Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A te gyerekednek jót tett az...

A te gyerekednek jót tett az online oktatás vagy inkább rosszat?

Figyelt kérdés

2020. máj. 21. 14:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Elsős fiam van. Nem tett jót. Nem az eredményei romlottak, hanem lelkileg viseli meg az, hogy nincsenek barátok, közösség.
2020. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tett jót neki. Gimnazista, hetekig a lábát nem tehette ki a házból (nem Magyarországon élünk). Barátaival nem találkozhatott, ha egy tininek csak a szülei és a huga a társasága, az nyilván megviseli.

A testvége fiatalabb, őt kevésbé viselte meg

2020. máj. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%

Van 1 elsősöm. Neki jót tett. Odafigyel itthon. A suliban gyakran panaszkodtak rá, hogy lemarad. Szépen ír, és olvas.

Van 1 másodikosom is aki ADHD.s. Na ő kicsinál lelkileg. Milliószor szólongatom 1 nap. Ordítok már a végén, és még akkor is visszabeszél. Nagyon nagyon nehéz vele. Mihelyst leül nagynehezen tanulni, ott kezdjük elölről. Nyisd ki a könyved..... kb 10x elmondom. Olvasd a feladatot.... stb

Szóval neki nagyon nagyon nem tett jót. A tanárnak jobban szót fogad mint nekem. Szorzó táblát elfelejtette , pedig a suliban jól tudta.

2020. máj. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tett jót. Bár a jegyei jók, de amúgy sem voltak rosszak. Viszont tanulni sokkal kevesebbet tanul, mert elveszítette értelmét a házi feladat meg az otthon tanulás. Amíg az természetes volt, hogy az iskolában megtanultakat itthon még 2-3x átnézzük következő óráig, így ez most nem megy, elege van már abból (és nekem is), hogy másról sem szól az itthon lét, mint hogy kész-e a lecke.

Emellett elszigetelődött, hazavágta az emberi kapcsolatait, hiányzik a közösség és a rendszer az életéből... és még jobban félek, ha jön a nyári szünet, mert még ezt a minimális kapcsolatot is elveszítjük az osztállyal, mint ami most van.

2020. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem tett jót.

2 gyerekem van, a lányom felsős, átlag 4-es tanuló. Egyedül van, magányos. Tanulgat, de nem valami alaposan, a minimumra törekedik. Segítenék neki, de nem akarja, csak veszekedünk rajta, ezért inkább hagyom a fenébe. Kicsit még jobb jegyeket is kap, mint a suliban, de szerintem elég felületes a tudása.

A fiammal meg folyton veszekedünk, mert nem akar tanulni. Kész idegroncs vagyok már tőle. Ő 3. osztályos. Az alsósokkal több a gond, ők még nem érzik ezt kötelességüknek, több szülőtől is hallottam. Amúgy vele szerintem alaposabban megtanultuk, mintha a suliban lett volna, mindent elmagyaráztam neki, de milyen áron?! Inkább lenne a suliban.

2020. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolában az órákon jobban odafigyelt és tanult itthon meg nehezebb rá venni a tanulásra nem figyel oda barátaival részezik találkoznak ők osztják be az idejüket.
2020. máj. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim válasza:
82%
Diák vagytok. Nekem jót tett. Mindenből javítottam. Nekem sokkal jobban tetszik az ilyen fajta oktatás, mert magam osztom be az időm, és könnyebben szerzek jó jegyeket
2020. máj. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

17-es, nagy szerencséd van. Egyébként Finnországban így tanítanak, mert ott kis tanyák vannak egymástól nagyon messze, és be sem tudnának járni a gyerekek. Minden nemzetközi felmérésen a legjobban teljesítenek. Tehát elvileg lehet ezt jól is csinálni, de szerintem ami itt most megy, ez nem jó senkinek.

Hosszabb távon viszont szerintem meg lehetne tenni, hogy csak heti 1-2 napot kelljen bemenni a suliba, és a többit itthon.

De ahhoz, hogy a gyerek önállóan tegye a dolgát, nagyon nagy önfegyelem és belső motiváció kell. Szerintem a gyerekek 99 %-ából ez hiányzik. Én magam gyerekként nagyon komáltam volna. De én mindig is különc voltam.

2020. máj. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
75%

Jót tett - bár egy kicsit más a helyzet. Nálunk 6 éve otthonoktatás van, három gyerekkel. Sokkal kevesebb, kb. fele vagy harmadannyi időt töltenek a tanulással, mint az iskolában. Nincsen utazás, tantermek közötti mászkálás, fegyelmezéssel elvesztegetett idő, a gyengébbeknek való magyarázással eltöltött idő... Alsóban napi 1 vagy 2 óra bőven elég volt a kitűnő bizonyítványhoz. Felsőben legfeljebb 4-5 óra kell a kitűnőhöz. Saját tempóban, amikor legjobban fog az agya (nem reggel 8-tól), soha nem kialvatlanul, soha nem szorongva.

A fennmaradó idő az övék, sport, néptánc, balett, logiscool, cserkészet, barátok - és iszonyatosan sok olvasás, napi 200-300 oldal. Hétvégén soha nincs tanulás.

Persze ez egy másik tematika, nem kell online órákon részt venni, de az alsósoknak most is csak egy-két iskolában.

2020. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Hogy javítottál kedves 17-es, arra ne vegyél mérget. Nekem most mondta a fiam osztályfőnöke, hogy lehet, hogy nem is a jegyek alapján zárják le őket év végén. Mivel sok gyereknek segítenek a szülei, meg a dolgozatokat kilesték a tankönyvből, ezek a jegyek nem tükrözik a valós tudásukat. Lehet, hogy a féléves jegyet kapják meg.

(Nem velem kell vitázni, én is kiakadtam ezen, mert akkor minek küzdünk itt 2 hónapja.)

2020. máj. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!