Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Titeket is idegesít, ha az...

Titeket is idegesít, ha az alsós gyereketek azért kap 4-t mert habár oda illik amit írt, de a tanár másra gondolt?

Figyelt kérdés

Lányaim 2-3 osztályba járnak.

Már igazából az elejétöl így van, hogy a legtöbb dolgozatuk 4-es pedig totál felkészülve mennek a dolgozatra.

Ès a hibák nem is hibák, hanem a tanár mást gondol oda.

Pl környezetböl a kicsi a fogról tanult, és volt 2 kép. Az anyagot oda vissza tudta, a fog részeit is. 3 szót írt rossz helyre, 3 minusz pont. DE a szavak igazából megfelelöek voltak de a nyilak amik oda vezettek nem. A gyerek totál letört volt, mert tényleg tudja, és még is 3 hiba 4-es osztályzat.

De láttam ilyet angolból is amikor a láb és lábfej nem egyértelmüen volt benyilazva, a gyerek a kettöt össze keverte, 2 minusz pont 4-es.

Vagy másik narancsot mivel érezzük kérdésre: lányom azt irta, hogy a nyelvünkkel érezzük(nem izleljük) és minusz pont.4-es

vagy a matekben a szöveges feladat számolásában nem írja oda, a számolás mellé hogy € vagy méter(csak a válaszban írja oda), és minusz pont 4-e...

Ezeken ti nem akadtok ki? A gyerek elmegy totál felkészülten mindent tud, és azért kap 4*t folyamatosan mert 1-2 dolog lemarad, ami igazából nem a tudásából hiányzik.



2020. febr. 27. 06:23
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
26%
Én anno a gimiben szinte fejben kiszámoltam az eredményt egyszer matekból, csak egy-egy dolgot jegyeztem le, pontos lett, de úgy kaptam rá egyest, mint a hizat, mert nem volt levezetve. Valahol el kell kezdeni, hogybpontos munkát adjanak ki a gyerekek a kezükből.
2020. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
71%

#35 Itt akinek még egyszer fel kell sorolni, hogy mi is a helyzet az TE vagy, mert láthatóan 1.-2. osztályból hiányoztál, mikor tanultatok az értő olvasást. Sikerült megint ugyanazt a vadbaromságot megismetelni, bravo. 👏

Te írtad, hogy biztos nem kapott 3 hibára négyest. Én leírtam, hogy DE, hisz a kérdező világosan leírta: " mégis 3 hiba 4-es osztályzat."


Majd most megint leírod és kikéred magadnak, hogy de biztos nem 3 hibára kapott 4est. 🤦🏽‍♀️🤷🏽‍♀️ Most erre mit mondjak?? No komment.

2020. febr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
53%

Itt inkább az a része fáj, hogy ugye hiába tudja a gyerek akkor is ha apró hibát ejt rögtön minusz pont.


Az apró hiba is HIBA! Ha minden apró hibát elnéznének, abból nem tanulná meg a diák, hogy a hibáknak következménye van.


Ha a dolgozat felét megoldaná hibátlanra, de a másik feléhez nem nyúl hozzá, az sem lesz ötös, hiába nem hibázott egyet sem.

El kell fogadnod, hogy nem tökéletes a gyereked.

2020. febr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
63%

"Hiába tudja a gyerek, ha hibát vét ".

Az nem a tanár hibája...

Mi ebben a fura, hogy oda kell figyelni?


Ha a a bérelszámoló tudja, hogy X százalékot kell levonni a fizetésedből, mégis Y-t von, az oké? Hiszen tudja, csak nem úgy csinálta.

2020. febr. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!