Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolai zaklatás, mit tudok...

Iskolai zaklatás, mit tudok még tenni?

Figyelt kérdés

9 éves lányomat rendszeresen piszkálja az egyik osztály társa. Ráadásul egy utcában lakunk. Ocsarolja a ruháit, szemüvegét, esernyőjet. Most éppen azt híreszteli, hogy csak egyszer fürdik egy héten. Már óvoda nagycsoportban is voltak problémák. Volt rá példa hogy utcán le öntötte kakaóval. Kitalálta tavaly hogy a lányom lopja a szánkót a suliból. Még ovis korában kapta, bele van karcok a a neve.

Beszéltem már az anyjával, az osztály főnökkel, még sem történik semmi. Naponta bele köt. Mit tanácsoltok?


2019. nov. 12. 13:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a lányodnak meg kell tanulnia megvédenie magát. Nekem mindig azt mondta anyukám, hogy verjem meg őket. Alig várta hogy vigyem haza ezért az intőt, és amikor egyetlen egyszer el is kaptam az egyik ellenségem és megkaptam a beírást, anyukám meg is dicsért. Utána az a fiú le is szállt rólam.


Sajnos a tanárok nem mindig tudnak ezzel mit kezdeni. Én is sokszor kértem tőlük segítséget, ami csak rontott a helyzeten,mert akkor meg a "tanár csicskája" lettem, meg nem is tudom miket mondtak már :( És ennek már jó 20 éve, azóta a gyerekek sokkal rosszabbak lettek. :( Gondolom ennek a gyereknek a szülei magasról tesznek rá, hogy mit csinál a suliban a "drága" csemetéjük...


Inkább a magatartása romoljon, mint az önbizalma.

2019. nov. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, védje meg magát, hogyne. Nem minden gyereknek olyan a mentalitása.

Nálunk apuka berongyolt az egyok tanóra közepén, odament a gyerekhez és leüvöltötte. Úgy megalázta az osztály előtt, hogy még az osztályfőnök.is csak pislogott. Na többet a kiscsávó rá se mert nézni a lányunkra.

2019. nov. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Valóban meg kell tanulnia megvédeni magát. De! Van amikor a gyerek egyedül már képtelen rá, kell a felnőtt segítsége.

A gyereket ne kapd el az utcán, az zaklatás, semmiképp nem ajánlanám.

Mindenképpen az iskolában kellene, hogy megoldják, ne hagyd, hogy elhajtsanak, mondd meg mindenképp, hogy ezt nem szabad figyelmen kívül hagyniuk.

Ha mégsem történik semmi, én is megfontolnám az iskolaváltást, akkor ott nem jó a vezetés.

2019. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Elsős a kisfiam, és egy kislány már óvoda óta piszkálja. Akkor lökdöste, csípkedte őt, még nyoma is maradt... Ekkor szóltam az óvónőknél, azt mondták, nem tudják szeparálni őket, beszéljek az anyukával. Megtettem, utána én voltam a tahó, hogy az ő kislánya ilyet soha nem tenne. Pedig semmi indulat nem volt bennem,normálisan, felnőttként beszéltem.

Sajna osztálytársak lettek, és szeptember végén megint kezdődött a piszkálódás, gúnyolódás. Nem lenne nagy jelentősége, de a gyerek elmondása szerint a kislány kifejezetten mások előtt kötekedik, próbálja lejáratni a fiamat. Párom beszélt a tanító nénivel, de a következő kötekedés után bementem az iskolába, amikor az udvaron játszottak, és megmondtam a kislánynak határozottan, de nem durván, hogy kerülje el a fiamat, és ne halljam mégegyszer, hogy csúfolja.

Másnap anyuka cirkuszolva rámtámadt, hogy így fel leszek jelentve, úgy elvitet a rendőrrel, mert hogy merem én az ő kislányát fenyegetni... Elmagyaráztam neki, hogy attól, hogy muja a kölköm és nem vágja szájon a kicsilányát amikor szekálja, még joga van a nyugodt iskolai élethez. Amit a kislány művel az már zaklatás, és jobban tenné, ha pszichológushoz vinné a lányt, mielőtt megtanítom a fiamat, hogyan védje meg magát.

Innentől szünet, de múlt héten megint csúfolódott a kislány. A gyerekem hazahozott egy feketét csúfolódásért. Megkérdeztem az ofőt, aki megerősítette a fiam válaszát: visszacsúfolta a gúnyolódást, ezért kapott feketét. Nem tudtam mást mondani a gyereknek, mint hogy jól tette, és máskor se hagyja magát.

