Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem lesz szabad majd köhögni...

Nem lesz szabad majd köhögni az iskolában szeptembertől?

Figyelt kérdés

A járvány ügyi protokollban megjelent pontban az áll, hogy csak egészséges, koronavírusra utaló tüneteket nem produkáló diák /gyermek tartózkodhat a közoktatási intézményekben.


Ez most az fogja jelenteni, hogy ha egy diák elkezd köhögni az órán/csak tüsszent egyet akkor a tanár azt fogja mondani, hogy álljon fel és menjen ki a teremből? Erről fog szólni a tanév?



És az óvodákkal mi lesz? Köhög majd egyet a gyerek és hívogatják a szülőt majd, hogy menjen érte és vigye haza?


Szülők nem aggódnak ettől, hogy mindig készenlétben kell majd állni?



2020. aug. 19. 18:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
77%
Na igen, ez jó kérdés. Jönnek a szokásos őszi betegségek, mint minden évben, csak most majd mindenre ráfogják, hogy covid, a gyerekek pedig nem járhatnak majd iskolába, miközben nyilvánvalóan semmi bajuk, de köhécselnek és taknyosak. Nálunk például a gyerekorvosok nagyon közelébe sem mennek a gyerekeknek, telefonon rendelnek, így ki fogja eldönteni mi bajuk van? Szép új világ...
2020. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
29%

3-as vagyok. Pontozzatok le, legyen ennyi örömötök, de a távoktatás akkor is a legjobb módja a járvány elleni védekezésnek. Nem feltétlenül teljes mértékben online, lehetnek jelenlétis napok is néha.

Ha valakinek nem tetszik a távoktatás, akkor az idős pedagógus bizonyára járulékos veszteség... Gondoljatok bele más helyzetébe is.

De ha nincsen távoktatás, akkor legalább maszkviselés legyen kötelező, ha kell biztosítsa az iskola. Kölykök tartsák be a 1,5 métert, ha nem akkor egyet jobbról, egyet balról...

2020. aug. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
81%
Hát, nem túl okos dolog mostanában köhögni :( Engem majdnem meglincseltek a Sparban, pedig csak reflux.
2020. aug. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
82%
#12 és hogy gondoltad? Az elsős gyerek otthon van, míg a szülei güriznek, mert a szabikat már májusban kivették, és majd maguktól tanulnak olvasni? A nyolcadikosok felvételit írnak otthon? A kilencedikesek meg mire a suliba jutnak, eltévednek, hiába telt már el fél év tanévkezdés óta? Okos.
2020. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
17%

#14 És te felfogod, hogy ez a járvány nem játék? Elsős gyerek, gürizés, szabi... egyéni szoc probléma! Felvételit természetesen személyesen lehet megírni, maszkban, távolságtartással. A kilencedikesek nem fognak eltévedni.

Ugyanakkor mi a valóság:

- Egy nagyon súlyos járvány, ami az idősekre (hozzátartozók, pedagógusok) nagyon veszélyes, de fiatalabbakban is okozhat maradandó károsodásokat. Olvass utána. Nem beszélve az egészségügy leterheltségéről.

- A járvány lappangási ideje közel 2 hét, azaz addig teljesen tünetmentes valaki. Addig is könnyedén, zárt térben lehellettel tovább adhatja az idős pedagógusnak. Vagy a dolgozaton rajta van a kölyök taknya, nyála. Már el is kapta az idős pedagógus.

- Ha nincsen kötelező maszkviselés, akkor elkerülhetetlenül terjed a vírus. A kölykök fel sem fogják a súlyát a vírusnak, nemhogy 1,5 méter távolság megtartása...


Okos vagy...

Én is és anyám is egészségügyisek vagyunk. Nehogy jobban tudjad.

Nincs vírus 4!444!!!!!4!!!, ezt is csak a fideszesek találták ki, igaz?

2020. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
80%

És az össze köhögő tanár is hazamegy, meg aki allergia miatt fújja az orrát?

Ma Szakszolgálatban vizsgáltam egy kisiskolást. Az anya szólt, hogy a gyerek allergiás, azért tüsszög. Tüsszögött is a szerencsétlen, fújta az orrát, utóbb köhögött is a puszta tenyerébe, hiába volt odakészítve egy kupac zsebkendő. Ideje se volt kézbe venni.

