Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Titeket is idegesít, ha az...

Titeket is idegesít, ha az alsós gyereketek azért kap 4-t mert habár oda illik amit írt, de a tanár másra gondolt?

Figyelt kérdés

Lányaim 2-3 osztályba járnak.

Már igazából az elejétöl így van, hogy a legtöbb dolgozatuk 4-es pedig totál felkészülve mennek a dolgozatra.

Ès a hibák nem is hibák, hanem a tanár mást gondol oda.

Pl környezetböl a kicsi a fogról tanult, és volt 2 kép. Az anyagot oda vissza tudta, a fog részeit is. 3 szót írt rossz helyre, 3 minusz pont. DE a szavak igazából megfelelöek voltak de a nyilak amik oda vezettek nem. A gyerek totál letört volt, mert tényleg tudja, és még is 3 hiba 4-es osztályzat.

De láttam ilyet angolból is amikor a láb és lábfej nem egyértelmüen volt benyilazva, a gyerek a kettöt össze keverte, 2 minusz pont 4-es.

Vagy másik narancsot mivel érezzük kérdésre: lányom azt irta, hogy a nyelvünkkel érezzük(nem izleljük) és minusz pont.4-es

vagy a matekben a szöveges feladat számolásában nem írja oda, a számolás mellé hogy € vagy méter(csak a válaszban írja oda), és minusz pont 4-e...

Ezeken ti nem akadtok ki? A gyerek elmegy totál felkészülten mindent tud, és azért kap 4*t folyamatosan mert 1-2 dolog lemarad, ami igazából nem a tudásából hiányzik.



2020. febr. 27. 06:23
1 2 3 4
 11/34 Andi80018 ***** válasza:
32%

Nálunk is volt már ilyen, engem is zavart, meg mondtam is a magamét, de nem a gyerek előtt. Inkább megmutattam neki, hogy hogyan kellett volna.

Igazából nehéz kérdés, mi az, ami a szülő szerint jó, a tanár szerint nem. Ezzel nem tudsz mit csinálni, az a lényeg, hogy a gyerek tudja az anyagot, max témazáróknál jobban sikerül. Ezek később is előfordulhatnak, max meg tudod a tanárával beszélni, ha társ ebben, és kommunikatív. Nálunk annyira azért nem jellemző, de ha pl egy komolyabb felmérőnél lenne ilyen eset, akkor én biztos megbeszélném a tanárával.

2020. febr. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
50%

A négyes nem rossz jegy, nem kell mindenből folyton ötös, ezen ne stresszeljetek.

Viszont a narancsosnál én is úgy gondolom, hogy nektek van igazatok. De ezért nem kell problémázni a tanárnál, a gyerekkel meg lehet beszélni, hogy igaza van, és megkérdezni, akarja-e, hogy menjünk reklamálni vagy nem.

De kérlek szépen, ne az legyen már a probléma, hogy négyest kap. Ha valamit lehagy vagy nem jól írja oda, akkor nem 100%-osan oldotta meg a feladatot, kész. 4- es = JÓ, örüljetek neki, hogy jó a gyerek teljesítménye.

2020. febr. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
52%

Amiket felsoroltál, azok szerintem pont olyan hibák, amikért jár a levonás. Matekból pl a mértékegység végigvezetése fontos, mert később (fizikából) jelentősége lesz, tehát most kell megtanulnia, hogy ilyen esetben az a szám része.

De pl hiába tudja vminek a részeit, ha kép alapján nem tudja beazonosítani... jogos levonás -szerintem.


Én 1x akadtam ki, amikor szövegértésben szellőzőnyílás volt a szövegben, a gyerekem meg egyszerűsített a válaszban "lyuk"-ra. Én elfogadtam volna, a tanerő nem. Persze ha a szöveg alapján kell válaszolni, akkor onnan kell, nem vitáztam. Jegye nem múlott rajta.

2020. febr. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
48%

"Vagy másik narancsot mivel érezzük kérdésre: lányom azt irta, hogy a nyelvünkkel érezzük(nem izleljük)"


Én itt is jogosnak látom a pontlevonást, hiszen gondolom pont az érzetek különbözősége lett volna a feladat. A nyelvünkkel ízleljük a narancsot. Vagy a szemünkkel LÁTJUK (a narancsot, mint színt), vagy az orrunkkal szagoljuk (a narancsillatot).


Így, a feladat konkrét ismerete nélkül számomra ez is jogosnak tűnik.

2020. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
72%

10es-nek teljesen igaza van, hiába pontozgatjatok le. Az első példát leszámítva, az összes többinél csak szőrszálhasogatásról van szó. Főleg a narancsosnál. Ott a legszánalmasabb a pont levonás, könyörgöm úgy tette fel a tanár a kérdést, hogy mivel érezzük!!! A helyes válasz itt hogy a nyelvünkkel érezzük! Ha meg szte az rossz, akkor legyen szíves és a kérdését is húzza át, mert akkor az is rossz.