Abban bízom, hogy a kiscsaj megunja, ha a gyerkőc nem hagyja magát. Szerintem ez a legjárhatóbb út, mert a tanítók sajnos eléggé eszköztelenek az ilyen jellemhibák kezelésére, és sokszor nem is veszik észre, csak ha panaszkodik a szekírozott gyerek.

Azt nem javaslom, hogy kapd el a zaklató gyereket és beszélgess el vele, mert én is megüthettem volna a bokámat, ha rosszabb pillanatomban megyek be az iskolaudvarra.Nem mintha tudnék bántalmazni egy kisgyereket, de még rászólni sincs jogom a más gyerekére a szülő jelenléte nélkül. És igazából értelme se sok volt, mert ott folytatta, ahol azelőtt.

Inkább beszélj az anyjával többször, és tudatosítsd a lányodban, hogy igenis szóljon vissza a fiúnak!

2019. nov. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sajnos nem egyedi eset ezek szerint.
2019. nov. 18. 12:13
 16/17 anonim válasza:

A kérdés kiírójának én azt tanácsolom, hogyha lehetőség és mód van rá, akkor a gyereket még most el kellene vinni egy másik iskolába. Az ilyen gyökerek miatt, mint amilyen a piszkálódó gyerek, a későbbiekben az "áldozat" egész egész élete rámehet erre a kis "brahira". Saját tapasztalat. Tudom nem kell általánosítani, de ha az ember elolvas a neten pár ilyen iskolai bántalmazással (bullying)kapcsolatos anyagot, tanulmányt, akkor egyből rájön, hogy ennek a dolognak komoly kihatása lehet a gyerek felnőttkorára (munkahely, párkapcsolat, életmód, stb.)


Az ilyen suttyó kölkökkel (mint amilyenek a bántalmazók) sokszor hiába beszél az ember, mert ezek tele vannak gátlással, szomorúsággal, rossz családi háttér, sötétek, mint az éjszaka stb. Ráadásul nem csak a gyerek, hanem a gyereknek a szülei is sötétek. Sőt továbbmegyek. Hogyha jobban megpiszkálná az ember a dolgokat, akkor sok esetben közvetlenül a suttyó gyerek a hibás a bántalmazásért, de közvetett értelemben a gyerek szülei, akik olyan életet élnek, amilyet, és a kis ökörkét úgy neveleik, ahogyan. Rengeteg tanulmány, szakmai anyagban lehet erre utalásokat találni. ....de egy szakember (pl. pszichológus) biztos, hogy csuklóból tudna más megoldási javaslatokat is ajánlani az ilyen helyzetekre.


Az tuti, hogyha nekem lenne gyerekem és velünk ilyen megtörténne, akkor gondolkodás nélkül elvinném más iskolába a gyerekemet. Tapasztalatból mondom, hogy komoly, mély, lelki sebeket tud így az iskolás gyerek összeszedni. Persze ez sok mindentől függ. Függ a zaklatás mértékétől, függ a zaklató és a zaklatott lelki beállítottságától, függ a zaklatás időtartalmától, mélységétől, a zaklatott gyerek családi, lelki hátterétől stb.


Remélem, hogy a kérdező gyermeke lényegesen könnyebben fog ezeken a dolgokon túljutni, illetve még idejében fog szakmai segítséget kapni, hogy ne járjon úgy, mint pl. én.

2019. dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én magam is azt tanácsolnám, hogy vigye másik iskolába, de sajnos nem biztos, hogy ez a megoldás. Sokan nem tudják megoldani, én magam sem, mivel a gyerekem sni-s, esély sincs másik iskolára. Nálunk a zaklatás már olyan szintű, hogy a gyerek saját anyja a FB csoportban lehülyézte a fiamat.

Az ofő fel van háborodva, de nagyjából ennyi történt. Az iskolák teljesen eszköztelenek, ha a gyerek iskolaköteles, semmilyen módon kitenni nem lehet. Abbahagyni meg nem fogja, hogyha az anyja otthon így neveli.

Sajnos az van, hogy minden normális, emberi megoldás, amit eszünkbe juthat normális emberekre vannak kitalálva, kreténekre nem működik.

Viszont sajnos minden közösségben vannak kretének, ha máshova viszed, ott is lesz.

2019. dec. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!