Egy vizsgálati szituáció meg nem szólhat arról, hogy ezgzecíroztatom a gyereket. "Fogd meg a zsebkendőt! Tedd a szád elé! Moss kezet!" Ha minden tüsszentés után megmosatom vele a kezét, még mindig ott ülnénk, és a tollbamondást írná.

Ha meg haza küldöm a csemetét, agyvérzést kap a szülő, aki mára szabadságot vett ki, hogy el tudja hozni a gyereket, és a főnököm se ölel a keblére, ha jelentem neki, hogy Pistikét a fagyok beköszönte utánra várom vissza. Mert ugye az előírások...

2020. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
82%
Igazad van, a többi pedig gondolom már kapja is be, elvégre oldja meg mindenki, ugye? Ha akarod, segíthetsz azoknak a családoknak, ahol 4-5 éves gyerekek vannak, a szülők dolgoznak, nincs segítség, de azért maradjanak otthon. Ügyes ötlet.
2020. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:

Én is azt gondolom, hogy ennek a távoktatásnak nagyobb hátrányai vannak mint előnyei.

Megértem olyan szempontból, hogy vigyázzunk az idős tanárokra, illetve azokra akik krónikus betegségekkel küzdő személlyel élnek egy fedél alatt, de véleményem szerint erre lehetne megoldás.

Például az ilyen pedagógusok számára el lehetne rendelni, hogy taníthassanak online keretek között amely úgy nézne ki a valóságban, hogy a diákok kivetítőről figyelik a tanár magyarázatát az osztálytermekben. Ez szinte ugyanolyan mintha hagyományos módon folyna annyi különbséggel, hogy a pedagógus fizikai jelenléte hiányzik.


És ugyanezt diákok esetén is be lehetne vezetni. A krónikus betegséggel szenvedő diákok vagy azon diákok akik krónikus betegségekkel szenvedő családtagokkal él egy fedél alatt azok hadd tanulhassanak online keretek között.

Ez szerintem még megoldható is lenne.


A maradék ember pedig megfelelő magatartással megelőzheti a bajt normális keretek között is.


Esetleg ha nagyon digitális oktatás akkor csak a középiskolákban vezessék be (bár még mindig ott a hibrid oktatás lehetősége) illetve az egyetemeken, de az általános iskolát, óvodát, bölcsődét ne érintse.

2020. aug. 19. 22:27
 19/34 anonim ***** válasza:
80%

11. vagyok. A véleményemet már megírtam, most csak annyit szeretnék kérni a nagyok "kedves" 15-ös válaszolótól, hogy ne nevezze a gyerekeinket kölyköknek. Nem bántották, nem ők tehetnek erről a helyzetről, sőt ők a az egyik legnagyobb elszenvedői, kárvallottjai.

Mellesleg az, hogy a 15-ös így fél a szememben szintén "egyéni szoc probléma" (ahogy volt kedves kifejezni magát) nekem a gyerekem fejlődése fontosabb, mint az ő rettegése.

2020. aug. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
22%

Kedves 11-es! Te, aki olyan sokat tudsz arról, hogy mi a "szép új világ", ne akarj itt okoskodni. Nem volt sértő a kölyök kifejezés senkire. Az más kérdés, hogy lehet, hogy magadra ismertél. Sok kölyök igenis nem hajlandó a szabályok betartására. Találkoztam már olyan gyermekkel, akit azért vittek be a pszichiátriára (egészségügyis vagyok), mert a "társai" addig mondogatták neki, hogy "Kapd el a vírust, te lúzer" és direkt köhécseltek rá. Nem fogják fel a kölykök a súlyát a dolognak. És nem az alsó tagozatos kisgyermekekre értettem, hanem az állatias viselkedésű hülyegyerekekre.


Nekem nincsen mitől rettegnem. Csak gondolok másokra. Mert láttam a frontvonalon, hogy milyen szenvedni. Egy köhögés valakinek lehet, hogy 2 hét kórház a másiknak.

2020. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!