nyilván taníttattak volna annyira, hogy diplomád(diplomáid) és rendes szakmád legyen, amivel a harmincas éveidre már kerestél volna annyit, hogy utána rendesen bejelentve dolgozz, ami után magas csed és max. gyed járna. Mondd csak, ügyvédapu el szokta vinni golfozni a feketéző, kertben seprő, alul-iskolázott vejét, biztosan ilyen embert szántak az egy szem gyereküknek. Minden féle földi jóval rendelkeztek, de semmi sincs a neveteken. Hát persze. Ekkora ordas kamut is régen olvastam már. Ha neked ilyen szüleid vannak, semmi gond, jómagam II. Erzsébet királyné rokona vagyok, csak hobbiból Magyarországon élek, mert nekem itt jó és gyakorizni is imádok. Olvasd már vissza az összes hozzászólásodat te magasan művelt, összefüggéstelen , következetlen katyvasz az egész. Továbbá könyörgöm, ne duplázz meg annyi mássalhangzót potyára, nem nyomatékosításra használja őket a magyar nyelv, ha érettségiztél volna belőle, magad is tudnád.
2018. júl. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/95 anonim ***** válasza:
39%
Ezt beszpotad kiscsillag.
2018. júl. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/95 A kérdező kommentje:

Sajnos nem talált olyan munkát amit szívessen csinál,alkalmi munkái vannak :-) ilyen egy két órás mellok,ezért is kapjuk anyáméktol havi szinten a segítséget :-)

A többi magánűgy azért minden apró kis részletett nem kötnek az orrotokra!A lényeg hol jól élünk és nem szenvedunk hiányt semmiben. Mindenünk megvan!Na ennyit erröl! Megyek a dolgomra,!

2018. júl. 20. 08:25
 68/95 babyboom567 ***** válasza:
71%
ha a pasidnak van háza,miért laktok albérletben?
2018. júl. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/95 A kérdező kommentje:
Tudom igen sok az irigy ember, dehát ez van mindenkinek másképp alakul az élete, van akinek jobban van akinek szarabbul! Már miért ne igényelhetnék olyat ami jár és amit mégis kaphatok!Azt csinálom ami nekem tetszik! Görögorszagi nyaraloról nem beszéltem tanulj olvasni vagy olvas vissza,nyaralásrol beszéltem, nem nyaraloról de végűlis mindegy is :-) Míg volt bejelentett munkám magamnak fizettem a tébét ezek után is így lesz majd ha szugseg lesz rá,! Az meg hogy mit csinálok az én dolgom dolgozok vagy nem semmi köze senkinek, megtehetem hogy nem dolgozom!BE vagyok biztosítva Joó idöre, a kesöbiekben meg föleg még a gyerekeim is!
2018. júl. 20. 08:42
 70/95 A kérdező kommentje:
Hogy miért élek albérletben? Egyszerü nem akartam a szüleimmel laki, szeretek magam ura lenni! A páromnak háza van miért nem ott lakunk?? Egyszerű a válasz külföldön van a ház, én pedig nem szívessen hagyom itt a szüleimet :-) Tehát az a ház valoszinü eladásra
2018. júl. 20. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!