Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Titeket is idegesít, ha az...

Titeket is idegesít, ha az alsós gyereketek azért kap 4-t mert habár oda illik amit írt, de a tanár másra gondolt?

Figyelt kérdés

Lányaim 2-3 osztályba járnak.

Már igazából az elejétöl így van, hogy a legtöbb dolgozatuk 4-es pedig totál felkészülve mennek a dolgozatra.

Ès a hibák nem is hibák, hanem a tanár mást gondol oda.

Pl környezetböl a kicsi a fogról tanult, és volt 2 kép. Az anyagot oda vissza tudta, a fog részeit is. 3 szót írt rossz helyre, 3 minusz pont. DE a szavak igazából megfelelöek voltak de a nyilak amik oda vezettek nem. A gyerek totál letört volt, mert tényleg tudja, és még is 3 hiba 4-es osztályzat.

De láttam ilyet angolból is amikor a láb és lábfej nem egyértelmüen volt benyilazva, a gyerek a kettöt össze keverte, 2 minusz pont 4-es.

Vagy másik narancsot mivel érezzük kérdésre: lányom azt irta, hogy a nyelvünkkel érezzük(nem izleljük) és minusz pont.4-es

vagy a matekben a szöveges feladat számolásában nem írja oda, a számolás mellé hogy € vagy méter(csak a válaszban írja oda), és minusz pont 4-e...

Ezeken ti nem akadtok ki? A gyerek elmegy totál felkészülten mindent tud, és azért kap 4*t folyamatosan mert 1-2 dolog lemarad, ami igazából nem a tudásából hiányzik.



2020. febr. 27. 06:23
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

A gyerek nem azért volt letörve mert 4-es ,söt meg is beszéltük. Ami neki sem tetszett, hogy a fognál volt két nyíl fentre, fogzománc, és korona. Ö beírta az egyikbe az egyiket a másikba a másikat, és ez rossz helyen volt, egyiket a másik oldalra kellett volna írni. Ugye itt egy 7 éves gyerekröl beszélünk, aki minden de minden dolgot tud az anyagról. A dolgozat 55 pontos volt.


Ezek amiket itt leírtam engem zavarnak. Habár beszéltem a tanárnökkel is erröl, hogy miért 4-es a gyerekeim dolgozata, ha totál teljese tudással mennek. Erre mindegyik azt modnta, ezen ne aggódjak, mert szóbeli jegyei mind 5-s mindegyiknek, aktívak és jól szerepelnek.

Igazából a gyerekeket meg is dicsérjük e´s elismerjük tudásukat, törekvéseiket.

Arra lennék kiváncsi, hogy más gyerek is alsóban vét hibát ha minden tudása megvan?

2020. febr. 27. 13:14
 22/34 anonim ***** válasza:
30%
55 pontos dolgozatnál 3 pont mínuszra kapott négyest?
2020. febr. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
80%

#21-#22 Áruld már el, hogy ha tételezzük fel annyiból áll az egész dolgozat, hogy csak a fog részeit kell megnevezni, amiből ők éppen 5-t tanultak és a kérdező gyereke 3mat rossz helyre írt, hogy kaphatott 4est??! 🤦🏽‍♀️🤷🏽‍♀️ Főleg ha a tanár mindenért pontot vonogat, majd biztos 5-ből 2 pontra, 4-est ad. 40%-ra...

Tényleg minek kötözködsz, ha logikusan nem bírsz 2 mondatot átgondolni??

A kérdező valószínűleg kiragadott 1-1 feladatot a dolgozatból, ahol ő nem ertette a levonást, egy szóval nem írta hogy az egész dolgozat 5 pontos volt!

2020. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
78%

Na erről beszélek 55 pontos volt a dolgozat.....

55-ből 52 pontra 4-est adni teljesen igazságtalan! Egy 95%-os dolgozatról beszélünk. Azért ne vicceljunk már!

2020. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
36%

25!


Ha azt tételezzük fel, hogy 5 pontos dolgozat volt, amiben 5 helyes válasz ért ötöst, akkor a kerdezo eseten lehetett épp jószívű a tanár és gondolhatta úgy, hogy ez a draga gyermek tudja az 5 nevet, de összekeverte így rendes leszek és adok neki egy négyest. De ha most tovább olvasol, akkor kiderül számodra is, hogy egy 55 pontos dolgozatról van ám szó, ahol egészen biztosan nem 3 hiba miatt kett az a dolgozat négyes.

2020. febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
32%

"Habár beszéltem a tanárnökkel is erröl, hogy miért 4-es a gyerekeim dolgozata, ha totál teljese tudással mennek. "


Mondjuk azért, mert ennek ellenere nem jó válaszokat adnak?

2020. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
83%
#26 Ahogy ha te is tovább olvasol, látod hogy reagáltam már arra is, hogy 55 pontos volt a dolgozat, ahogy arra is hogy ha egy tanár arra pontot von le, hogy "Mivel érezzük a narancsot" kérdésre azt írja a gyerek, hogy "A nyelvünkkel érezzük"!!! Akkor biztosan nem ad 40%-ra négyest..! Azért kicsit gondolkozzál már. Mást se csinálsz, csak ok nélkül kötözködsz! Ha frusztrált vagy, azt nem idegeneken kellene kiélni. Zagyválsz össze-vissza, majd mikor rájössz, hogy hülyeséget írtál, próbálsz másba belekötni. Vicc.😒
2020. febr. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
38%

28!


Miután a dolgozatok értékelését nem a tanár tálalja ki, hanem van rá egy szabalyrendszer, egészen biztos hogy nem 52 pontra adott neki négyest ahogy az is tuti, hohy a narancsos kérdésnél is volt más probléma is.

2020. febr. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
61%

#29: Várj segítek, mert látom tényleg baromira nehezen megy az ÉRTŐ OLVASÁS: "... és még is 3 hiba 4-es osztályzat."


Képes vagy ennek a rövid, egyszerű kis mondatnak az értelmezésére?!

Irtó sok tanár gondolja úgy, hogy neki jogában áll úgy osztályozni, ahogy éppen kedve szottyan. Nem egy ilyen esetről hallottam már. Csak sok szülő nem mer szólni semmiért és inkább benyelnek mindent..

Légy oly kedves a következő kötözkődésed előtt tanulj meg olvasni, köszi!

2020. febr. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

A jegy-pont rendszer nagyon kemény, de erre nem is tértem ki, ezt már megemésztettem. De lehet pont ezért is fáj, hogy a gyerek szuper tudására 4-t kap. Az iskola totál normál általános iskola, de itt az egész iskola ez a rendszer szerint adja a jegyeket. Nincs is kitünö mindenböl senki sem. Bizonyítványban az a legjobb ha csak 2-3 4-es van.

De ez más kérdés, eze kezdek már túl lenni.


Itt inkább az a része fáj, hogy ugye hiába tudja a gyerek akkor is ha apró hibát ejt rögtön minusz pont. Tudom ez van. A tanárral is arról beszéltem, hogy ez miért van, de szerinte ez totál normál, hogy a gyerekeke hibát ejtenek, és 4-t kapnak. Nem kell ennél jobb...


Dolgozatoknál általában ha 30-40 pontos a dolgozat, akkor 1 hiba max még 5-s. Ha a 40 pont feletti a dolgozat akkor 2 hibáig 5-s. (vicces mikor egy hibára oda írják 5alá....)

De ez van, talán igazuk van a tanároknak, hogy középiskolában sokkal jobbak lesznek. Habár nekem eléggé teljesítmény orientáltnak tünik. De a tanítás szuper játékos...

2020. febr. 27. 13:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!