Az meg totál nonszensz, hogy 1 meg 2 hibákra 4est ad. Nincs baj a négyessel, de azért egy hibára ne adjunk már 4-est...

Egyébként nem tudom honnan vettétek hogy a kérdező neveli belé ezt a mindenből ötös mentalitást, egy szóval nem írta hogy a négyes a gond, hanem maga az elv, ami alapján a tanár lehúzza a jegyet. Teljesen jogos, hogy ez zavaró számukra. Továbbá a húgom lánya pl totál teljesítménymániás, kiborul egy négyesen, úgy hogy a húgom az életben nem szólt a rossz jegy miatt és soha nem szidta le 4-esért. Szóval erről ennyit. Nem kellene látatlanban egyből ítélkezni!!

2020. febr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
64%

Engem idegesítene, ha jarna a gyerekem iskolàba (magàntanuló)

Maga a rendszer rossz, ami arra összpontosít , hogy mit nem tud/tèveszt a gyerek, ès nem arra, hogy mit tud, mi èrdekli, miben fejlődött magàhoz kèpest.

Nagyszerű, hogy tudja a fog rèszeit. Nem dől össze a vilàg, ha rossz helyre hùz egy vonalat. Egèszsègtelen a fejlődèsnek a sok pontozàs, osztàlyzàs, versenyeztetès.

2020. febr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
24%

15!


Ha egy 5 feladatos dolgozat van, akkor nem evidens, hogy 0 hiba=5, 1 hiba=4 és így tovább?

2020. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
76%

#17 Nem, nem gondolom, ugyanis a figyelmesen elolvasnád a kérdést, látnád hogy: "3 szót írt rossz helyre, 3 minusz pont." és "kettöt össze keverte, 2 minusz pont", tehát elég egyértelműen kiderül, hogy nem egy 5 pontos dolgozatról van szó, ugyanis egy feladatob belül von le 2 vagy 3 pontot is. A fog részeinél baromi nagy szemetség lenne, ha csak akkor jár 1 pont a feladatra, ha az összes részét a fognak hibátlanul leírja. Meg mondjuk egy szöveges feladatos matek dogánál is nehezen tudom elképzelni a feladatonkénti 1 pontot...

Ilyet általában töri/föci/biosz stb tárgyaknak szoktak, ahol adott egy kérdést és vagy tudod vagy nem, pl mikor volt az első VH. Ott nincs, amin filózni vagy tudod vagy nem.

2020. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
59%

Nem tartom valoszinunek, hogy a tanar ilyen minusz 2 pontokra ad negyest. Foleg mivel angol, stb. nem hiszem, hogy minden tanar zizzent.

Valoszinuleg arrol van szo, hogy a gyerek tudasa a negyes es otos hataran lebeg, van tobb hibaja is az emlitettek mellett, csak epp ezek miatt billen at otosbol negyesbe. Ekkor viszont nem az a megoldas, hogy szapuljuk a tanart. A fenti peldak nemelyike lehet tenyleg igazsagtalan, de nem emiatt lesz negyes, hanem mert eleve a negyes-otos hataran lebeg a tudasa, igy a szerencsen (meg a peldakban levo bagatell dolgokon mulik az otose). Szoval ha otosoket akarsz, nem az a megoldas, hogy nagyitoval keressuk, hol lehetne egy pontvesztest a tanar hibajanak beallitani, hanem a tobbi, tenylegesen hibas valaszokat megnezni, atnezni. Azt miert rontotta el? Ugyanis ha azokat nem hibazna el, akkor ha egy-egy ilyen buta hiba becsuszik is, meg boven otos szinten belul lenne.

Vagy pedig el kell fogadni, hogy a gyerek tudasa 4.5, ezert kb. az esetek feleben negyest kap.

2020. febr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
40%

Amúgy meg: "Pl környezetböl a kicsi a fogról tanult, és volt 2 kép. Az anyagot oda vissza tudta, a fog részeit is. 3 szót írt rossz helyre, 3 minusz pont. DE a szavak igazából megfelelöek voltak de a nyilak amik oda vezettek nem. A gyerek totál letört volt, mert tényleg tudja, és még is 3 hiba 4-es osztályzat." Ez volt egy dolgozat. Ebből énekem az derül ki, hogy volt 2db kép ami mellé oda kellett írni, hogy mi micsoda. Ha 5 dolgot kellett megnevezni, amiből o 3at rossz helyre irt, akkor evidens, hihy 2 volt jo, nem? Ha nem volt más feladat, akkor eh alpján meg kimomdottan jo is a négyes, hiszen eredetileg ez egy kettesnek felel meg.

A másik feladat másik dolgozatban: "De láttam ilyet angolból is amikor a láb és lábfej nem egyértelmüen volt benyilazva, a gyerek a kettöt össze keverte, 2 minusz pont 4-es." Megintcsak jogos, ha az összes többi gyerek számat egyértelmű, hogy hova vezetnek a nyilak

2020. febr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!