Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Nem lesz szabad majd köhögni...

Nem lesz szabad majd köhögni az iskolában szeptembertől?

Figyelt kérdés

A járvány ügyi protokollban megjelent pontban az áll, hogy csak egészséges, koronavírusra utaló tüneteket nem produkáló diák /gyermek tartózkodhat a közoktatási intézményekben.


Ez most az fogja jelenteni, hogy ha egy diák elkezd köhögni az órán/csak tüsszent egyet akkor a tanár azt fogja mondani, hogy álljon fel és menjen ki a teremből? Erről fog szólni a tanév?



És az óvodákkal mi lesz? Köhög majd egyet a gyerek és hívogatják a szülőt majd, hogy menjen érte és vigye haza?


Szülők nem aggódnak ettől, hogy mindig készenlétben kell majd állni?



2020. aug. 19. 18:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
52%
Komoly bajok vannak veled 20-as....
2020. aug. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
41%
Én nem értem ezt az egészet. Eddig is benne volt a házirendben, hogy beteg gyerek nem menjen iskolába, óvodába. Tessék betartani, ennyi!
2020. aug. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim válasza:
66%
#22 de akkor a gyerek szinte tanulni se tudna, és a szülők sem tudnak Pistikével egyfojtában otthon lenni
2020. aug. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
25%

Miért pontozgatjátok le azokat, akik be akarják az előírásokat tartatni? A 22-est is lepontoztátok, pedig ő csak a házirendre hivatkozott, teljesen jogosan. És a járvány terjedésének megakadályozása pedig közös érdek.

Azzal jöttök itt, hogy a szülők nem tudnának otthon lenni Pistikével. Lehet, de még mindig jobb, mint az, hogy egy köhögő gyerek továbbadja az osztálytársainak, azok még több gyereknek és így tovább terjed, míg az egész iskola le nem betegszik. Ez még nagyobb terhet ró az egészségügyre például. Sokkal kellemetlenebb összességében. Persze nem biztos, hogy koronás, de azt csak teszttel lehet kimutatni. Ha azt elvégzik, az is megfelelő. Meg kell találni az egyensúlyt a járványvédelem és a gördülékeny oktatás között.

2020. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó van gyereked?

Előfordulnak ősztől olyan betegségek, hogy hetekig köhög egy gyerek utána, akkor majd most a doki ad egy hónapra igazolast, táppénzes papírt?

Sima náthával is viszi az ember a suliba, mert az se jó ha lemarad a gyerek a tananyaggal, meg ilyen alapon ősztől tavaszig alig járna valaki iskolába, óvodába.

Arról már szót se érdemes ejteni, hogy ezek a felső légúti izék, már tünetmentesen is fertőznek - szóval mire lázas is lesz Pistike (covidtól, torokgyulladástól, bármitől) már lefertőzte a fél osztályt. Biztonságos és ésszerű lesz ez így?

2020. aug. 21. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
28%
És aki asztmás? Az szokót köhögni?
2020. aug. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 WidowmakerButt ***** válasza:
86%
Ez az egész majd akkor lesz gáz, amikor jön az influenza szezon, és már nem is fogják tudni hogy influenzád van vagy koronád. Vicc az egész komolyan mondom
2020. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim válasza:
78%

én ezt gyerekként, kezdő gimisként írom.

anyám majd beleszakadt, mint egyedüli szülő, mert van egy elsős testvérem meg egy másodikos. ha nem lesz iskola, akkor

1) senki nem fog semmit sem tanulni, és lesz egy életképtelen generáció,

2) a szülők felkötik magukat.

És egyébként is, egy VÍRUSRA mióta van/volt bármilyen gyógyszer/oltás?

Megéretem azokat is, akik azt mondják, hogy ne legyen iskola, de a gyerekek beleőrülnek, nem tanulnak, a szülők meg felkötik magukat. Nem a korona öli meg őket, hanem a karantén...

2020. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
45%

Igen, elég gáz a helyzet az biztos, de az egészség azért csak fontosabb, mint a tanulás. Emberéletek múlhatnak ezeken az intézkedéseken. Én nem szeretnék azért kórházba kerülni mondjuk és egyedül hagyni a gyereket, rosdzabb esetben árván, hogy a Pistike anyja ne őrüljön meg.

Nálunk elég jól ment az itthon tanulás, őszültem tőle én is, de rendesen csinálta a gyerek.

Szerintem van, aki meg tudja oldani az otthon tanulást. Miért nem opció ez se, hogy aki tudja, az tanuljon otthonról és ezáltal kevesebb gyerek tömörülne a sulikban.

Számomra ezek csak látszatintézkedések, nem komoly a cél, hogy legyen tanítás így..különben kitalálhattak volna más lehetőségeket.

2020. aug. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
81%
28as,kezdő gimis te látod szerintem a legtisztábban a helyzetet. Attól aki többszörösen is kiemelte hogy ő egészségügyis, kérdezném mennyi idős gyermekei vannak? Hogy oldotta meg velük a karantént? Annyira "kedvesen" osztogatta a tanácsokat biztos vagyok benne hogy tapasztalatból írt. Biztos sok KÖLYKE van otthon, akikkel simán meg tudta oldani munka mellett is az otthon tanulást, lefoglalta a bölcsis gyereket is közben. Illetve tényleg úgy gondolja, hogy a vírus ellen mindenkit megvéd egy darab textil az arca előtt?? Hozzá teszem rengeteg szakértői vélemény van arról hogy védeni nem véd meg, de legalább káros a légzésre.
2020. aug. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!