Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kaphatok e méltányossági...

Kaphatok e méltányossági alapon csedet és gyedet?

Figyelt kérdés
Nincs meg pontossan az egy évem! 2017 október 11töl december 14ig, voltam bejelentve, és most pedig 2018 január 15.töl van folyamatos munkaviszonyom október 31re vagyok ki írva, tehát csak pár nap hiányzik ha jól számoltam.
2018. júl. 19. 12:20
 31/95 anonim ***** válasza:
61%

Akkor megsúgom, hogy amit tőled levonnak a nyugdíj miatt, azt nem neked teszik félre ;) hanem kiutalják a jelenlegi nyugdíjasoknak.


Egy társadalomnak mindig az aktív rétege tartja el a a nyugdíjasokat. Ezért fontos a következő generációt megtanítani, hogy ha fusi munkákból él, adózás nélkül, akkor az idősődő nyugdíjas édesanyját nem lesz aki eltartsa.

Ha mindenki külföldre megy, a maradék meg adót csal akkor valóban nem lesz miből kifizetni majd a mi nyugdíjunkat.


Oh és előre szólok, talán még időben, hogy a jó összegű nyugdíj sem jár alanyi jogon, mint ahogy a csed vagy gyed sem!

Ott is igaz, hogy aki nem adózott eleget egész életében, mert feketén dolgozott az csak aprópénzt kap, hiszen nem termelt a közösbe eleget, így a visszaosztásnál nem jár neki túl sok.

2018. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/95 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,inkább betelefonaltam, a hölgy azt mondta nem kell folyamatos 365nap az elmúlt 2evben összesen kell annyinak legyen, a munkahelyemen most számoltak ki pontossan 12nap hiányzik, a telefonba azt mondták 30napnal em hiányozhat tőbb.Mivel albérletben élünk, egy bizonyított keresetböl,mondtam hogy a párom alkalmi munkákból el, így azt mondták az nem számit fix jövedelemnek,igy ezeket a körülményeket is nézzik. Tehát azt mondta a nö hogy nyugodtan adjam be.És ezzel be is fejeztem a témát!
2018. júl. 19. 15:49
 33/95 anonim ***** válasza:
70%
Felhaboritoan pofatlan emberek vannak. Mondjuk el tudom kepzelni, mennyi penzt fogsz kapni. Mindenhol csaltok? Hazudtok?
2018. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/95 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon szomorú, hogy neked jár bármi... remélem minden hónapban eszedbe jut majd, hogy olyan összeget kapsz, ami téged meg sem illet, mert nem dolgoztál meg érte. És a léhűtő párocskád sem!
2018. júl. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/95 anonim ***** válasza:
55%
U.i: legközelebb inkább húzzatok gumit az állam pumpolása helyett.
2018. júl. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/95 anonim ***** válasza:
81%
Dehogy telefonáltál és dehogy adtak neked ilyen információt, pláne telefonban, hagyd már abba a folyamatos kamuzást. Persze, nyilván nem ismernéd be sosem, hogy így jártál, holnap még azt is idehazudhatod, hogy személyesen mentél be és maga az atyaúristen tett neked ígéretet, hogy megkapod. Nem fogod. Akkor sem, ha 52 ezer a linkóci pasid bevallott bére és akkor sem, ha albérletben laktok. Egyéni szoc. probléma, bár az ügyintézőknek is nyilván majd beviláglik a kérdés, hogyha ennyi a tényleges jövedelem, a bérletre miből futja, de mindegy is. Nincsen elegendő napod, ez meg nem segély, nem azoknak jár, akik felelőtlenül potyogtatják bele a kölköket a vakvilágba, hanem azoknak, akik már letettek valamit az asztalra. Méltányossági igen, de nem a szegénység a szempont, arra segélyt szokás adni. Nem fogod megkapni, ha megfeszülsz sem, ha elolvasnád a vonatkozó jogszabályokat, akkor rájönnél magad is, bár valószínűleg nem tudnád értelmezni őket. Egyik szavaddal ütöd a másikat és mindig arra viszed a történet fonalát, hogy neked jó legyen, látod, rendesen kamuzni is csak azok tudnak, akiknek szorult némi ész a fejükbe, ez rólad nem mondható el. Ne hozd ennél kellemetlenebb helyzetbe magad, mert már nekem kínos, nem jár a guba és fölösleges visszajönni idekamuzni, hogy már pedig mégis.
2018. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/95 anonim ***** válasza:
80%
Próbáld meg beadni. Utána várd a navot. Jönni fognak, mert egyértelmű lesz az adócsalás hiszen ennyi pénzből nem tudnátok albit fizetni és kaptok egy vagyonosodási vizsgálatot amiből kiderül, hogy adótcsaltok évek óta.
2018. júl. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/95 A kérdező kommentje:
Igen biztossan így van szűleim fizetik az alberletemet :-)!! Nézz utánna mi az a méltányossági gyes kollégámnak 27napja hiányzott az egy évhez és megkapta, tehát nem is értem miről beszélsz ha nem tudsz semmit, egy olyan ember biztosan jobban tudja mit hogy kell csináljak, söt meg azt is mondta a nö hogy ne a csedet kérjem hanem a gyedet, mert azzal jobban járok tovább adják mint a csedet,és ha csedet megkapom utánna gyedet nem biztos, tehát ennyi!a gyedem 96.850ft lesz sajnálom hogy ez téged ennyire zavar, így jártál! Mostmar meegtudtam amit akartam tehát köszönöm több választ nem kérek!
2018. júl. 19. 18:55
 39/95 anonim ***** válasza:
52%
Duma.
2018. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/95 anonim ***** válasza:
53%

És fokozza!


Mindemellé a szülők fizetik az albit. Megőrülök milyen emberek szaporodnak..


Méltányossági gyes? Az meg mi a fene?


Kérdező inkább húzd be füled farkad és örülj hogy kapsz valamit ami nem is járna. És hallgass róla, ne pedig a melledet verd milyen ügyes vagy, mert teherbe tudsz esni a nagy büdös semmire!

2018. júl. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!